Strona główna
PAMIĘTAMY O NASZEJ PLANECIE
Już od najmłodszych lat powinniśmy kształtować u dzieci właściwą postawę w stosunku do planety na której żyjemy. Pretekstem do poruszenia problematyki zanieczyszczeń powietrza, prowadzących do zmian klimatu na Ziemi, był obchodzony 27 lutego, Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Przedszkolaki dowiedziały się iż mimo tego, że środowisko w którym my żyjemy i środowisko w którym żyją niedźwiedzie polarne dzieli ogromna odległość, to od nas również zależą warunki życia tych zwierząt. W trakcie zajęć, nie tylko poznały charakterystyczne cechy i zwyczaje tych ogromnych drapieżników ale również świetnie się bawiły próbując naśladować ruchy tych zwierząt oraz wykonując efektowne prace plastyczne. Na zakończenie zgodnie stwierdziły, iż każdy człowiek, poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, może przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt zamieszkujących tereny podbiegunowe i w
Komunikat
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku ogłasza zapisy do pierwszej klasy szkoły podstawowej.Zapisy trwają od 01.03.2017r. do 31.03.2017r.
Wnioski należy pobrać i złożyć w sekretariacie szkoły.
MUSICAL O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE
24 lutego dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielami i opiekunami wybrały się do Miejskiego Centrum Kultury w Starachowicach, by obejrzeć wyjątkowe przedstawienie - musical w wykonaniu aktorów "Teatru Moich Marzeń" z Chorzowa. Wraz z bohaterami bajki pt. "O małej syrence w niejednej piosence" przenieśliśmy się w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Znakomita gra świateł, wspaniałe kostiumy, mądre i melodyjne piosenki zabrały nas do krainy marzeń. Obejrzeliśmy piękną historię o miłości i o tym, co w niej najistotniejsze- o poświęceniu i przezwyciężeniu egoizmu. Spektakl zachwycił dzieci oraz dorosłych , czego wyrazem był uśmiech na twarzach oraz aplauz widowni na zakończenie spektaklu./tekst: Dorota Bzinkowska/
WĘDRÓWKI PO EUROPIE – WŁOCHY
W lutym, w grupie najmłodszej „Biedronek” oraz grupie 6-latków „Pszczółek”, rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu edukacyjnego „Wędrówki po Europie”. W ramach tego projektu każdego miesiąca poznamy życie i zwyczaje ludzi zamieszkujących wybrany kraj europejski, jego charakterystyczne budowle, potrawy i symbole. Poprzez poznawanie innych kultur pragniemy kształtować postawę tolerancji oraz rozbudzać ciekawość otaczającym nas światem. Pierwszym krajem, który przybliżyliśmy naszym wychowankom, były Włochy a w szczególności słynąca z karnawału - Wenecja. Dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się jak wygląda to piękne miasto zbudowane na wodzie oraz poznały charakterystyczne zwyczaje związane z odbywającym się tam karnawałem. Po obejrzeniu wielu przepięknych masek karnawałowych, zabraliśmy się do pracy, aby stworzyć takie również dla siebie. Dzieci świetnie bawiły się podcz
DZIEŃ PACYNKI W GRUPIE PSZCZÓŁEK
27 lutego obchodziliśmy w grupie Pszczółek „Dzień Pacynki”. Ten wyjątkowy dzień obfitował przede wszystkim w zabawy teatralne, które są jednym z doskonałych sposobów wychowywania dzieci. Dają one możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami i oderwania od rzeczywistości. Podczas zajęć przedszkolaki rozwijały umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Poprzez liczne zabawy przy użyciu kukiełek i pacynek rozwijały myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznawały skutki zachowań bohaterów. Odgrywając liczne role bohaterów bajkowych zetknęły się z normami społecznymi, wartościami, charakterami pozytywnymi i negatywnymi.
TŁUSTY CZWARTEK U MUCHOMORKÓW
Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy „ostatki” - ostatki dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Zachowały się tradycje poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Ponieważ data tłustego czwartku zależna jest od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym.
W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 23 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszej grupie. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami. Dziękujemy rodzicom za smaczne pączki./teskt: Dorota Bzinkowska/
GRY KOMPUTEROWE A AGRESJA U DZIECI I MŁODZIEŻY
W dniu 27 lutego w ZPO w Wąchocku odbyła się debata dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Gry komputerowe a agresja u dzieci i młodzieży”. Poprowadzili ją uczniowie klasy szóstej Oliwia Śpiewak i Miłosz Sobieraj. Opiekę merytoryczna sprawowali nauczyciele : Elżbieta Niedziałek i Małgorzata Jaros. W roli ekspertów wystąpili : pan Marcin Paduch nauczyciel zajęć komputerowych i pedagog szkolny, pani Małgorzata Hamera nauczycielka j.polskiego i miłośniczka gier komputerowych oraz Tymon Margowniczy –uczeń klasy szóstej zainteresowany informatyką i grami komputerowymi.
Wycieczka do teatru
W środę 22 lutego uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce autokarowej do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Dzieci obejrzały spektakl Ania z Zielonego Wzgórza, będący sceniczną wersją znanej powieści L. M. Montgomery. Przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez publiczność. Szczególnie podobały się sceny muzyczne, w których aktorzy śpiewali i tańczyli.
POMYSŁ NA PRZEMYSŁ
W związku z realizacja w ZPO w Wąchocku innowacji pedagogicznej w klasach piątych pt.” Świętokrzyskie moja mała ojczyzna”, zaprosiliśmy do naszej szkoły studentów Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa na warsztaty pt.”Pomysł na przemysł”. W naszej placówce warsztaty prowadzili Dominika Marcek i Paweł Kucharczyk. Pierwsza część spotkania poświęcona było przedstawieniu informacji na temat historii wytopu żelaza na naszym terenie, znaczeniu Staropolskiego Okręgu Przemysłowego dla rozwoju przemysłu w Polsce, postaci Stanisława Staszica, prezentacji miejscowości gdzie do dziś możemy oglądać pozostałości świętokrzyskiej metalurgii. W drugiej części warsztatów odbył się konkursu na temat historii Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Zespoły uczniowskie rozwiązywały różnorodne zadania, rebusy, wykreślanki związane z tematem przewodnim spotkania. Na zakończenie bardzo interesujących zajęć wszys
"Pan Twardowski"
Dnia 20.02.2017r uczniowie klasy IIIa obejrzeli w Centrum Kultury w Starachowicach spektakl teatralny pt. "Pan Twardowski". Sztuka opowiadała o życiu Twardowskiego oraz jego kontrakcie z diabłem. Na uczniach szczególne wrażenie zrobiły czarownice, które swym śpiewem i tańcem oczarowały wszystkich. W spektaklu świetnie wykorzystano efekty dźwiękowe i multimedialne./tekst: Ewa Maciąg/
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Logowanie