Konkurs ortograficzny
W niedzielę 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji został zorganizowany Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IIIa i IIIb. Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w piątek 19 lutego. Uczniowie obu klas pisali ze słuchu tekst o odważnej i odpowiedzialnej mrówce, strażniczce mrówczego kopca. Po sprawdzeniu prac dzieci wyłoniono 10 uczniów, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu. Byli to: Oliwia Kowalska, Joanna Wojtachnio, Julia Skowronek, Jakub Jakwert , Karol Jagieło z klasy IIIa; Oliwia Bolewska, Maja Celary, Maja Stodulska, Wiktor Godlewski, Krzysztof Underlik z klasy IIIb. Drugi etap konkursu ortograficznego miał miejsce w poniedziałek 23 lutego. Tym razem finałowa dziesiątka pisała dyktando o muzycznym państwie rządzonym przez króla Fleta i królową Harfę, w które wkradł
Przedszkolaki dokarmiają ptaki
Zima to ciężki okres dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Trudno im wtedy znaleźć pożywienie, szczególnie gdy spadnie duża warstwa śniegu. Przedszkolaki jednak mają dobre serduszka, które nie pozwalają im zapomnieć o tych malutkich istotach i co roku napełniają dla nich karmniki pysznymi ziarenkami. W tym roku dzieci z grupy Muchomorków, wykonały również smakowite kule z tłuszczu i ziarenek, które zostały umieszczone w wydrążonych pomarańczach. Kule te zabrały do domu aby zawiesić je na drzewach rosnących wokół domu. Pozostałe ziarenka służą nam do napełniania karmników umieszczonych wokół przedszkola. Kształtowanie postawy opiekuńczej w stosunku do zwierząt oraz wyrabianie nawyków dokarmiania ptaków w okresie zimy w tak młodym wieku z pewnością spowoduje, iż również jako dorosłe osoby będą pamiętały o pomocy słabszym istotom.
Koniec karnawału w grupie Muchomorków
Niezwykle barwnie i wesoło obchodzony był koniec karnawału w naszym przedszkolu. Tłusty Czwartek to dzień, w którym odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci w przepięknych strojach tańczyły przy znanych utworach muzyki dziecięcej i popularnej. Nie zabrakło utworów z naszej grupowej listy przebojów. Złożona ona jest z ulubionych piosenek przedszkolaków, na której każde dziecko umieściło jeden wybrany utwór, którego chętnie słucha. Oczywiście nie mogło tego dnia zabraknąć pączków oraz innych przekąsek, którymi zajadali się uczestnicy balu. Poznaliśmy również tradycje związane z Tłustym Czwartkiem, które zainteresowały przedszkolaków. Dzieci wyglądały niesamowicie w wymyślnych i kolorowych strojach karnawałowych oraz przygotowanych maskach. Mam nadzieję, że bal ten zapisze się w pamięci dzieci jako radosny, pełen pozytywnych wrażeń dzień.
INFORMACJA
Informuję, że w dniach 17 - 19 marca 2021r. w naszej szkole odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Dyrektor ZPO
Dorota Janas
W Pacanowie kozy kują….
W Pacanowie kozy kują…. Realizacja projektu w grupie „Biedronki”
“W Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.Któż z nas w dzieciństwie nie fascynował się przygodami Koziołka Matołka, który zwiedził świat w poszukiwaniu Pacanowa. Nasz Koziołek chciał się podkuć!
Przedszkolaki w każdym miesiącu wykonują kolejne zadanie. W lutym poznały zawód kowala, zobaczyły prawdziwą podkowę i wykonały pracę plastyczną.
Akcja NIE CZEKAMY, DOKARMIAMY!
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom zrzeszonym w Szkolnym Kole Wolontariatu za zaangażowanie w akcję „Nie czekamy, dokarmiamy!”. Uczniowie ci w okresie najcięższych mrozów i opadów śniegu z oddaniem podjęli się zadania polegającego na dokarmianiu zwierząt, głównie ptaków. Świadczy to o wrażliwości dzieci na potrzeby zwierząt, często tych najmniejszych i bezbronnych. Zachęcamy także pozostałych uczniów do podejmowania podobnych akcji.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego.
Święto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Oficjalnie rząd Pakistanu ogłosił bengalski językiem urzędowym w 1956 roku, po wielu latach sporów, a 21 lutego to obecnie święto narodowe w Bangladeszu.
Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia J
Poznajemy zawód stolarza w grupie popołudniowej
W ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody zapomniane i współczesne”, przedszkolaki z grupy popołudniowej zapoznały się z zawodem stolarza. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Stolarz”. Następnie przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych kawałków drewna, określały miejsce pozyskiwania i wykorzystywania tego surowca. Bardzo chętnie dzieci nazywały narzędzia stolarza oraz do czego one służą. Na zakończenie została wykonana praca plastyczna z wykorzystaniem patyczków drewnianych pt. „Karmnik”. /Katarzyna Krasowska
Dzień kota w grupie popołudniowej
Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego dzieci z grupy popołudniowej obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną „Dzień kota” oraz słuchały ciekawostek o kotkach. Następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. Kolejną niespodzianą była projekcja bajki „Przygody kota Filemona”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały z papieru własne „kotki”. /Katarzyna Krasowska
„Walentynki” w grupie popołudniowej
Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy popołudniowej przygotowywały do święta wszystkich zakochanych, czyli „Walentynek”. Dzieci codziennie wykonywały prace plastyczne o tematyce walentynkowej. Były to serca, laurki, obrazy. Powstały piękne prace, które przedszkolaki wykonały dla swoich bliskich. /Katarzyna Krasowska
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025Logowanie