Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Już w najbliższą niedzielę tj. 29 stycznia, odbędzie się 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra będzie grała pod hasłem :
Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Na stronie internetowej WOŚP znajdują się odnośniki do licytacji, prowadzona jest e-skarbonka, a także wiele innych form, poprzez które możemy wesprzeć tą wspaniałą akcję. https://www.wosp.org.pl/
„Szkoła oczami pierwszoklasisty”
Innowacja pedagogiczna „Szkoła oczami pierwszoklasisty” realizowana była z uczniami klasy Ia, a jej myślą przewodnią była troska o zapewnienie najpełniejszego rozwoju umiejętności odnajdowania się w trudnych sytuacjach i poczucia wartości każdego ucznia.
Wszyscy wiemy, że pierwszy dzwonek i rozpoczęcie nauki w szkole to dla dzieci olbrzymi stres. Nie tylko nagle zmienia się ich świat, wymagania, zasady i otoczenie, ale również trzeba zacząć korzystać z umiejętności i samodzielnie radzić sobie z czynnościami dnia codziennego. Nowi koledzy, budynek, nauczyciele, rytm dnia – to wszystko może rodzić strach. Można pomóc dziecku z nim się zmierzyć przygotowując go emocjonalnie do pójścia do szkoły.
Pierwszy dzień w szkole to ogromne przeżycie nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców, których dzieci z dnia na dzień stają się samodzielne i z beztroskiego dziecka zmieniają się w ucznia.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Babcia i dziadek to dwie niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Wspomnienia budowane razem z nimi towarzyszą nam w późniejszej wędrówce przez życie, nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy ich zabraknie. Dlatego tak ważne jest, aby doceniać każdy dzień z nimi spędzony. Z okazji święta wszystkich babć i dziadków uczniowie klasy 2b i 3a przypomnieli, jak wiele znaczą w życiu każdego dziecka. 20 stycznia wcielając się w role, śpiewając piosenki dostarczyli swoim dziadkom wiele emocji, wzruszeń, radości i wspomnień. Licznie przybyli seniorzy obdarowali swoje wnuki brawami i uściskami. W wyjątkowej atmosferze wybrzmiały życzenia 100 lat.
Projekt edukacyjny z języka angielskiego
Nauka języka angielskiego nie tylko koncentruje się na gramatyce i słownictwie. Uczniowie poznają również historię, kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w krajach anglojęzycznych.
W związku ze śmiercią królowej Elżbiety II uczniowie klasy Va włączyli się w projekt, którego celem było przybliżenie postaci królowej oraz jej rodziny. Młodzież wspólnie wykonała plakat przedstawiający ciekawe informacje na temat monarchini. Następnym etapem było przygotowanie prezentacji multimedialnych zawierających zdjęcia oraz istotne fakty dotyczące rodziny królewskiej. Uczniowie poznali wiele faktów z życia królowej, jej codzienne zwyczaje, zainteresowania oraz różne ciekawostki.
Koło teatralne
W bieżącym semestrze roku szkolnego 2022/ 2023 zajęcia z zakresu edukacji teatralnej realizowane były w klasie Ia. Prowadzone były przede wszystkim przy użyciu metody zabawy, która dostarcza uczniom zadowolenia, wielu przeżyć, emocji i doświadczeń.
Zabawy w teatr były okazją do uczenia właściwego posługiwania się głosem jako narzędziem komunikowania się. Uczniowie wykonywali liczne ćwiczenia emisyjne i oddechowe, które poprawiały kondycję aparatu mowy i doprowadzały do umiejętności głośnego mówienia "pełnym głosem". Natomiast ćwiczenia dźwiękonaśladowcze poprawiały wyrazistość mowy, dykcję.
Pierwszoklasiści poprzez różne przejawy aktywności ruchowej (różne ruchy rąk, przemieszczanie się, bieganie, podskoki, skręty ciała, wymachy, gestykulację) wyrabiali zwinność, płynność ruchów, ekspresję ciała, umiejętność organizowania swoich ruchów w przestrzeni i ich samokontroli.
Uczniowie pozn
Święto Patrona Szkoły
Jak co roku, w styczniu przypada Święto Patrona Szkoły – Bohaterów Powstania Styczniowego. W tym roku obchodzimy także 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Z tej okazji uczniowie klas ósmych wzięli udział w akademii szkolnej przygotowanej pod kierunkiem p. Katarzyny Dudy pt. „POWSTANIE STYCZNIOWE – ZWYCIĘSTWO DUCHA”.
Zebrania z rodzicami
INFORMACJA DYREKTORA
Ustalam termin zebrań klasowych:14.02.2023r (wtorek) - godz. 16.00 dla rodziców dzieci przedszkolnych
25.01.2023r (środa ) - godz. 16.00 dla rodziców uczniów klas I-III
26.01.2023r (czwartek) - godz.16.00 dla rodziców uczniów klas IV-VIII
Przedszkolaki z grupy „Jagódki” w bibliotece
„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,a biblioteka to świątynia jego myśli.”
– Cyceron
Dzieci z grupy „Jagódki” odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani Edyta opowiadała o zbiorach znajdujących się w bibliotece i o swojej pracy. Przedszkolaki poznały budowę książki, zobaczyły jak oprawiane były książki w dawnych czasach, a także miały okazję sprawdzić w jaki sposób czytają osoby niewidome alfabetem Braille'. Jagódki uważnie słuchały bajki pt. „Listonosz Felek”, a na zakończenie spotkania otrzymały książeczki.
Projekt Magiczny kufer
Dnia 12.01.2023r. klasa Va wraz z panią Małgorzatą Jaros i klasa Vb z panią Sylwią Pociechą - Wójcik realizowała projekt ,,Magiczny kufer''. Jego celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie uczniów do sięgania po książki, rozbudzenia pasji czytania oraz zachęcenie dzieci do ,,odwiedzania'' magicznego świata książek. Każdy z uczniów prezentował swoją książkę, opowiadał o niej, podkreślał i zachwalał to co mu się spodobało oraz próbował przekonać pozostałych uczniów do zapoznania się z jej treścią. Tematyka książek była różnorodna, od pozycji przygodowych, podróżniczych, aż po komiksy. Następnie uczniowie wykonywali ilustracje do prezentowanych książek.
Debata pt. „Edukacja jest kluczem do przyszłego sukcesu”
W czwartek 12 stycznia uczniowie klas VIII b i VIII c wzięli udział w debacie oksfordzkiej pt. „Edukacja jest kluczem do przyszłego sukcesu”.
Debata oksfordzka jest rodzajem dyskusji, w której dwie drużyny prowadzą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w debacie tezy, wobec której zajmują ustalone wcześniej w wyniku losowania stanowisko. Jedną z podstawowych zasad debaty oksfordzkiej jest argumentowanie za lub przeciw prawdziwości postawionej tezy z szacunkiem dla oponenta. Debacie przewodzi Marszałek.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie