• Czytanie na dywanie
                • Czytanie na dywanie

                  Kolejna odsłona akcji "Czytanie na dywanie". Tym razem w bibliotece szkolnej gościła klasa pierwsza b. Książki nawzajem czytali sobie uczniowie. Taka forma słuchania bajek służy budowaniu więzi koleżeńskich, rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do czytania już od najmłodszych lat.

                • Samorząd Uczniowski

                  19 października 2023 r. , w czasie apelu, zaprezentował się zarząd nowego Samorządu Uczniowskiego. Reprezentanci społeczności szkolnej przedstawili się obecnym, a wybrany na przewodniczego Bartek Maciąg zapoznał zgromadzonych z planem działań. Zachęcił wszystkich uczniów do aktywnego włączania się w prace samorządu oraz podawanie ciekawych pomysłów na atrakcyjne akcje, które mogłyby być przeprowadzone w naszej szkole. Opiekunkami SU są w bieżącym roku szkolnym panie Jolanta Susfał i Beata Woźniak. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy oraz wielu sukcesów.

                • Jesienne warsztaty florystyczne w przedszkolu

                  Zawód florysty z pewnością nie należy do łatwych, ale patrząc z zewnątrz praca z kwiatami wygląda na bardzo atrakcyjną i łatwiejszą niż jest w rzeczywistości. Kojarzy się z pięknem i artyzmem. W grupie Jagódki dzieci uczestniczyły w warsztatach florystycznych. Dzieci dowiedziały się jakie kwiaty kwitną jesienią, oraz jak dbać o rośliny. Przedszkolaki wykonały samodzielnie przepiękne, jesienne bukiety. Tego typu zajęcia pomagają rozwijać umiejętności manualne, uczą dokładności i cierpliwości. Dzięki temu, że są one angażujące i interaktywne, zachęcają do ćwiczenia koordynacji ruchowej oraz poprawy motoryki małej.

              • Mistrz Tabliczki Mnożenia
                • Mistrz Tabliczki Mnożenia

                  6 października w klasach IVa i IVb odbył się konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

                  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz inspirowanie uczniów do doskonalenia umiejętności sprawnego pamięciowego mnożenia i dzielenia w oparciu o znajomość tabliczki mnożenia.

                  Oto wyniki konkursu:

                • Dzień Krajobrazu w klasie 5

                  Dzień Krajobrazu to święto obchodzone co roku 20 października dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W tym roku hasło brzmi „Doceń lokalność!”. „Krajobraz lokalny stanowi przestrzeń życia codziennego każdego nas. Czy jednak wiemy, które cechy krajobrazu lokalnego są unikalne i cenne, a które niepożądane? Perłami lokalnych krajobrazów mogą być najdrobniejsze ich elementy, jak pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki czy zdobienia domów. Poznawajmy, chrońmy i odpowiednio kształtujmy naszą okolicę, byśmy czuli, że jest w niej cząstka nas samych. Doceniajmy lokalność!”. W związku z odbywającym się dziś świętem uczniowie klasy 5️ na lekcji geografii udali się na spacer krajobrazowy, podczas którego dowiedzieli się co to jest krajobraz, poznali jego składniki przyrodnicze i antropogeniczne. Efektem końcowym były piękne zdjęcia, na których uczniowie uwiecznili

                • Dzień Krajobrazu

                  Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Doceń lokalność!”. Stanowią one doskonałą okazję do promowania wartości krajobrazów nam towarzyszących, a jednocześnie krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów.

              • Turniej „Gramy w ręczną”
                • Turniej „Gramy w ręczną”

                  W dniu 18 października 2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły (rocznik 2014 – 2016) uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju „Gramy w Ręczną” w ramach programu organizowanego wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Świętokrzyskim Związkiem Piłki Ręcznej w Kielcach.

                • Las na parapecie

                  Przedszkolaki z grupy Biedronki w oryginalny sposób wykorzystały ziemniaki oraz pietruszkę i stworzyły z nich piękne grzybki. Wspólnymi siłami udekorowaliśmy parapet i stworzyliśmy swój własny las. Zapraszamy na „grzybobranie”.

                  Mariola Wejner

                • Dzień Poczty Polskiej w przedszkolu

                  18 października dzieci z grupy Misie obchodziły Dzień Poczty Polskiej. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem listonosza, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list, aby trafić do odbiorcy, oglądały kolekcję znaczków oraz miały możliwość zaprojektować własny. Po zajęciach cała grupa Misiów wybrała się na pocztę aby wysłać pocztówkę.

              • Lekcja biblioteczna w klasie III b
                • Lekcja biblioteczna w klasie III b

                  W dniu dzisiejszym, 16 października, uczniowie klasy III b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej wyjątkowej postaci w polskiej historii jaką był Jan Paweł II, gdyż 1️6 października przypada 45 rocznica Jego wyboru na papieża. Podczas lekcji uczniowie poznali ciekawostki z życia wielkiego Polaka w oparciu o książkę „Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II”. Jest to niezwykła książka, w której można znaleźć odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące papieża. Dzieci dowiedziały się do czego służył papieżowi pierścionek, czy był łasuchem, czy lubił przyrodę i podróże oraz czy odpisywał na listy od dzieci. Pozycja ta znalazła się w naszej bibliotece dzięki dotacji na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

                • Kredkobranie – podsumowanie akcji

                  Wolontariat Szkolny i Przedszkolny w miesiącu wrześniu przeprowadził w naszej placówce akcję „Kredkobranie”, której celem było wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Dziękujemy za wszystkie przyniesione artykuły szkolne, w szczególności pani Izie Fudali, która w najokazalszy sposób wsparła naszą akcję. Dzięki Wam mogliśmy wysłać paczkę, której otwarcie na pewno wywoła uśmiech na niejednej małej buzi 😊.

                • Przedszkolne eksperymenty

                  W procesie edukacji metoda eksperymentu bardzo korzystnie wpływ na rozwój dziecka, m. in. na sferę aktywności twórczej. Dziecko podejmując zabawę badawczą, staje przed określonym problemem, którego rozwiązanie jest bezpośrednim celem samej zabawy. Zabawy eksperymentalne – badawcze stwarzają fantastyczną płaszczyznę do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych tj. : analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz poszerzają horyzonty myślowe.

                • Dzień drzewa w przedszkolu

                  10 października dzieci z grupy Misie i Jagódki obchodziły Dzień Drzewa. Przedszkolaki poprzez zabawę poznały rodzaje drzew oraz ich znaczenie. Dzieci przypomniały sobie jak powinny zachowywać się w lesie i jak dbać o środowisko. Misie wspólnymi siłami wykonały plakat z okazji tego święta, a Jagódki stworzyły las w słoiku, który pięknie się prezentuje na przedszkolnym parapecie.

              • Światowy Dzień Uśmiechu
                • Światowy Dzień Uśmiechu

                  To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

                • Oni dbają o nasze bezpieczeństwo

                  W dniu 9 października 2023 r. uczniowie klasy czwartej a i klasy pierwszej a, pod opieką pani Bożeny Markiewicz i Pani Małgorzaty Oziomek, pojechali na wycieczkę do Starachowic.

                  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji. Przewodnikiem był pan Paweł Kusiak, który często odwiedza naszą szkołę i przeprowadza pogadanki na temat bezpieczeństwa. Pan policjant oprowadził dzieci po budynku i zapoznał z zasadami funkcjonowania komendy. Wyczerpująco odpowiadał na pytania uczniów związane z pracą policjanta. Szczególne zainteresowanie wzbudziło lustro weneckie, zbieranie odcisków i możliwość zajęcia miejsca w radiowozie. Spotkanie zakończyło omówienie znaczenia psów dla pracy policji.

                • Sadzimy drzewa

                  W dniu 6 października 2023 r. uczniowie klasy czwartej a i klasy pierwszej a, pod opieką swoich wychowawczyń- pani Bożeny Markiewicz i pani Małgorzaty Oziomek, spotkali się z przedstawicielem Nadleśnictwa Starachowice panem Wojciechem Majką. Pod jego czujnym okiem uczniowie zasadzili na terenie szkolnym dęby. Mamy nadzieję, że za kilkadziesiąt lat kolejne pokolenie uczniów naszej szkoły będzie mogło w czasie przerwy schronić się przed skwarem w ich cieniu.

          • Partnerzy

            • {#1508} 1
            • {#1508} 2
            • {#1508} 3
            • {#1508} 4
            • EduPage
          • Librus Synergia
          • Galeria zdjęć

              brak danych
          • Godziny dzwonków

            Niedziela 28.04.2024
          • Logowanie

          • Kontakty

            • Zespół Placówek Oświatowych
            • (41) 271-59-36
            • ul. Kościelna 10, 27-215 Wąchock, Poland
        • Galeria zdjęć

            brak danych