Światełko pamięci dla Tych, którzy odeszli
Koniec października i początek listopada to czas pełen nostalgii i zadumy, gdy czcimy pamięć naszych bliskich zmarłych oraz pamięć zastępów naszych rodaków, którzy służbę ojczyźnie przypłacili swoim życiem, walcząc o wolność kolejnych pokoleń. Jak co roku, także i teraz tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy VIII b udali się pod opieką wychowawcy na cmentarz parafialny w Wąchocku, aby pochylić się nad zbiorową mogiłą poległych żołnierzy i łącząc się w modlitwie, oddać im hołd. Uczniowie działający wolontariacko zapalili znicze, symbol wiecznej pamięci o zmarłych, którzy żyć będą dopóty, dopóki nasza pamięć o nich będzie żywa. Zatem czuwamy i pamiętamy…..
Pamiętamy o tych, którzy odeszli
Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami. Uczniowie klasy drugiej B pamiętali o powstańcach styczniowych, których imię nosi nasza szkoła oraz mieszkańcach naszej miejscowości, którzy walczyli o wolną Polskę.
W dniu 29 października, dzieci wraz z wychowawczynią, udały się na cmentarz, aby zapalić znicze na ich mogiłach oraz chwilą ciszy oraz modlitwą oddać im hołd. To była ważna lekcja patriotyzmu dla naszych uczniów.
Dzień Dyni
29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Uczestniczyły w nim wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci poznały różnorodność dyń, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat dyń, a także na swój sposób opisywały jak poszczególna dynia wygląda. W każdej grupie przedszkolnej dzieci wykonywały prace plastyczne, związane z omawianą tematyką. W tym dniu królował kolor pomarańczowy.
Dzień Dyni został poprzedzony przedszkolnym konkursem „Zwariowana Dynia”, w którym udział mógł wziąć każdy przedszkolak. Oryginalność i pomysłowość prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a komisja konkursowa, w skład której wchodziła P. Anita Wałęga oraz P. Magdalena Goszczyńska, miała nie lada wyzwanie z wyróżnieniem kilku prac. W grupie dzieci najmłodszych pierwsze miejsce zdobył Antony Jagła, drugie Maja Skupniewicz, natomiast trzecie Tym
Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ŚWIAT PRZYRODY W OCZACH DZIECKA” w grupie „Muchomorki”
Kształtowanie właściwej postawy dziecka wobec środowiska należy rozpocząć już od najmłodszych lat. Podstawy prawidłowych zachowań człowiek zdobywa w dzieciństwie i w młodości. Głównym założeniem projektu „ŚWIAT PRZYRODY W OCZACH DZIECKA” jest rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o Polsce i przyrodzie.
Turniej Tenisa Stołowego
Już jutro, 30.10.2021
zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły
na Turniej Tenisa Stołowego!
Hala Sportowa w Wąchocku godz. 9.00
Mistrz Tabliczki Mnożenia
19 października w klasach IVa i IVb odbył się konkurs matematyczny
"Mistrz Tabliczki Mnożenia”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz inspirowanie uczniów do doskonalenia umiejętności sprawnego pamięciowego mnożenia i dzielenia w oparciu o znajomość tabliczki mnożenia.
Zajęcia kulinarne
W ramach zajęć kulinarnych grupa przedszkolna "Wiewiórki" przygotowała gofry. Dzieci na zajęciach dowiedziały się z jakich składników oraz proporcji należy stworzyć idealne ciasto na gofry, a także mogły obserwować przebieg ich pieczenia. Dzieci podczas zajęć poznały zasady bezpiecznego posługiwania się sprzętem niezbędnym do produkcji gofrów. Na koniec każdy samodzielnie miał okazję pokroić owoce oraz udekorować nimi własne gofry. Dzieci czerpały ogrom radości ze wspólnego przygotowania deseru, który bardzo smakował przedszkolakom.
Dzień Krajobrazu w przedszkolu
Już po raz drugi w naszym przedszkolu przystąpiliśmy do obchodów Dnia Krajobrazu, który został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej a po raz pierwszy odbył się on w 2016 roku.
W tym roku hasło przewodnie obchodów to „Otwarte Krajobrazy”. Działania o charakterze przyrodniczym i proekologicznym są nie tylko istotne w kontekście wychowawczym i dydaktycznym, ale również bardzo atrakcyjne dla naszych przedszkolaków. Również i tym razem nie zabrakło ciekawych inicjatyw wychowawców, którzy w przystępny sposób przedstawili dzieciom pojęcie krajobrazu i uświadomili rolę każdego człowieka w jego kreowaniu. Tego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizowano spacery, których celem było uwrażliwienie na piękno krajobrazu naszej oko
Leśny zakątek
Od ponad miesiąca gości u nas Pani Jesień, która przyniosła ze sobą wielobarwne liście, czerwone, jarzębinowe korale, piękne brązowe kasztany, żołędzie w kapeluszach, grzyby w lesie…
Przedszkolaki z grupy Biedronki codziennie przynosiły do przedszkola jej dary, dzięki czemu mogliśmy stworzyć przepiękny kącik… Jednak każdy z nas chciał, aby w naszej sali znalazło się miejsce na coś bardzo wyjątkowego… wspólnymi siłami stworzyliśmy leśny zakątek. Znalazły się w nim kolorowe liście, różnego rodzaju szyszki, żołędzie, kasztany, mech, a także bardzo wyjątkowe grzyby. Pietruszka i ziemniaki - każdy z nas powie, że to warzywa najczęściej dodawane do zupy, a jednak można z nich zrobić coś naprawdę oryginalnego – grzyby. Przedszkolne Biedroneczki miały bardzo dużo radości tworząc z tych warzyw najbardziej znane grzybki: podgrzybka oraz muchomorka. Dzięki temu w naszej sali zrobiło się jeszcz
Dzień Kundelka
Mały czy duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią, wszystkie te cechy są mało ważne, ponieważ 25 października każdy kundelek obchodził swoje święto. Wszystkie pieski są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego tak bardzo je lubimy. Traktujemy jak członka naszej rodziny, cieszymy się jak podają nam łapę, cieszą się na nasz widok czy przynoszą ulubioną rzecz.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie