Strona główna
Biedronki z wizytą w szkolnej bibliotece
21 listopada przedszkolaki z grupy Biedronek wraz z wychowawcą wybrały się z wizytą do naszej szkolnej biblioteki. Pani Ala przyjęła nas bardzo serdecznie i przygotowała dla nas wiele ciekawych atrakcji. Dzieci miały okazje zobaczyć pomieszczenie, w którym już niedługo będą gościć jako najmłodsi czytelnicy oraz zapoznać się z zasobami biblioteki. Ważnym elementem wizyty było czytanie literatury dziecięcej. Mieliśmy również okazję obejrzeć książkę napisaną alfabetem Braille`a, która wzbudziła dużą ciekawość u dzieci. Na zakończenie wizyty, każdy mógł wypożyczyć wybraną książkę, do wspólnego czytania w przedszkolu.
Wycieczka na pocztę
30 października przedszkolaki z grupy Biedronek wybrały się na wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego. Dowiedziały się, jak wygląda praca urzędnika pocztowego oraz poznały wyposażenie urzędu w sprzęt niezbędny do obsługi klientów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wagi do ważenia paczek lub listów oraz skrzynka pocztowa. Dowiedzieliśmy się w jakich sprawach ludzie przychodzą do urzędu pocztowego. Na niektórych twarzach widać było zaskoczenie tym, jak wiele rzeczy można także kupić na poczcie. Jak co roku, dzieci pytały czy mogą wysyłać pocztą listy do świętego Mikołaja i tym razem również okazało się, że jest to możliwe. Pani pracująca na poczcie otrzymała od przedszkolaków laurkę, natomiast maluchy zostały obdarowane cukierkami i zakładkami do książek.
Koncert dla Polski - Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu
8 listopada 2019 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu odbył się UROCZYSTY PORANEK - „KONCERT DLA POLSKI” z udziałem najmłodszych przedszkolaków, Pani Dyrektor Doroty Janas, rodziców i dziadków.
Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Wszystkie dzieci w galowych strojach, z przypiętymi rozetkami wyglądały odświętnie i uroczyście. Cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego’’. Zaprezentowane teksty, pieśni żołnierskie i patriotyczne były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. Na zakończenie przedszkolaki zatańczyły Poloneza, wywołując spore emocje wśród zebranych gości. Pamiętajmy , że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzię
Znamy swoje prawa
20 listopada 2019 r. to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W naszej szkole uczniowie z klas Va, Vc oraz VIa w ramach zajęć „Wychowania do życia w rodzinie”, a także lekcji wychowawczych zapoznali się z istotą praw dziecka oraz ich wpływem na życie najmłodszych. Zostali uświadomieni, że znając swoje prawa mogą świadomie z nich korzystać. Dowiedzieli się do kogo należy się zwrócić w sytuacjach naruszenia ich praw. Omówiono przypadki łamania praw dziecka w świecie. Przedstawiono także zakres działania organizacji UNICEF. Zajęcia te były doskonałą lekcją tolerancji a także budowały poczucie własnej wartości wśród uczniów. Podsumowaniem zajęć były plakaty „Znamy swoje
Kamienie na szaniec
18 listopada br. uczniowie klas VII i VIII udali się do Skarżyskiego Centrum Kultury na spektakl pt. "Kamienie na szaniec" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie zrealizowane zostało w oparciu o książkę Aleksandra Kamińskiego pod takim samym tytułem, która jest lekturą obowiązkową i bardzo ważną zarówno w edukacji jak i wychowaniu młodych ludzi, porusza bowiem w swej treści takie wartości jak niezłomność, lojalność, koleżeńskość, męstwo i odwagę w obliczu wroga oraz hart ducha, a więc cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży.
Święto Niepodległości
12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez szkolną społeczność czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy siódmej zaprezentowali program artystyczny przybliżający historię naszego kraju od zaborów do listopada 1918 roku. Przedstawienie uświetniły piosenki śpiewane przez szkolny chór i dwoje uczniów z klasy trzeciej. Występ zakończyła krótka refleksja na temat wolności oraz piosenka pt. „Kocham Cię, Polsko”.
INFORMACJA
Dyrektor ZPO w Wąchocku informuje, że zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w środę 20 listopada 2019 roku o godzinie:
15.30 dla uczniów klas I-III
17.00 dla uczniów klas IV- VIII
Zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędą się
we wtorek 19 listopada 2019 roku o godzinie 16.00.
Spotkanie z policjantem
W dniu 8 listopada uczniowie z klas I–V Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku wzięli udziału w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Starachowicach.
W bieżącym roku do placówki przybył rzecznik prasowy komendy sierż. szt. Paweł Kusiak. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do szkoły. Policjant pouczał wychowanków, jak prawidłowo należy korzystać z drogi, jak zachować się, gdy spotkają obcą osobę, która próbuje nawiązać z nimi kontakt. Część spotkania poświęcona była przepisom związanym z poruszaniem się rowerem czy hulajnogą. Pan Paweł Kusiak podkreślił, iż hulajnoga elektryczna może być dużym zagrożeniem dla przechodniów czy samego kierującego.
Lekcja historii w kl. II A
W ramach realizacji zadań wychowania patriotycznego, poznając dzieje naszej Ojczyzny, uczniowie klasy II a w dniu 12 listopada odbyli lekcję historii przy pomniku upamiętniającym walczących o odzyskanie niepodległości w 1918 roku.
/Wychowawca Ewa Szymańska/
Głośne czytanie
Dnia 12 listopada (wtorek) w związku ze 101 rocznicą odzyskania niepodległości w ZPO w Wąchocku w klasach IV-VIII odbyło się głośne czytanie książek pod hasłem „Mam gen wolności”. Do czytania wykorzystano zakupione z projektu NPRC książki z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”.
Akcja głośnego czytania w naszej szkole odbywa się corocznie, od kilku lat, za każdym razem mając inny motyw przewodni. Cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników. Często uczniowie sięgają po akcji po książki czytanego autora lub o podobnej problematyce.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 10.05.2025Logowanie