Strona główna
Coraz bliżej Święta!
Wesołych świąt! Wesołych świąt!
Coraz częściej słychać te słowa. Na ulicy, w sklepach, miejscach pracy. Wiadomo, przedświąteczny czas wywołuje uśmiech na twarzach, wprowadza w miły nastrój. Świąteczna atmosfera panuje również w naszej szkole, a to między innymi za sprawą kolejnej akcji Samorządu Uczniowskiego z cyklu „Klasa z Klasą”, w ramach której każdy zespół klasowy miał przygotować świąteczną kartkę z życzeniami ze świątecznych kartek właśnie. Zwyczaj przesyłania pocztą świątecznych życzeń powoli odchodzi w niepamięć, a szkoda. Postanowiliśmy przypomnieć istnienie tej formy, stąd powyższy pomysł, a uczniowie jak zwykle nie zawiedli, czego efekty można podziwiać na szkolnym holu i w naszej galerii.
Dzielimy się Betlejemskim Światłem Pokoju
Magiczny czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia skłania nas do składania życzeń, dzielenia się życzliwością i dobrem z innymi. W ramach akcji prowadzonej przez szkolny i przedszkolny wolontariat, dzieci samodzielnie wykonywały świąteczne kartki z życzeniami. Kartki te przekazaliśmy między innymi do lokalnych instytucji, z którymi współpracuje nasza placówka. Wraz ze świątecznymi życzeniami składanymi w imieniu dyrekcji, pracowników i uczniów Zespołu Placówek Oświatowych przez przedstawicielkę wolontariatu, przekazywaliśmy również Betlejemskie Światełko Pokoju, które trafiło do naszej szkoły dzięki harcerzom z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. W 2023 roku Betlejemskie Światło Pokoju propaguje piękne motto: RAZEM „Czyńmy Pokój!”, dlatego też pragniemy podzielić się tym ciepłem i dobrem, które ono reprezentuje z innymi, podtrzymując jednocześnie piękne, świąte
INFORMACJA DYREKTORA ZPO
Dyrektor ZPO w Wąchocku zaprasza uczniów, rodziców i grono pedagogiczne na Jasełka szkolne, które odbędą się w czwartek, 21 grudnia 2023 r., o godzinie 10. 45 w sali 301.
Tego dnia zajęcia w naszej szkole kończą się o godzinie 12.30.
Autobus szkolny odwozi dzieci o godzinie 12.40 do Marcinkowa oraz o godzinie 12.55 na Rataje i Wygodę.
Projekt edukacyjny w 3 a
„Po co bajce morał” -pod takim hasłem klasa 3a realizuje edukacyjny projekt czytelniczy. Jego głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy. Uczniowie czytali bajki o „Czerwonym Kapturku, „O rybaku i złotej rybce”, „Brzydkie kaczątko". Próbowali odpowiedzieć na pytanie:” Czy jeśli jesteśmy inni to czy zawsze jesteśmy gorsi”. Wspólnie wyjaśniali pojęcia: tolerancja akceptacja. Kierowali prośby do "złotej rybki”, rozmawiali też o tym, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i trzeba zawsze słuchać dorosłych.
Betlejemskie Światło Pokoju
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Wolontariusze czytają przedszkolakom
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w listopadzie i w grudniu przeprowadzali zajęcia czytelnicze dla wszystkich grup przedszkolnych: “Misiów”, “Biedronek”, “Jagódek” i “Muchomorków”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek, które z nie mniejszym zaangażowaniem czytały im baśnie, legendy i wiersze znanych autorów dla dzieci. Jak wiemy, słuchanie czytanych utworów niesie wiele korzyści dla rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak starsi uczniowie również niewątpliwie wynieśli korzyść dla siebie, gdyż mieli okazję do integracji z przedszkolakami, doskonalenia dykcji oraz nabrania wprawy w występowaniu przed publicznością. Bardzo cieszy nas fakt, że tak wielu wolontariuszy wykazało chęć wzięcia udziału w akcji czytania dla najmłodszych.
Wizyta w kinie i w teatrze
W ramach kształcenia kulturowego uczniowie klas szóstych oraz piątej w czwartek 14 grudnia pojechali do kina „Helios” w Starachowicach na premierę filmu pt. „Wonka”. Dzieci obejrzały dzieło z wielkim zainteresowaniem, gdyż… było warto! „Wonka” to piękny film familijny nawiązujący do znanej książki R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Po raz kolejny nasi wychowankowie dowiedzieli się, że warto mieć marzenia i cierpliwie dążyć do ich realizacji. Ważne jest, aby nigdy nie tracić nadziei, bo los lubi płatać figle i często podsuwa nam rozwiązania, których się nie spodziewamy.
„Prawa dziecka oczami dzieci i młodzieży”- konkurs plastyczny
W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada w naszej szkole odbyło się wiele wydarzeń. Odbyła się cykliczna kampania informacyjna, odwiedził nas Pan Marek Michalak były Rzecznik Praw Dziecka, z którym rozmawialiśmy o prawach dziecka a także o tym co w życiu ważne. Odbywał się także konkurs plastyczny „Prawa dziecka oczami dzieci i młodzieży”, którego celem było poszerzenie wiedzy na temat praw dziecka, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych. Poziom tegorocznych prac był bardzo wysoki, dlatego organizatorki, panie Mariola Wejner oraz Edyta Pająk postanowiły nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Nagrodami były oczywiście książki pana Marka Michalaka, które trafiły do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Innowacja pedagogiczna - grupa Misie
Dzieci z grupy Misie w ramach innowacji pedagogicznej, pt. „Sensoplastyka - rozwijamy zmysły”, miały za zadanie zrobić sztuczny śnieg. Do stworzenia białego puchu wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną oraz piankę do golenia. Zabawy sensoryczne to świetne urozmaicenie codziennych zajęć, które pozytywnie wpływają na rozwój dzieci.
Betlejemskie Światło Pokoju
We wtorek 19 grudnia do naszej szkoły przyjadą harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater z wyjątkowym zadaniem - przekażą nam Światełko Pokoju. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z harcerzami, podczas którego będzie można odpalić do przyniesionego przez siebie lampionu Światełka, by następnie zabrać ten magiczny płomień do domu.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 09.05.2025Logowanie