Dzień Kobiet w Przedszkolu
"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
Dzień Kobiet w naszej szkole
Czym między innymi interesują się dziewczyny? Wiadomo – modą!
Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z klas IV – VI naszej szkoły czekała niespodzianka. Na spotkanie ze wszystkimi modystkami, modnisiami, elegantkami i wytwornymi strojnisiami przybyła w charakterze gościa specjalnego pani Agnieszka Szczykutowicz – konstruktor odzieży, z zamiłowania kostiumolog, właścicielka znanej w okolicy pracowni kostiumów scenicznych „Dekoratornia”.
Pani Agnieszka opowiedziała uczniom, jak na przestrzeni wieków zmieniała się moda, nie tylko damska. Można więc było usłyszeć o krynolinach, gorsetach i sukniach a l'anglaise oraz innych strojach, których konstrukcje nie tylko nie pozwalały na bezproblemowe schylanie się, ale również uniemożliwiały siadanie, a nawet swobodne oddychanie. O długościach, fasonach, rodzajach tkanin, ozdobach, nakryciach głowy i dodatkach obowiązujących zarówno kobiety jak
Bajeczna Księga w grupie „Biedronki”
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” wraz z rodzicami zakończyły pisanie Bajecznej Księgi pt. ”Ratujemy nasz dom”. Każde dziecko zabierało księgę do domu i wraz z rodzicami pisało kolejny fragment opowiadania. Dzieci udowodniły, że "warto walczyć o coś, na czym nam bardzo zależy".
Stary dąb, czyli dom naszych przyjaciół: borsuka, wiewiórki i innych zwierząt został uratowany. Droga powstała w innym miejscu, dzięki długiej i zaciętej walce zwierząt, Zosi i jej babci.
Pisanie opowiadania sprawiało przedszkolakom dużo radości, a rodzice chętnie angażowali się w realizację naszego projektu, za co z serca dziękuję.
Idąc za naszymi bohaterami pamiętajmy "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca".
Charytatywna zbiórka książek
Uczniowie klasy II jako drużyna e-wolontariuszy Centrum Rozwoju Lokalnego przy współudziale Wolontariatu Szkolnego serdecznie zapraszają uczniów klas I - VIII do wzięcia udziału w "charytatywnej zbiórce książek".
Celem inicjatywy jest zebranie używanych książek, które następnie trafią na charytatywne licytacje. Wszystkie środki pozyskane z licytacji zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych "Fundacji Ostoja dla Zwierząt" i ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Tematyka zbieranych książek może być różnorodna: mogą to być książki do nauki, dla dzieci, literatura dla młodzieży i dorosłych czy też książki popularnonaukowe. Pamiętajmy aby były w możliwie jak najlepszym stanie. #EwolontariatCRL.
Aby poznać podopiecznych "Fundacji Ostoja dla Zwierząt" zachęcamy również do obejrzenia filmu: https://youtu.be/MZld_W4Q168.
Zakładka do książki
Rozbudzając zainteresowania czytelnicze uczniowie klasy II podczas zajęć edukacji plastycznej wykonali piękne zakładki do książek. Celem zadania było również rozbudzenie świadomości poszanowania książek, a także kształtowanie wyobraźni plastycznej.
Uczniowie wykonali zakładki techniką orgiami oraz ozdabiali według własnego pomysłu kolorowe szablony na których widoczne są przede wszystkim piękne błyszczące ozdoby. Ponieważ wszystkie prace młodych czytelników były wyjątkowe, każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, który pozwoli na tworzenie kolejnych prac plastycznych.
Projekt edukacyjny Czyściochowe Przedszkole
Program edukacyjny Czyściochowe przedszkole ma na celu w sposób atrakcyjny dla dzieci, przekazywać wiedzę z zakresu higieny oraz kształtować dobre nawyki higieniczne. Do tego programu włączyły się wszystkie grupy z naszego przedszkola. Na samym początku dzieci poznają zasady odpowiedniej higieny nosa.
Za nami kilka zajęć, podczas których dzieci nauczyły się, że:
"Z piosenką przez dekadę"
Pod takim hasłem przebiegał Ogólnopolski Festiwal Wokalny Polskiej Piosenki organizowany w Gdańsku.
W tym roku wymaganiem było, aby wszyscy wykonawcy przenieśli słuchaczy w szalone i kolorowe lata 60.
Celem Konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży z różnych regionów Polski oraz popularyzacja polskich piosenek z lat 60-tych.
Wykonywane utwory musiały być skomponowane w latach 1960-69, zaprezentowane w języku polskim wraz z krótką autoprezentacją wykonawcy.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6a – Laura Wałęga, która wykonała żartobliwą „Piosenkę o sąsiedzie” z repertuaru Ireny Santor. Po wstępnym przesłuchaniu L
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
W dniu Święta Kobiet
wszystkim małym i dużym Kobietom
życzymy dużo zdrowia i sukcesów
oraz przesyłamy bukiet kwiatów eko
Samorząd Uczniowski i grupa świetlicowa
NIECODZIENNA WIZYTA W ZPO W WĄCHOCKU
W dniu 3 marca 2021 roku gościliśmy w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku Panią Poseł Ziemi Świętokrzyskiej na Sejm RP IX Kadencji Agatę Wojtyszek. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Pan Jarosław Samela oraz emerytowany dyrektor naszej szkoły i Przewodniczący Komisji Obywatelskiej Rady Miasta i Gminy Wąchock Pan Kazimierz Winiarczyk.
Gospodarzem spotkania była Pani Dorota Janas - Dyrektor ZPO.
Pamięci żołnierzy wyklętych
Żołnierze wyklęci, zdrajcami nazywani,
Przez tak wiele lat i miesięcy,
Zapomniani przez swoich, doczekali się chwili
Gdy wrócono ich naszej pamięci.Nadszedł dla was czas prawdy, bohaterscy żołnierze,
Sprawiedliwości zorza jaśnieje,
Przywrócono wam godność, tak nikczemnie splamioną,
Cała Polska wam dzisiaj dziękuje.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025Logowanie