• „Fairy Tales” - projekt edukacyjny z języka angielskiego w klasie Ib

          • Klasa Ib w ramach zajęć rozwijających z języka angielskiego zrealizowała projekt edukacyjny „Fairy Tales”. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była pani Emilia Staniszewska.

            Celem projektu była nauka języka angielskiego poprzez edukację opartą o bajki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi pojęciami i słownictwem w języku angielskim poprzez omawianie różnych bajek. W projekcie zostały wykorzystane cztery bajki Walta Disneya - „Snow White and the seven dwarfs”, „Cinderella”, „Rapunzel” oraz „Sleeping beauty”.

          • Finał akcji „Góra Grosza”

          • Zakończyła się XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której celem jest wsparcie psychologiczne, rzeczowe oraz organizacja specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, która od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną i rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.

            Podczas zbiórki organizowanej w naszym przedszkolu i szkole zebraliśmy 12,318 kg monet, co daje 346,30 zł. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zważyli pieniądze, posegregowali i zapakowali. Pieniądze zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, która włączyła się w akcję.

            Serdecznie dziękujemy za aktywny udział i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

            Przedszkolny i Szkolny Klub Wolontariatu

          • Niebieskie Igrzyska w przedszkolu

          • W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole wzięło udział w Niebieskich Igrzyskach, których twórczynią i pomysłodawczynią jest dyrektor Fundacji Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, dr Anna Budzińska. Niebieskie Igrzyska organizowane są w kwietniu, który jest miesiącem świadomości autyzmu i mają na celu ukazanie dzieciom różnic i podobieństw między ludźmi, zwiększenie poziomu tolerancji inności oraz nauczenie właściwego sposobu pomagania innym. Niezwykle ważnym aspektem jest również ukazanie, że dzieci z autyzmem mogą współuczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach osiągając sukcesy. Ta ogólnopolska akcja składa się z dwóch części: edukacyjnej uczącej akceptacji, empatii i uświadamiającej różnorodność i wyjątkowość każdego z nas oraz sportowej, podczas której dzieci doskonalą swoje zmysły, równowagę i sprawność fizyczną, doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych ubrały się tego dnia na niebiesko, gdyż kolor ten jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Po zakończeniu igrzysk, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odznakę. 

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Dyrektor ZPO informuje, że  zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w  poniedziałek, 13 maja 2024 r.:

            klasy 1-3 godzina 16.00

            klasy 4-8 godzina 17.00

          • INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY W DNIACH 14-16 MAJA 2024 ROKU

          • Uczniowie każdego dnia, w którym zdają egzamin przychodzą do szkoły do godziny 8.30. Wchodzą do szkoły wejściem od strony ulicy Starachowickiej.  

            Autobus szkolny kursuje zgodnie ze stałym rozkładem jazdy. Przywóz uczniów 7.20 z Marcinkowa i 7.40 z Rataj. Odwóz o godzinie 14.35. Po zakończonym egzaminie rodzice uczniów przyjezdnych mogą odebrać dzieci ze szkoły własnym transportem. 

            Opieka nad uczniami oczekującymi na egzamin w sali 132 przed egzaminem i po jego zakończeniu:

            14 maja 2024 r.- G. Łyżwińska

            15 maja 2024 r.- G. Łyżwińska

            16 maja 2024 r.- J. Susfał

            Uczniowie pozostawiają przyniesione rzeczy w sali nr 132. Obowiązuje zakaz wnoszenie telefonów komórkowych na salę egzaminacyjną. Egzamin odbędzie się w sali nr 217.

            Na salę egzaminacyjną każdy uczeń wnosi przyniesiony czarny długopis oraz w przypadku egzaminu z matematyki - linijkę. Wchodząc na salę egzaminacyjną okazuje legitymację szkolną.

            Informacja o zdających wywieszona jest na drzwiach do sali egzaminacyjnej.

            Nauczyciele pracujący w komisji egzaminacyjnej wpuszczają dzieci do sali od godziny 8.50 zgodnie z listą alfabetyczną. Uczeń losuje numer stolika, przy którym będzie pisał egzamin.

            Po napisaniu egzaminu uczniowie opuszczają salę, odbierają pozostawione rzeczy i opuszczają szkołę. Uczniowie dojeżdżający do szkoły autobusem oczekują na autobus szkolny w świetlicy lub są odbierani przez rodziców.

        • INFORMACJA DLA RODZICÓW
          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 14 - 16 maja 2024 roku (dni egzaminu ósmoklasisty) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - VII.

            Przedszkole Publiczne pracuje zgodnie z tygodniowym planem zajęć.    

            Autobus szkolny kursuje według stałego rozkładu jazdy.

          • Eko- marsz przedszkolaków

          • Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w ,,Eko- marszu" podsumowującym cały tydzień związany z Międzynarodowym Dniem Ziemi.  Tego dnia podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób dbać o naszą planetę, aby była czysta. Dzieci w swoich grupach wraz z nauczycielkami przygotowały plakaty o tematyce ekologicznej. Wszyscy radośnie i z uśmiechami na twarzy maszerowali przez okolice Wąchocka i dumnie prezentowali wykonane wcześniej transparenty. Mamy nadzieję, że promowanie zachowań proekologicznych przyniesie pozytywne efekty w naszej malowniczej miejscowości.

          • Przedszkolny konkurs recytatorski

          • Już od wielu lat w naszym przedszkolu organizowany jest konkurs recytatorski, którego celem jest rozbudzanie zainteresowań poezją naszych wychowanków oraz rozwijanie ich recytatorskich i aktorskich uzdolnień. W tym roku chętne dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przedstawiały w ramach konkursu wybrane wiersze jednego z dwóch autorów: Doroty Gellner lub Jana Brzechwy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3 i 4 letnich oraz 5 i 6 letnich.  Trudnego zadania oceny występów naszych małych uczestników podjęło się jury w składzie: p. Elżbieta Niedziałek- wicedyrektor naszej placówki, pani Joanna Ziemkiewicz, pracownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pani Edyta Pająk – nauczyciel i pracownik szkolnej biblioteki. W kategorii dzieci młodszych I miejsce zajęła Helena Hashhash, II miejsce Marika Cheda, a III Jan Opozda, natomiast w kategorii dzieci starszych, I miejsce Maja Skupniewicz, II miejsce Fabian Sitek a III miejsce Nikola Bruderek. Serdeczne gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu i odwagę potrzebną do występu przed liczną publicznością. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe przekazane przez panią Edytę Pająk, które zostały pozyskane dla placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych
        • (41) 271-59-36
        • ul. Kościelna 10, 27-215 Wąchock, Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych