INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Wie kann ich aktiv und kreativ Deutsch lernen?Aktywne i twórcze uczenie się języka niemieckiego.
Na początku maja tego roku uczniowie klas VII b i VIII a zakończyli udział w innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego, której głównym celem było rozwijanie sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych - nagrywanie scenek komunikacyjnych w celu tworzenia bazy materiałów dydaktycznych dla następnych zespołów.
Główną inspiracją do wprowadzenia innowacji przez panią Iwonę Bidzińską była chęć urozmaicenia zajęć języka niemieckiego i zachęcenia uczniów do porozumiewania się w autentycznych sytuacjach komunikacyjnych. Niezwykle ważne jest, aby stale budzić i podtrzymywać u uczących się zainteresowanie oraz chęć przyswajania struktur obcojęzycznych. Celem tego działania było również prze
„CHEMIA WOKÓŁ NAS”
Projekt edukacyjny „Chemia wokół nas” został zrealizowany na lekcjach chemii w klasach VII i VII. Uczniowie przygotowali prace, na których zobrazowali gdzie i w jakich sytuacjach mamy do czynienia z chemią w życiu codziennym. Gdyż, jak wiadomo chemia jest obecna niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Wtedy, gdy zażywamy leki, gotujemy i spożywamy posiłki, wykonujemy badania medyczne czy dobieramy ubrania odpowiednie do danej pory roku lub uprawianej dziedziny sportu.
Projekt edukacyjny z języka angielskiego
Wraz z początkiem maja zakończył się projekt edukacyjny z języka angielskiego zatytułowany „Let me introduce my family and friends”.
W projekcie wzięli udział uczniowie klasy VIII a. Zadaniem uczniów było nagranie telefonem komórkowym krótkiego filmiku z prezentacją członków swojej rodziny i przyjaciół skierowaną do kolegi z Wielkiej Brytanii, który niebawem miałby zagościć w ich domu w ramach wymiany uczniowskiej. Cele projektu zostały osiągnięte. Uczniowie utrwalili słownictwo związane z rodziną, wyćwiczyli poprawną wymowę owych wyrażeń oraz powtórzyli poznane dotąd konstrukcje gramatyczne. Ponadto opanowali umiejętność tworzenia ustnej prezentacji na zadany temat. Zaangażowani w projekt uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy swoim kolegom i koleżankom podczas zajęć języka angielskiego. Była to okazja do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i opiniami na temat obejrzany
INFORMACJA DLA UCZNIÓW
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH
PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY
W DNIACH 24 - 26 MAJA 2022 ROKU
1. Uczniowie każdego dnia, w którym zdają egzamin przychodzą do szkoły do godziny 8.30.
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od strony ulicy Starachowickiej.2. Autobus szkolny kursuje zgodnie ze stałym rozkładem jazdy.
Przywóz uczniów o godzinie 7.20 z Marcinkowa i o godzinie 7.40 z Rataj. Odwóz o godzinie 14.35.
Po zakończonym egzaminie rodzice uczniów przyjezdnych mogą odebrać dzieci ze szkoły własnym transportem.
INFORMACJA DYREKTORA ZPO
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 24-26 maja 2022 roku (dni egzaminu ósmoklasisty) są dniami wolnymi od zajęć szkolnych dla uczniów klas I - VII.
Przedszkole Publiczne pracuje zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
Autobus szkolny kursuje według stałego rozkładu jazdy.
Podręczniki za grosiki - solidarność szkolna nie ma granic
Wolontariusze klas 1-3 wzieli udział w ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki - solidarność szkolna nie ma granic” organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki. Pierwsza edycja dedykowana jest dwóm szkołom podstawowym - szkole im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) oraz szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda).
Uczniowie klas młodszych włączając się do akcji zebrali kwotę 175 złotych, która została wysłana na konto fundacji w celu ufundowania odpowiedniej ilości książek dla dzieci.
Najpowszechniej stosowaną metodą uczenia w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela a następnie ich zapamiętywanie przez uczniów. I nie będzie inaczej dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki a klasy wyposażone w pomoce dydaktyczne. Państwo nie zapewnia uczniom podręczników, a rodziców nie
Uczniowie w roli nauczyciela historii
W ostatnich dniach paru uczniów z naszej szkoły wcieliło się w rolę nauczyciela historii. Uczniowie mieli okazję prowadzić dowolną lekcję o tematyce historycznej. Wykazali się dużą kreatywnością i solidnym przygotowaniem omawianego tematu. Prowadzenie lekcji sprawiało im dużo radości, jednocześnie pogłębiali wiedzę historyczną.
Opatrunek na ratunek - Ukraina
24 lutego zmienił się nasz świat. Wojna to słowo, które budzi grozę. Każdy z nas, tak jak potrafił, zaangażował się w pomoc na rzecz mieszkańców Ukrainy. Dlatego też uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych dołączyli się do kolejnej akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania, która współpracuje ze Stowarzyszeniem Semper Fidelis w Łańcucie, które z kolei przyjmuje bezpośrednie zgłoszenia od szpitali położonych na terenach dotkniętych konfliktem, dzięki czemu jest możliwość wysyłania bardzo konkretnej i celowej pomocy. Na miejscu brakuje dosłownie wszystkiego, a przede wszystkim specjalistycznego sprzętu potrzebnego do ratowania życia na polu walki oraz środków opatrunkowych takich jak gazy jałowe i niejałowe o różnych rozmiarach, kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chiru
Czary mary okulary
„Czary mary okulary” to akcja organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w której aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy III. Akcja była zbiórką okularów do czytania, zarówno używanych jak i nowych, które trafią na misje. Większość ludzi z krajów Globalnego Południa nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą. Z pogarszającym się wzrokiem nikt do lekarza nie chodzi, ponieważ nawet jeśli udałoby się ustalić wadę wzroku – pacjentów nie byłoby stać na zakup odpowiednich okularów. Dla miejscowych to naturalne, że z wiekiem widzą coraz gorzej. Muszą zaniechać pracy (jak np. szycie) z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. A w Republice Centralnej Afryki sklep optyczny znajduje się tylko w stolicy. Trudno nawet określić ile wynosi średnia pensja w tym rejonie, ponieważ miejscowa ludność utrzy
Zabawa ręce – stopy
Grupa „Wiewiórki” wzięła udział w zabawie „ręce – stopy”. Zabawa ta wpływa na poprawę koordynacji ruchowej dzieci, a także pomaga utrwalić rozpoznawanie strony prawej oraz lewej. Ponadto aktywność ta dostarczyła przedszkolakom mnóstwo radości, w trakcie której dzieci usprawniły swoje mięśnie, poprawiły zwinność, giętkość i elastyczność.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie