Tydzień ekologiczno-zdrowotny
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie i wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej podjęli szereg działań w tygodniu poprzedzającym to święto. Ich celem było propagowanie zachowań ekologicznych i prozdrowotnych. Uczniowie klas młodszych obejrzeli film edukacyjny o tym, jak ważne są działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wykonali plakaty o tematyce ekologicznej, które zostały wystawione na szkolnym korytarzu. Każda klasa przygotowywała „Kanapki z uśmiechem, co było doskonałą okazją do rozmów na temat zdrowego odżywiania się. Klasa Ib zaprezentowała w pionie klas młodszych program słowno- muzyczny zachęcający do ochrony środowiska i jego zasobów naturalnych. W podsumowaniu działań podjętych w Tygodniu ekologiczno-zdrowotnym przeprowadzony został wśród uczniów klas I-III konkurs wiedzy ekologicznej. Szacowne jury uznało, że uczniowie wyc
Światowy Dzień Ziemi 2023
W jaki sposób dbać o Ziemię?
O to propozycje uczniów naszej szkoły:
Po pierwsze, warto pamiętać o codziennym segregowaniu śmieci. To podstawowa czynność, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeśli zależy ci na dobrej kondycji naszej planety.
Po drugie – warto zacząć oszczędzać wodę. Zwłaszcza, że w wielu regionach świata ludzie zaczynają mieć poważny problem z dostępem do wody pitnej. Jeśli możesz, to gromadź deszczówkę. Warto też pić wodę z kranu, a naczynia zmywać w zmywarce.
Chociaż żarówki energooszczędne są nieco droższe niż tradycyjne, to i tak warto w nie zainwestować.
Dla dobra planety należy również ograniczyć korzystanie z samochodu. Zamiast auta lepiej wybierać rower lub komunikację zbiorową.
Ziemi przysłużymy się także ograniczając konsumpcję, np. zakupy w sieciówkach odzieżowych, a także częstą wymianę telefonów i sprzętów RTV.
Fizyka dla dzieci z grupy „Jagódki”
Uczniowie z klas VIII pod kierunkiem nauczyciela fizyki pana Kamila przygotowali dla przedszkolaków z grupy „Jagódki” eksperymenty fizyczne. Pokazy przedstawiały zjawiska potwierdzające prawa fizyki. Dzieci dowiedziały się co to jest prąd elektryczny, jak powstają ładunki elektryczne, dlaczego woda w szklance po odwróceniu się nie wylewa, dlaczego nie można rozdzielić dwóch magnesów po podłączeniu do prądu, i jak wykonać telefon ze sznurka i kubków. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w pokazach pełniąc rolę eksperymentatora. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia.
Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych
18 kwietnia odbyła się w Kielcach uroczysta gala wręczenia dyplomów Laureatom Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/23 organizowanych corocznie przez Kuratorium Oświaty. Zuzanna Dwojewska uczennica klasy VIIIb naszej szkoły jest jedyną w powiecie starachowickim Laureatką IV Konkursu Geograficznego. Zuzia już po raz drugi znalazła się w gronie najlepszych „geografów” w województwie świętokrzyskim. To bardzo duzy sukces naszej uczennicy, okupiony wyteżoną pracą. Bycie dwukrotnym Laureatem konkursu to niewątpliwie wielki sukces ale także przywilej przyjecia wybranej szkoły ponadpodstawowej bez względu na obowiązujace kryteria rekrutacyjne. Gratulujemy Zuzannie i życzymy kolejnych, tego typu sukcesów.
„MISTRZ SYMBOLIKI CHEMICZNEJ”
W kwietniu 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz symboliki chemicznej”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy chemicznej oraz łączenie nauki z zabawą.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy siódmej i ósmej. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością nazw i symboli 118 pierwiastków znajdujących się w układzie okresowym, które musieli podać w określonym czasie.
Grupa "Jagódki" i wiosenne bratki
"Jestem sobie ogrodniczka,mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
a z tych nasion będą kwiatki”.
Aby na terenie naszego przedszkola było pięknie i kolorowo posadziliśmy bratki - wiosenne kwiatki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem miały okazję poeksperymentować z ziemią, przekopać ją, wykopać i przygotować dołek oraz zasadzić kwiatek. Lekcja przyrody w plenerze sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji oraz przyjemności. Będziemy teraz się troszczyć o nasze wiosenne bratki.
Projekt edukacyjny „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” w grupie „Jagódki”
Realizując projekt w grupie „Jagódki” przedszkolaki z grupy „Jagódki” poznały przysłowia o ptakach, w tym o wróblach. Stworzyliśmy księgę ptasich przysłów i przygotowaliśmy taniec do muzyki klasycznej.
2
XVII Powiatowy Turniej Matematyczny
W dniu 15.04.2023 roku w II L.O w Starachowicach odbył się XVII Powiatowy Turniej Matematyczny „Matematyka i ja w otaczającym świecie” Uczeń klasy VIII b Kacper Opozda zdobył wyróżnienie plasując się zaraz za podium. W potyczkach wzięły udział również Zuzanna Dwojewska i Emilia Szwed.
Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień czekolady w grupie „Misie” i „Biedronki”
12 kwietnia dzieci z grupy „Misie” i „Biedronki” obchodziły dzień czekolady. Z tej okazji przedszkolaki poznały cały proces „od ziarenka do tabliczki czekolady”, a podczas zagadek smakowych zapoznały się z różnymi rodzajami ulubionego smakołyku. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz zadania związane z tym słodkim świętem.
Ten dzień bardzo podobał się naszym przedszkolakom.
Innowacja „Gimnastyka dla Smyka” w grupie Biedronki
Innowacja „Gimnastyka dla Smyka” realizowana jest w grupie „Biedronki”. Przez działalność ruchową można wykształcić pożądane postawy oraz nawyki do podtrzymania dobrego stanu psychofizycznego małego człowieka.
Gimnastyka pomaga w adaptacji organizmu do coraz bardziej zmieniających się warunków życia. Zajęcia wpływają pozytywnie na kształtowanie prawidłowych postaw, przyczynią się do niwelowania powstałych wad postawy oraz zapobiegną powstawaniu nowych.
Dzieci podczas zajęć wykazują się dużym zaangażowaniem i z chęcią wykonują ćwiczenia.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025Logowanie