Strona główna

                • WESOŁE ZABAWY W GRUPIE PSZCZÓŁEK

                  W minionym tygodniu dzieci z grupy Pszczółek zostały zaproszone przez Wiktora Szukiela wraz z rodzicami na wspólne zabawy w ogrodzie. Przedszkolakom towarzyszyli również rodzice, którzy wspólnie z pociechami brali udział w licznych zabawach na podwórku pełnym zabawek i przyrządów pozwalających na bezpieczną zabawę dzieci. W trakcie spędzania czasu na świeżym powietrzu „Pszczółi” piekły kiełbaski przy ognisku i kosztowały przekąski przygotowane przez rodziców Wiktora. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Ten mile spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci naszych milusińskich i ich bliskich. Dziękujemy rodzicom Wiktora za przygotowanie dla nas tak wyjątkowego przedpołudnia./Tekst: Izabela Fudala

                • AKCJA CZYTELNICZA W PRZEDSZKOLU

                  Realizując projekt „Z książką za pan brat” organizowaliśmy wiele akcji czytelniczych, podczas których mieliśmy okazje gościć w grupie „Biedronek” oraz w grupie popołudniowej, uczniów naszej szkoły, dziadków oraz rodziców dzieci przedszkolnych. W czerwcu, udziałem w kolejnej akcji, zaszczyciły nas osoby pełniące ważne funkcje w środowisku lokalnym, które przeczytały przedszkolakom, piękne, znane na całym świecie baśnie, jak np. „Czerwony Kapturek”, „Złotowłosa i trzy misie” czy też „Piękna i Bestia”. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały tych przepięknych utworów i z niecierpliwością oczekiwały na kolejnego gościa. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzanie nas w magiczne, baśniowe chwile, wszystkim uczestnikom akcji: p. Dorocie Janas – dyrektor ZPO, p. Beacie Sikorskiej – dyrektor Gimnazjum Publicznego, p. Małgorzacie Polakowskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. Ann

                • Rodzice „Motylków” czytają ulubione baśnie

                  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego w maju 2017 r., wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę", jako część projektu czytelniczego „Książka – przyjacielem przedszkolaków”, która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni Rodzice przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory były ulubionymi baśniami z dzieciństwa rodziców./Tekst: Urszu

                • PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII W GRUPIE MUCHOMORKÓW

                  W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Porcja pozytywnej energii”. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez naukę wyboru pożywienia pełnego energii pochodzącej z naturalnych źródeł oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W trakcie realizacji programu dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania się oraz aktywnego stylu życia niezbędnego do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. W ramach projektu odbyły się między innymi, zajęcia otwarte dla rodziców , podczas których dzieci uczyły się robić zdrowe kanapki./Tekst: Dorota Bzinkowska

                • KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAC Z BAJKI”

                  Dzieci kochają bajki, często utożsamiają się z ich bohaterami. Bajkowe postacie często są rysowane, lepione z  plasteliny, wycinane. Wychowawcy postanowili wykorzystać to zaangażowanie dzieci i ogłosili konkurs pod hasłem „Moja ulubiona postać z bajki”, co było tez jednym z zadań projektu edukacyjnego. Rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do dzieci z grupy „Biedronek” odbyło się w pierwszych dniach czerwca. Wszyscy , którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzenia a laureatką pierwszego miejsca została Patrycja Samsonowska. Jej praca wykonana była technika origami.

                • Piknik Archeologiczny „Rydno”.

                  12 maja „Motylki” uczestniczyły w Pikniku Archeologicznym „Rydno”. Życie osadników, którzy mieszkali na naszym terenie w epoce kamienia, przybliżyli zwiedzającym naukowcy oraz pasjonaci archeologii i historii - w oparciu o badania archeologiczne. Dzieci zobaczyły pokazy technik obróbki krzemienia, rogu i kości oraz wyrobu z nich narzędzi. Przyjrzały się dawnym rodzajom broni myśliwskiej i temu jak polowano, poznały prehistoryczną sztukę, ubiory i magiczne zwyczaje. Przedszkolakom, najbardziej podobało się lepienie naczyń z gliny. Swoje „dzieła” zabrały do domu./Tekst: Urszula Kwaśniewska

                • Bezpieczeństwo to podstawa

                  12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego w Starachowicach . Tematem prelekcji, zatytułowanej „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, było bezpieczeństwo na wsi. Spotkanie odbyło się tuż przed wakacjami ,kiedy tematyka spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na wsi i w małym mieście jakim jest Wąchock jest bardzo istotna. Prelegent w prosty i obrazowy sposób omówił sytuacje które na wsi powodują najwięcej wypadków z udziałem dzieci.

              • Informacja
                • Informacja

                  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wachocku informuje,
                  że dzień 16.06.2017r. jest dniem wolnym od zajęć edukacujnych.

                  Przedszkole pracuje zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

                  W tym dniu autobus szkolny nie kursuje.

              • Informacja
                • Informacja

                  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku
                  zaprasza na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
                  22 czerwca 2017r na godzinę 16:00.

                • PODRÓŻE PO EUROPIE – GRECJA

                  To już nasza ostatnia wyprawa do europejskiego kraju w ramach projektu „Małe podróże po Europie”, realizowanego w grupach „Biedronek” i „Pszczółek”. Tym razem poznaliśmy Grecję. Jest to kraj znany niektórym przedszkolakom z wakacyjnych podróży, więc mieli oni okazję podzielić się z rówieśnikami swoimi spostrzeżeniami z pobytu w tym słonecznym, pięknym państwie. Tradycyjnie, zajęcia rozpoczęliśmy prezentacją słynnych miejsc, wierzeń i mitów. Poznaliśmy najsłynniejszych bogów greckich a także historie Syzyfa oraz Dedala i Ikara. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o słynnych igrzyskach olimpijskich oraz uzupełniliśmy wiedzę na temat przysmaków i zwyczajów Greków. Następnie wybraliśmy się na Olimpiadę Przedszkolną aby poczuć ducha rywalizacji i wytrwałości o których rozmawialiśmy omawiając igrzyska. Rozpoczęliśmy niczym prawdziwi Grecy, zapalając pochodnię a następnie przystąpiliśmy do k

          • Partnerzy

            • {#1508} 1
            • {#1508} 2
            • {#1508} 3
            • {#1508} 4
            • EduPage
          • Galeria zdjęć

            • brak danych
          • Godziny dzwonków

            Poniedziałek 22.06.2026
          • Logowanie

          • Kontakty

            • Zespół Placówek Oświatowych
            • (41) 271-59-36
            • ul. Kościelna 10,
              27-215 Wąchock,
              Poland
        • Galeria zdjęć

          • brak danych