• Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

          • Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja do przeprowadzania zajęć mających na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jaki czekają na nie we współczesnym świecie. W ramach wspomnianych obchodów przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzały bajkę „Mój Przyjaciel Necio”. Została ona poprzedzona pogadanką pedagoga szkolnego na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Po skończonych zajęciach wykonały pracę plastyczną, nawiązującą do omawianych treści.

            W czasie zebrań z rodzicami dzieci przedszkolnych zostały przedstawione referaty na temat uzależnienia od Internetu i konsekwencji jakie mogą dotknąć najmłodszych z powodu nadużywania multimediów. Dodatkowo w szatni pojawiły się plakaty pokazujące na co powinno zwrócić się uwagę, gdy podejrzewamy, iż dziecko jest uzależnione od gier i świata wirtualnego.

            Zachęcamy do odwiedzenia strony necio.pl i zapoznania się z projektem edukacyjnym, mającym na celu bezpieczne korzystanie z Internetu.

          • Nasze zmysły- grupa Jagódki

          • W tym tygodniu zajęcia edukacyjne skupione są na zmysłach, które posiada człowiek: wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu.

            Zmysł dotyku ćwiczyliśmy za pomocą magicznego woreczka, w którym ukryte zostały różne przedmioty. Dzieci poprzez dotyk miały zadanie rozpoznać - co to jest za przedmiot. Zmysł słuchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków z otoczenia- rozpoznawanie smaków rozpoczęliśmy metodą badawczą. Dzieci prawidłowo rozpoznały każdy smak, jaki samodzielnie wybrały. Zmysł wzroku przedszkolaki ćwiczyły poprzez zabawę sensoryczną.

            Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów.

            Anita Łuszczek

          • Innowacja pedagogiczna- grupa Misie

          • Tematem przewodnim styczniowych zajęć innowacyjnych była ciastolina. Z połączenia mąki, soli, proszku do pieczenia, oleju oraz gorącej wody i barwnika powstała powyższa masa. Dzieci według własnego pomysłu lepiły z niej różne konstrukcje, ociekały kształty. Ciastolina jest dobrym pomysłem na kształtowanie motoryki małej, pobudzanie wyobraźni oraz sposobem na spędzenie czasu, gdy na dworze pada deszcz.

            Paulina Wójcicka

        • Karnawał z Babcią i Dziadkiem
          • Karnawał z Babcią i Dziadkiem

          • 1 lutego w naszej szkole pojawili się wyjątkowi goście, by wspólnie z uczniami klas młodszych świętować Karnawał z Babcią i Dziadkiem. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie teatralne ,,Królowa Śniegu" przygotowane przez uczniów klasy trzeciej A pod opieką pani Ewy Szymańskiej i pani Magdaleny Zuby. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni za swój występ gromkimi brawami. Pani Dorota Janas podziękowała uczniom i nauczycielom za przypomnienie baśni. Ten klasyczny utwór w tak piękny sposób opowiada nam, jak wielka jest siła miłości i więzi rodzinnych, które potrafią przezwyciężyć zło. Następnie pani dyrektor podkreśliła rolę seniorów w życiu rodziny. Zawsze tak było, tak jest i zapewne tak będzie, że to, czego dzieci potrzebują najbardziej zawsze dostają od babć i od dziadków. To oni dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz bezpieczeństwo. Dlaczego tak się dzieje? Bo babcia i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce. Można zatem powiedzieć, że są bezcenni. Drugim punktem uroczystości były spotkania w pięknie przyozdobionych salach lekcyjnych. Uczniowie mieli okazję pokazać swoim babciom i dziadkom wykonane przez siebie prace plastyczne oraz zaprezentować wiersze i piosenki. Rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci i licznie przybyłych gości. Uroczystość zakończyła wspólna zabawa karnawałowa w małej sali gimnastycznej.

            To wielopokoleniowe spotkanie w naszej placówce przyniosło wszystkim dużo radości. Relacja między Babcią i Dziadkiem a wnukami jest zupełnie wyjątkowa i niepowtarzalna. Życzymy Babciom i Dziadkom uczniów naszej szkoły, by właśnie z niej czerpali siłę i uśmiech. Niech miłość, ciepło i serdeczność wnucząt dodaje Państwu otuchy podczas codziennych zmagań.

            M. Oziomek

          • Sensoryczne kodowanie w grupie Jagódki

          • „Sensoryczne kodowanie wymaga skupienia podczas wykonywania poszczególnych procedur, pozytywnie wpływając na kształtowanie zarówno cierpliwości, jak i wytrwałości u dziecka. Pobudza również wyobraźnię, zachęca do kreatywnych działań, a rozwijając umiejętność logicznego myślenia, wzmacnia w dziecku pewność siebie oraz poczucie własnej wartości”. Sensoryczne kodowanie to nic innego jak zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzający dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.  Esencją sztuki sensorycznego kodowania jest łączenie wiedzy matematycznej z humanistyczną, odkrywanie, planowanie, analizowanie, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

            Anita Łuszczek

          • Zaproszenie

          • Organizator- Rada Rodziców informuje, że pozyskane środki zasilą konto Rady Rodziców przy ZPO w Wąchocku.

        • Rekrutacja do przedszkola
          • Rekrutacja do przedszkola

          • Elektroniczna rekrutacja do przedszkola na stronie http://nabor.pcss.pl  jest już aktywna.

             

            INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH KONTYNUUJĄCYCH WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE  

             

            Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl    

            Po zarejestrowaniu dziecka w systemie rodzic składa wydrukowaną i podpisaną deklarację w sekretariacie ZPO w terminie do 23 lutego 2024 r.

             

            INFORMACJA DLA RODZICÓW SKŁADAJĄCYCH WNIOSKI PO RAZ PIERWSZY O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA  

             

            Wnioski o przyjęcie do przedszkola dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl    

            Po zarejestrowaniu dziecka w systemie rodzic składa wydrukowany i podpisany wniosek w sekretariacie ZPO od 4 do 15 marca 2024 r.

          • Patron Szkoły okiem przedszkolaka

          • Szacunek do Ojczyzny należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Poczucie tożsamości narodowej budujemy również poprzez celebrowanie ważnych dla Polski wydarzeń. Patronem naszej placówki są Bohaterowie Powstania Styczniowego, dlatego też cała społeczność szkolna i przedszkolna pamięta w szczególności o tym styczniowym zrywie narodowym. Co roku wspominamy naszym najmłodszym wychowankom o bohaterstwie naszych przodków i ukazujemy symbole czy pamiątki z tego okresu znajdujące się w najbliższej okolicy. Najmłodsze grupy przedszkolne „Misie” i „Biedronki” 22 stycznia odwiedziły pomnik jednego z dowódców powstania Mariana Langiewicza oraz mogiłę powstańczą, a także obejrzały zgromadzone w muzeum znajdującym się na terenie klasztoru w Wąchocku, pamiątki zachowane z tego okresu.  Pomimo trudnej tematyki dzieci rozumiały, że dziś możemy mieszkać w Polsce i mówić po polsku dzięki odwadze naszych przodków. Wierzymy, że poprzez tego typu działania kształtujemy w dzieciach poczucie dumy z tego, że są Polakami.

        • Kółko fotograficzne
          • Kółko fotograficzne

          • Młodzież z klasy VI b i klasy VII b uczestnicząca w zajęciach kółka fotograficznego wykonała w styczniu sesję fotograficzną „Miejsca pamięci Powstania Styczniowego związane z Wąchockiem”.

            Była to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym, dokumentowania zdarzeń i miejsc oraz poznania tajników fotografowania (zdjęcia makro, czas ekspozycji, przesłona).

            Wykonano fotografie pomników Powstańców Styczniowych, miejsc pamięci m.in.: domu Langiewicza-dowódcy powstania, utrwalono też pamiątki Powstańców znajdujące się w przyklasztornym muzeum w Wąchocku.

            Sesja w plenerze była również dla uczniów okazją do poszerzenia wiedzy z historii, kultury i tradycji własnego regionu.

        • Spotkania z rodzicami
          • Spotkania z rodzicami

          • Zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w czwartek, 1 lutego 2024 r.:

            • klasy 1-3 godzina 16
            • klasy 4-8 godzina 17

            Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się w piątek, 2 lutego 2024 r.  o godzinie 16.00.

        • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
          • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

          • Dyrektor ZPO w Wąchocku podaje do wiadomości terminy rekrutacji do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Wąchocku na rok szkolny 2024/25.

            Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Czcionka, numer

Opis wygenerowany automatycznie

            INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

             

            Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wąchocku wraz z dokumentami odbywać się będzie od 12 lutego 2024 r. do 23 lutego 2024 r. Wnioski dostępne na stronie szkoły w zakładce „Dla Rodziców”.

            WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ

             

            Wydrukowany i wypełniony wniosek rodzic składa do specjalnej skrzynki znajdującej się przy dyżurce ZPO najpóźniej do godziny 12- tej 23 lutego 2024 r.

        • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

          • Dyrektor ZPO w Wąchocku podaje do wiadomości terminy rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Wąchocku na rok szkolny 2024-2025.

            Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Czcionka, numer

Opis wygenerowany automatycznie

            INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH KONTYNUUJĄCYCH WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE  

             

            Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępne będą w wersji elektronicznej na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl    

            Po zarejestrowaniu dziecka w systemie rodzic składa wydrukowaną i podpisaną deklarację w sekretariacie ZPO w terminie do 23 lutego 2024 r.

             

            INFORMACJA DLA RODZICÓW SKŁADAJĄCYCH WNIOSKI PO RAZ PIERWSZY O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA  

             

            Wnioski o przyjęcie do przedszkola dostępne będą w wersji elektronicznej na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl    

            Po zarejestrowaniu dziecka w systemie rodzic składa wydrukowany i podpisany wniosek w sekretariacie ZPO od 4 do 15 marca 2024 r.

            UWAGA!

            TERMIN DOSTĘPU DO WNIOSKU I DEKLARACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ

             http://nabor.pcss.pl  

            PODANY BĘDZIE W OSOBNYM KOMUNIKACIE.

             

        • Dzień Popcornu w grupie Misie
          • Dzień Popcornu w grupie Misie

          • Dzieci z grupy Misie obchodziły nietypowe święto - Dzień Popcornu. Razem wybraliśmy się do kuchni, aby przygotować ulubioną przekąskę, dzieci z niecierpliwością słuchały, jak strzelają ziarna kukurydzy pod pokrywką garnka.

            Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje przekąska, jak wyglądają ziarna kukurydzy. Nie zabrakło również pracy plastycznej wykonanej ze zrobionego już popcornu.

            Oczywiście na podsumowanie zajęć przedszkolaki zjadły popcorn i posłuchały bajki o Detektywie Zagadce.  

            Paulina Wójcicka

        • Kubuś Puchatek przyjaciel dzieci
          • Kubuś Puchatek przyjaciel dzieci

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka uczniowie klas I brali udział w konkursie plastycznym „Kubuś Puchatek przyjaciel dzieci” organizowanym przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie wrażliwości dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Konkurs miał zachęcić dzieci do sięgnięcia po książkę, poznać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

            I miejsce: Maja Maciąg Ia, Małgosia Głodek Ib

            II miejsce: Madzia Życińska Ia, Antoś Zięba Ib

            III miejsce: Oliwia Barszczyk Ia, Andrzej Maja Ia

            Wyróżnienia otrzymują: Patryk Grunt Ib, Antek Klepacz Ib, Karol Dróżdż Ia, Mikołaj Czuryłowski Ib, Pola Ryś Ib

            Wykorzystano nagrody pozyskane w ramach uczestnictwa naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

        • Dzień Postaci z Lektur Szkolnych- akcja Samorządu Uczniowskiego
          • Dzień Postaci z Lektur Szkolnych- akcja Samorządu Uczniowskiego

          • Kolejny projekt SU stanowi tak formę zabawy, nauki oraz oczywiście sposób na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie klasy Ia pięknie zrealizowali zadanie, przebierając się m.in. za Czerwonego Kapturka, smoka wawelskiego, Doktora Dolittle, Alicję z Krainy Czarów czy Harrego Pottera. Wśród bohaterów literackich w klasach 4-8 pojawili się m.in. Ambroży Kleks, szpak Mateusz, Adaś Niezgódka, mityczny król Midas, Ania z Zielonego Wzgórza, Pippi Langstrumpf, Mały Książę, Klara z „Zemsty”, król Maciuś Pierwszy, Mikołajek i wiele innych. Niektóre postacie powtarzały się nawet kilkakrotnie, niektóre wymagały szczególnych kostiumów i charakteryzacji jak np. szpak Mateusz! Brawo dla naszych kreatywnych uczniów!

        • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
          • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

          • 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. To jedne z najpiękniejszych świąt, obchodzonych w naszych rodzinach. Choć Babcia i Dziadek powinni świętować codziennie, to zazwyczaj w te dwa dni otrzymują od swoich wnuków moc serdecznych życzeń i uścisków. Dla każdego dziecka Babcia i Dziadek są wyjątkowi, to od nich możemy się wiele nauczyć, poznać, doświadczyć. Z reguły pozwalają nam-wnukom na nieco więcej niż rodzice. Bardzo często Babcia ukradkiem częstuje nas słodką czekoladką lub przepysznym ciastem, a Dziadek wkłada do rączki zwinięty banknocik… i właśnie wtedy zazwyczaj słyszymy…tylko nie mów rodzicom, to nasz sekret. Takich sekretów mamy zdecydowanie więcej i cieszymy się za każdym razem, gdy możemy zrobić coś tylko z naszą Babcią i z naszym Dziadkiem.

            Nasze przedszkolaki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków przygotowały wspaniałe występy, podczas których recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły, by móc choć w ten sposób podziękować za wszystko co dostają na co dzień od swoich Dziadków. Przygotowane pokazy artystyczne wywarły na wszystkich Babciach i Dziadziusiach duże wrażenie i ogromną radość. Aby w jak najlepszy sposób móc uczcić ich święto po zakończonych występach wszystkie Babcie i Dziadziusiowie otrzymali upominki, a następnie wraz ze swoimi wnukami udali się na salę gimnastyczną, by wziąć udział w balu karnawałowym zorganizowanym specjalnie na tę okazję. Wszystkich zgromadzonych uroczyście powitała wicedyrektor, pani Elżbieta Niedziałek, która nie tylko w swoim, ale również w imieniu dyrektor placówki, pani Doroty Janas złożyła najserdeczniejsze życzenia. Wspólna zabawa i spędzony czas na pewno na długo zostanie w pamięci zarówno Dziadków, jak i naszych przedszkolaków.

          • Kwadrans z Kubusiem Puchatkiem - styczniowa akcja Samorządu Uczniowskiego

          • 18 stycznia obchodzony jest jako Dzień Kubusia Puchatka- bohatera książki A.A. Milne, która powstała w 1926 roku. Miś, zwany Misiem o Bardzo Małym Rozumku, stał się niezniszczalnym symbolem literacko-kulturalnym na całym świecie oraz doczekał się wielu filmowych i książkowych interpretacji.

            Samorząd Uczniowski przeprowadził z tej okazji kolejny projekt w ramach akcji „Klasa z klasą”.   Uczniowie klas I-VIII przynieśli do szkoły „Kubusiowe” pluszaki, kocyki, bluzeczki, plecaczki itp. gadżety związane z postacią Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Członkowie SU i wychowawcy przeczytali młodszym i starszym kolegom fragmenty książki, która zawiera wiele pięknych „złotych myśli”, aby zachęcić do samodzielnego czytania książki (dawno temu była lekturą szkolną dla klasy II!) Są wśród nich takie jak np.:

            „Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.”

            Jest dostatecznie smutno, jeżeli samemu jest się nieszczęśliwym, ale jest jeszcze smutniej, kiedy wszyscy inni twierdzą, że też są nieszczęśliwi.”

            I jeszcze jedno, które należy pokochać, czyli:

            „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.”

          • Zaproszenie

          • Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku wraz ze społecznością szkolną   zapraszają lokalną społeczność na uroczystą akademię z okazji 161 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego, która odbędzie się 19 stycznia 2024 r. o godzinie 8.50.

          • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu

          • 18 stycznia to szczególny dzień dla miłośników Kubusia Puchatka. To właśnie w tym dniu przed laty na świat przyszedł pisarz Alan Aleksander Milne, autor książek o przygodach tego słynnego misia. Rocznica urodzin tego wybitnego twórcy stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia jako Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka.

            Światowy Dzień Kubusia Puchatka to radosne święto dla wszystkich. W przedszkolach, szkołach i bibliotekach na całym świecie organizowane są różnego rodzaju aktywności związane z tą ukochaną postacią. Grupa Misie oraz grupa Jagódki uczciła ten dzień poprzez różne aktywności. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, wzięły udział w zabawach matematycznych a także słuchały opowieści o przygodach Kubusia Puchatka oraz rozmawiały o ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, odpowiedzialność i troska o przyrodę.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych
      • (41) 271-59-36
      • ul. Kościelna 10, 27-215 Wąchock, Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych