Strona główna
"Śladami przeszłości..."
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, po raz kolejny w Opactwie Cystersów w Wąchocku, organizowany był festyn pod hasłem "Mnisi i Hutnicy".
W piątek 13 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w VII edycji tego festynu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Licznie zebrani uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do kościoła opactwa Cystersów, gdzie dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki zainaugurował festyn i wprowadził uczniów w zagadnienie dziedzictwa. Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn przedstawił krótki zarys historii klasztoru i obecności cystersów na naszych terenach.
Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w romańskim kapitularzu w inscenizacji obrzędu obłóczyn i przyjęcia do nowicjatu kandydata na zakonnika. W klasztornych ogrodach i krużgankach Opactwa, ustawione były historyczne stoiska, gdzie prezentowano eksponat
INFORMACJA
Dyrektor ZPO w Wąchocku informuje, że zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w środę 18 września 2019 roku o godzinie:
15.30 dla uczniów klas I-III
17.00 dla uczniów klas IV- VIII
Zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędą się
we wtorek 17 września 2019 roku o godzinie 16.00.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020
Dnia 2 września 2019 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych uroczyście pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor Szkoły pani Dorota Janas serdecznie przywitała wszystkich uczniów, w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne.
Informacja
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku informuję, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się
2 września o godz: 9.00 ( hala sportowa)Przywóz dzieci z Marcinkowa( pętla) godz: 8.20 , Rataje ( pętla) godz: 8.40
Odwóz dzieci po zakończonych uroczystościach
Informacja
W ROKU SZKOLNYM 2019/20 WSZYSCY UCZNIOWIE OTRZYMUJĄ PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIÓWKI BEZPŁATNIE POZA MATERIAŁAMI DO NAUKI RELIGII. WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZENIÓWEK DO NAUKI RELIGII NA ROK SZKOLNY 2019/20
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok nauki. Uroczystość odbyła się na hali sportowej. Na wstępie wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn. Następnie głos zabrała pani dyrektor Dorota Jansa, która podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, władzom samorządowym oraz rodzicom za całoroczną pracę, za trud, poświęcenie i zaangażowanie. Wiele ciepłych słów pani dyrektor skierowała do nauczyciela matematyki pani Krystyny Nowickiej oraz konserwatora pana Krzysztofa Sarzyńskiego, którzy po wielu latach pracy odchodzą na zasłużony odpoczynek.
Uroczystości partyzanckie
Dnia 16 czerwca poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Wąchocku uczestniczył w uroczystej Mszy Św. w rocznice śmierci dowódcy Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK Jana Piwnika "Ponurego"
Przedstawienie pt. "Brzydkie słowo"
Grupa siedmiorga uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem p. Jolanty Susfał, przygotowała przedstawienie (na miarę prawdziwego teatru i w rzeczywistości przez teatry grane) pt. "Brzydkie słowo". Ten intrygujący tytuł rozpalał wyobraźnię widzów, tym bardziej, że jednym z głównych bohaterów spektaklu rzeczywiście było słowo, tak brzydkie, że cenzurant Pikacz nie pozwalał mu się nawet przedstawić publiczności, zagłuszając jego imię głośnym pikaniem. Brzydkie Słowo czuło się samotne, ponieważ nikt go nie lubił, nie chciał jego towarzystwa i czuło się samotne. Na szczęście posiadało ono prawdziwą przyjaciółkę Kulę/Piłkę, która, poświęcając mnóstwo energii i własny czas, pomagała Słówku wyjść z tarapatów. Szukając dla niego ratunku, zapewniała o swoim przywiązaniu i przekonywała, że przecież "nikt nie jest tak naprawdę brzydki, bo przecież liczy sie piękno wewnętrzne".
Pradziejowe Krzemionki Opatowskie
W dniu 14 czerwca, korzystając z pięknej pogody, a nawet uciekając przed upałem, klasa 5a, 6 oraz 7a i 7b udały się do Krzemionek Opatowskich. Krzemionkowska kopalnia przedhistoryczna była wykryta w r. 1922 przez geologa J. Samsonowicza.
Odwiedzając kopalnie krzemienia, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsce niewiele zmienione od czasu, gdy przed kilku tysiącami lat wycofał się z nich ostatni neolityczny górnik.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 10.05.2025Logowanie