XVIII MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ W WĄCHOCKU
16.03.2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku odbyła się XVIII MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ - największa impreza masowa w tej dyscyplinie sportu w województwie świętokrzyskim, ale też w Polsce. W rundzie eliminacyjnej klas VII-VIII uczestniczyły szkoły: Kunów, Masłów, Piekoszów, Iłża oraz gospodarz turnieju - Wąchock.
Zanim jednak młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji odbyło się uroczyste otwarcie, prezentacja zawodników przy hymnie Małej Ligi, powitanie gości, przemowy oraz podziękowania.
W rozpoczęciu tego wydarzenia wzięli udział znamienici goście: Pan Mariusz Gosek – Poseł Ziemi Świętokrzyskiej, Pan Tomasz Jamka – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Pan Robert Janus – Prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu i Radny Miasta i Gminy Wąchock.
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna, ponieważ przypada na 21 dzień 3 miesiąca roku. To właśnie dodatkowy - trzeci chromosom w 21 parze powoduje występowanie tej wady genetycznej. Kolorowe skarpetki stały się symbolem, ponieważ chromosom swoim wyglądem przypomina właśnie skarpetkę.
W ramach przedszkolnego wolontariatu wzięliśmy udział w akcji „Wyjątkowa Skarpetka” organizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczyszynie. Zadaniem było stworzenie jak najdłuższego sznurka z kolorowymi skarpetkami, a także propagowanie idei tolerancji i poszerzanie wiedzy o osobach z Zespołem Downa. Udało nam się pobić ubiegłoroczny wynik i stworzyć 100 metrów kolorowych skarpetek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział w tej pięknej akcji 😊
Pierwszy Dzień Wiosny-wycieczka do kina!
Projekcją nowego filmu francuskiego w kinie „Helios” w Starachowicach – „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka” uczniowie klas 4-6 naszej szkoły powitali wiosnę.
Tym razem przenieśliśmy się do roku 50 p.n.e., gdy to cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie…
Dzień Kobiet
W dniu 8 marca, w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet.
W imprezie wzięli udział uczniowie z klasy VI b oraz niektórzy chłopcy z klasy VIII.
Dzieci zainscenizowały przedstawienie w formie kabaretu, w którym zaprezentowali różne modele kobiet: od kobiety wampira po babę - herod, kurę domową, kobietę bluszcz, boginię czy kobietę anioła i intelektualistkę. Całość spektaklu wzbogaciły wstawki muzyczne związane z typami poszczególnych postaci. Publiczność żywo i z entuzjazmem reagowała na poszczególne modele bohaterek skandując i przyśpiewując w rytm muzyki. Po części kabaretowo - teatralnej przyszła kolej na konkursy, w których brały udział dziewczęta i wykazywały swa wiedzę kulinarną , czy też związaną z zajęciami typowo męskimi takimi jak rozpoznawanie narzędzi i akcesoriów budowlanych. Atmosferę podkręcał doping publiczności, która miała
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i od ubiegłego roku również Międzynarodowy Dzień Matematyki.
Liczba Pi służąca tylko do określania pewnej wielkości wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat. Uchodzi za jedną z najbardziej znanych stałych matematycznych, pojawia się w wielu dziedzinach nauk ścisłych – m.in. w geometrii, analizie matematycznej, fizyce i teorii liczb. Pi to zwyczajnie określenie długości okręgu (czyli obwodu) do długości jego średnicy. Liczba pi bywa nawet bohaterką utworów literackich.
Informacja
Zebranie Rady Rodziców w dniu 20.03.2023 roku zostaje odwołane.
Szczegółowe informacje z zakładce Rady Rodziców.
Przedszkolny konkurs recytatorski
10 marca w naszym przedszkolu odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego, podczas którego dzieci recytowały wybrane wiersze Juliana Tuwima oraz Agnieszki Frączak. Spośród wszystkich uczestników z każdej grupy zostało wybranych troje dzieci, które wzięły udział w II etapie konkursu 15 marca. Zgodnie z założeniem konkursu jury w składzie Dyrektor ZPO w Wąchocku P. Dorota Janas, P. Edyta Pająk oraz P. Joanna Ziemkiewicz oceniało prezentacje dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii udział wzięły dzieci 3 oraz 4 letnie. Laureatami konkursu zostali Filip Stodulski, który zajął pierwsze miejsce, Amelia Operacz, która zajęła drugie miejsce, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Mikołaj Karykowski. W tej grupie wiekowej wyróżnieni zostali także Helena Hashash, Maja Skupniewicz oraz Michał Łutczyk. Druga kategoria konkursu obejmowała dzieci 5 oraz 6 letnie. Pierwsz
Narodowy Program Czytelnictwa 2.0
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0.
Otrzymane środki finansowe będą przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz lektur do biblioteki szkolnej.
Laureatka Konkursu z Geografii
Zuzanna Dwojewska uczennica klasy 8b po raz drugi została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Geografii organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zdobywając aż 80 % punktów. Konkurs ten odbywał się na bardzo wysokim poziomie. W całym województwie świętokrzyskim tytuł laureata uzyskało tylko 18 uczniów. Obejmował on treści kształcenia zawarte w podstawie programowej z geografii oraz wiedzę i umiejętności poszerzające treści. Zuzanna zdobyła tytuł laureata, a także doświadczenie w opanowaniu stresu, satysfakcję z możliwości pokazania swoich umiejętności oraz rozległą wiedzę z zakresu geografii fizycznej, społeczno – gospodarczej oraz regionalnej. Jesteśmy bardzo dumni. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!
Biała Szkoła 2023
W dniach 27.02 - 04.03 nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej edycji Białej Szkoły. W ciągu 6 dni dzieci zdobywały umiejętności jazdy na nartach oraz brały udział w zajęciach edukacyjnych i profilaktycznych, w formie zabawy, wzajemnej integracji i pracy w środowisku innym niż mury szkoły. Podczas wyjazdu uczniowie:
Wzięli udział w kursie nauki jazdy na nartach, który obejmował 16 godzin pracy z instruktorami narciarstwa zjazdowego. Zjeżdżaliśmy przy przepięknej słonecznej pogodzie na stokach: Ugory i Małe Ciche;
Wzięli udział w wycieczce do Basenów Termalnych w Chochołowie;
Wzięli udział w wycieczce Doliną Strążyską z Przewodnikiem Tatrzańskim pozostawiając w swoich sercach niezapomniane wspomnienia z cudownych widoków Tatr;
Wzięli udział w warsztatach regionalnych z tamtejszym góralem, ucząc się góralskiego śpiewu oraz poznając historię, tradycję i kulturę Podhala;
Wzięli udział w
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025Logowanie