• Inne

Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców

w roku szkolnym 2022/2023 z dnia 22.06.2023 roku

Rada Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku w roku szkolnym 2022/2023 działała nas podstawie przyjętego planu pracy omówionego na pierwszym zebraniu rady.

1. Zakup upominków na ślubowanie klas pierwszych.
          2. Mikołajki – słodkie upominki oraz loteria z okazji mikołajek.
          3. Zorganizowanie zbiórki żywności i środków czystości na Szlachetną paczkę, dzięki czemu pomoc trafiła do uczniów naszej szkoły, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji materialnej.
          4. Kiermasz Bożonarodzeniowy – zorganizowany w celu zbiórki funduszy na konto Rady Rodziców.
          5. Tłusty czwartek dla grona pedagogicznego.
          6. XVIII Edycja Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej – pomoc w organizacji turnieju. W rozpoczęciu tego wydarzenia wzięli udział: Pan Mariusz Gosek - Poseł Ziemi Świętokrzyskiej, Pan Tomasz Jamka - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Pan Robert Janus - Prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu, Radny Miasta i Gminy Wąchock. Prezydium Rady zorganizowało poczęstunek dla wszystkich uczestników. Przewodnicząca Ilona Kuźdub oraz skarbnik Martyna Kubiak podziękowały za przybycie zaproszonym gościom.
          7. Kiermasz Wielkanocny - zorganizowany w celu zbiórki funduszy na konto Rady Rodziców.
          8. Zorganizowanie wyjazdu do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach na lekcję ekologii i patriotyzmu w celu uświadomienia młodym obywatelom, że szanować swoje otoczenie można na wiele sposobów poprzez segregacje śmieci, nie marnowanie wody i energii. W wydarzeniu wzięła udział Pani dyrektor Dorota Janas, wicedyrektor Elżbieta Niedziałek, Małgorzata Zdziesińska, Ewa Maciąg, przewodnicząca Rady Rodziców Ilona Kuźdub oraz uczniowie klas 8b i 3a. Uczniowie poznali również specyfikę pracy urzędu dzięki uprzejmości Pana Roberta Janusa Dyrektora Departamentu IT UMWŚ.
            Na zakończenie wizyty uczniowie, opiekunowie i dyrekcja otrzymali flagi województwa świętokrzyskiego oraz drobne upominki.
          9. Piknik na trawie - Rada rodziców z okazji dnia dziecka przyłączyła się do organizacji pikniku na trawie, którego głównym organizatorem był KS Campeones Wąchock. Dla młodszych uczniów był wynajęty dmuchana zjeżdżalnia natomiast dla starszych uczniów słodki poczęstunek. Dodatkowo były zorganizowane pokazy strażackie, policyjne, kolorowe tatuaże, malowanie włosów. Główna atrakcja była maskotka Komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, która zorganizowała przewodnicząca Rady Rodziców pani Ilona Kuźdub. W organizacje pikniku włączyło się całe Prezydium Rady, członkowie oraz nauczyciele ZPO w Wąchocku.
          10. Rada rodziców ufundowała nagrody dla najbardziej zgranej klasy w ZPO w Wąchocku oraz pamiątkowy puchar.
          11. Rada rodziców jak co roku ufundowała nagrody książkowe dla uczniów praz pamiątkowe dyplomy dla przedszkolaków.
          12. W tym roku Rada rodziców zakupiła również pamiątkowe puchary dla chłopców, którzy od wielu lat reprezentowali szkołę w Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.
          13. Rada Rodziców z uzbieranych funduszy zakupiła dla dzieci na świetlice telewizor 65 cali. Będzie on służył do oglądania filmów edukacyjnych oraz jako monitor multimedialny.
          14. Na bieżąco we współpracy z Panią Grażyną Łyżwińską była prowadzona zakładka Rady Rodziców w której umieszczane zostały informacje o działaniach rady.
          15. Skarbnik Rady Rodziców prowadził rozliczenia Rady oraz działalności sportowej Pana Michała Lefka, który dzięki sponsorowi dostawał comiesięczne wpłaty.
          16. W roku szkolnym odbyły się cztery zebrania Rady Rodziców.
          17. Przedstawiciele Rady Rodziców, którzy zostali wybrani podczas głosowania tajnego wzięły udział w pracach komisji konkursowej na Dyrektora szkoły.
          18. Planowany był zakup upominków na zakończenie klas ósmych, jednak Rada nie została zaproszona na ww. uroczystość.
          19. Rada Rodziców nie miała również możliwości podziękowania za współprace wszystkim rodzicom, nauczycielom, sponsorom, radnym oraz złożenia symboliczne bukietu kwiatów na ręce pani dyrektor Doroty Janas ponieważ nie została zaproszona na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Rada Rodziców realizowała swoje działania w szczególności patrząc na dobro uczniów Zespołu placówek Oświatowych w Wąchocku głównie poprzez pobudzanie aktywności i organizowanie różnorodnych form działalności na rzecz rozwoju szkoły (festyny, pikniki, kiermasze, wyjazdy), finansowe i organizacyjne wspieranie działalności statutowej szkoły, wspieranie działalności samorządu uczniowskiego i wolontariatu szkolnego.

Całkowite rozliczenie wydatków i wpłat będzie przedstawione na pierwszym zebraniu Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 zgodnie z regulaminem.

Sporządziła:

Ilona Kuźdub