- Godziny pracy biblioteki szkolnej
- Regulamin i zadania biblioteki szkolnej
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- sprawozdanie
- Kiermasz taniej książki
- Jak powstaje ksiązka?
- Czy książka może być przyjaciółką przedszkolaków?
- Czy czytanie książek daje nam coś więcej poza rozrywką?
- Dlaczego kochamy ksiązki?
- Polscy nobliści w dziedzinie literatury
- Biblioteka szkolna - zasady funkcjonowania podczas pandemii Covid-19
- Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki
- Konkurs plastyczny – „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że
„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)
O tym, że czytanie książek nie tylko wzbogaca naszą wiedzę, w znaczący sposób wpływa na zasób słownictwa i poprawność zapisu, ale też rozwija wyobraźnię, przez co czyni życie barwniejszym, piękniejszym nikogo nie trzeba przekonywać. Biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiono ponad 130 nowych pozycji. Propozycje podali wychowawcy grup przedszkolnych oraz rodzice. Zakupiono nowości wydawnicze. Niektóre książki można już wypożyczyć, inne sukcesywnie będą wprowadzane do księgozbioru.Zachęcamy do czytania!
https://zpowachock.edupage.org/album/#gallery/1137
Pierwszaki czytają na dywanie
Kolejna odsłona akcji "Czytanie na dywanie". Tym razem w bibliotece szkolnej gościła klasa pierwsza b. Książki nawzajem czytali sobie uczniowie. Taka forma słuchania bajek służy budowaniu więzi koleżeńskich, rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do czytania już od najmłodszych lat.
Lekcja biblioteczna w klasie III b
W dniu dzisiejszym, 16 października, uczniowie klasy III b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej wyjątkowej postaci w polskiej historii jaką był Jan Paweł II, gdyż 1️6 października przypada 45 rocznica Jego wyboru na papieża. Podczas lekcji uczniowie poznali ciekawostki z życia wielkiego Polaka w oparciu o książkę „Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II”. Jest to niezwykła książka, w której można znaleźć odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące papieża. Dzieci dowiedziały się do czego służył papieżowi pierścionek, czy był łasuchem, czy lubił przyrodę i podróże oraz czy odpisywał na listy od dzieci. Pozycja ta znalazła się w naszej bibliotece dzięki dotacji na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
2Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
2️9 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Najważniejszymi odbiorcami tego święta są dzieci, gdyż głośne czytanie stymuluje ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Pani Edyta Pająk ze biblioteki szkolnej odwiedziła najmłodszych czytelników w ich salach lekcyjnych i po krótkim omówieniu istoty święta, czytała uczniom bajki i opowiadania dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Starsi uczniowie bardzo chętnie głośno czytali książki swoim kolegom na lekcjach języka polskiego. Biblioteka szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie spędzają przerwy i czas wolny przed lekcjami. Nie trzeba czekać na święta i różne akcje. Zapraszamy do niej każdego dnia.
W akcji wykorzystano nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
7Czytanie na dywanie
Odbyły się już pierwsze zajęcia z cyklu "Czytanie na dywanie”. Są to cykliczne spotkania z dziećmi, które mają na celu wzbudzenie zainteresowania książką, kształcenie wrażliwości, rozbudzanie kreatywności, rozwijanie zdolności językowych oraz zdobywanie wiedzy.