„Eksperymentować każdy może…” – projekt edukacyjny z CHEMII
Projekt edukacyjny „Eksperymentować każdy może…” został zrealizowany na lekcjach chemii w klasie VII. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była pani Emilia Staniszewska – nauczyciel chemii. Przedsięwzięcie miało na celu zainteresowanie młodzieży eksperymentowaniem w praktyce czyli samodzielnym wykonaniem prostych doświadczeń. Każdy chętny uczeń miał możliwość wybrania i zaprezentowania doświadczenia samodzielnie podczas kolejnych lekcji chemii.
Uczniowie wykazali się kreatywnością i przygotowali bardzo interesujące i efektywne eksperymenty m.in.: chemiczny wulkan, dzbanek pełen kropli, chemiczne jojo, ciecz nieniutonowska czy elektryzujący balon.
Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu w grupie „Jagódki”, „Biedronki” i ”Misie”
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupa „Biedronek”, „Jagódek” i „Misi” świętowała ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały „Katechizm polskiego dziecka”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z grupy "Jagódki" klikając w link:
Szlachetna Paczka
Rada Rodziców wspólnie z Wolontariatem Szkolnym organizuje zbiórkę żywności dla Potrzebujących rodzin zgłoszonych do Szlachetna Paczka Wąchock. Radość, nadzieja, miłość - tak niewiele potrzeba, żeby podzielić się dobrem z tymi, którzy mają w życiu gorzej. Dobro to wynik dzielenia. Nawet kiedy masz mało, dzieląc się… mnożysz
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy Vb pod kierunkiem p. M. Jaros i p. E. Śliwy. Uroczystość rozpoczęła krótka pantomima, w której młodzi artyści przypomnieli dzieje naszego narodu: rozbiory, walkę w powstaniach, przeciwstawianie się rusyfikacji i germanizacji, odzyskanie niepodległości.
W dalszej części akademii można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego chóru oraz wiersze o tematyce patriotycznej.
O godzinie 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Sensoplastyka w grupie „Misie”
Zajęcia z sensoplastyki pozytywnie wpływają na dotyk, wzrok, węch oraz smak przedszkolaków. Wprowadzają dzieci w magiczny świat zapachów, faktur oraz kolorów. Wpływają na integrację dzieci, rozwój wyobraźni, kreatywności, a także umiejętności manualnych i plastycznych. Grupa misie podczas zajęć samodzielnie przygotowała ciastolinę. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały łączenie się składników i powstawanie masy podobnej do ciasta, która później służyła do świetnej zabawy. Maluszki tworzyły przeróżne kształty i konstrukcje. Dzieci z chęcią i zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach.
Dzień Zdrowego Śniadania
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wyjątkowe śniadanie...
Uczniowie klas drugich i trzecich w tym dniu przygotowali podczas zajęć pyszne kanapki, natomiast uczniowie klas pierwszych w swoich kanapnikach przynieśli zdrowe przekąski oraz kanapki. Podsumowaniem tego dnia w klasach 1-3 były wspólne klasowe śniadania w towarzystwie wychowawców.
„Leśne opowieści”
Uczniowie klasy Ia podczas drugiej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" poszerzali i utrwalili wiedzę o mieszkańcach lasu takich jak zając szarak, lis pospolity, sowa, bóbr, wiewiórka, niedźwiedź, ryś, wilk, żubr, sarna, sowa oraz szop pracz. Poznali również kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach. Wiedzą także, że las to złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składający się z organizmów roślinnych i zwierzęcych. Charakteryzuje się warstwową budową, w której dominującą rolę odgrywa piętro drzew rosnących w zwarciu, a pozostałe warstwy (piętra) to: krzewy (podszyt), zioła i krzewinki (runo leśne) oraz mchy i porosty. Uczniowie z wielką chęcią i zaangażowaniem rozwiązywali karty pracy oraz w grupach wykonali plakaty „Witaj jesień!”
„Jesienią…”- projekt edukacyjny poświęcony Marii Konopnickiej.
Z okazji przypadającej 23 maja br 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować jedną z najwybitniejszych pisarek w historii, realistkę, twórczynię Roty. Doceniono jej literacki dorobek oraz wkład w działalność patriotyczną, ustanawiając rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.
II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka
3 listopada w hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku odbył się gminny etap II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i sprawności u dzieci.
W zawodach wzięły udział drużyny, składające się z 5- i 6-letnich dzieci, reprezentujące: Odział Przedszkolny w Parszowie oraz Przedszkole Publiczne w Wąchocku. Przedszkolaki rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych: bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal i rzuty woreczkami do celu. Małym zawodnikom kibicowali nie tylko wychowawcy i ich przedszkolni koledzy, ale także pani dyrektor Dorota Janas, pani dyrektor Barbara Gajewska i wicedyrektor Elżbieta Niedziałek. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie drużynowi: Aldona Parka i Tomasz Dąbrowski, sędzia główny Michał Lefek.
Udział w
Eksperymenty
Dzieci już od najmłodszych lat są odkrywcami. Działania badawcze wpływają na ich wyobraźnię, koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość. Jesienna pogoda kojarzy się z deszczem, a deszcz to woda i to właśnie ona była głównym składnikiem eksperymentów, które wykonywały dzieci z grupy Biedronki. Przedszkolaki dzięki eksperymentom dowiedziały się jak działa mydło na bakterie, jak wędruje woda. Wspólnymi siłami z użyciem pianki do golenia stworzyły chmurę deszczową, a za sprawą oleju, barwnika i tabletki musującej powstała lata w słoiku. Dzieciom bardzo podobały się eksperymenty i na pewno jeszcze je powtórzymy.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie