Zebrania z rodzicami uczniów odbędą się:
14 maja 2025 r. (środa):
godzina 16.00
dla rodziców uczniów klas 1 - 3
godzina 17.00
dla rodziców uczniów klas 4 - 8
Zebrania z rodzicami uczniów odbędą się:
14 maja 2025 r. (środa):
godzina 16.00
dla rodziców uczniów klas 1 - 3
godzina 17.00
dla rodziców uczniów klas 4 - 8
16 maja 2025 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu autobus szkolny nie kursuje.
Autobus szkolny w dniach 13 - 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty), będzie odjeżdżał z przystanków o 20 minut później niż dotychczas.
Odwóz ze szkoły:
13.05 (wtorek ) o godz. 13:00,
14.05 (środa) - 12:30,
15.05 (czwartek) godz. 12:15
W dniu 16.05 (piątek) autobus szkolny nie kursuje.
Od 19.05 (poniedziałek) obowiązuje obecny rozkład jazdy (bez opóźnień).
Prosimy o uwzględnienie tej zmiany, aby uniknąć spóźnień.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę!
W naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy konkurs plastyczny pod hasłem "Strażak – nasz bohater". Celem wydarzenia było rozwijanie wyobraźni dzieci, promowanie postaw prospołecznych oraz przybliżenie najmłodszym zawodu strażaka – jednej z najbardziej cenionych i bohaterskich profesji.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia swoich prac. Na konkurs wpłynęło kilkanaście barwnych i pomysłowych ilustracji przedstawiających strażaków w akcji – gaszących pożary, ratujących zwierzęta czy pomagających ludziom w różnych trudnych sytuacjach. Każda z prac była wyjątkowa i pokazywała, jak wielkim uznaniem w oczach dzieci cieszą się strażacy.
Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:
🥇 Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Walczak ex aequo Nikola Boczek, których prace zachwyciły komisję oryginalnością oraz starannością wykonania.
🥈 Drugie miejsce przypadło Natalii Łakomiec ex aequo Antoninie Śmigas, za piękną kompozycję pełną detali i wyrazistych kolorów.
🥉 Trzecie miejsce zdobyli Amelia Cieciora ex aequo Maksym Shulyk , których rysunek wzruszył jurorów swoją opowieścią o dzielnym strażaku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie! Wasza kreatywność, wrażliwość i talent sprawiły, że to wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.
W tym roku po raz drugi w naszym przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska. Są one formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Twórczynią i pomysłodawczynią Niebieskich Igrzysk jest dyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, dr Anna Budzińska. Pierwsze Niebieskie Igrzyska w Polsce odbyły się w 2019 roku. Mają one na celu pokazanie, że każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Składają się z dwóch części: edukacyjnej i sportowej, które służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi między rówieśnikami. Tego dnia dzieci założyły ubrania w kolorze niebieskim a obecne na dekoracji niebieskie motyle, symbolizujące osoby z autyzmem, przypominały nam o różnorodności, przemianie i nieustannym rozwoju. Część sportową rozpoczęto od wysłuchania hymnu Niebieskich Igrzysk oraz od słów dyrektor placówki, p. Krystyny Chojnackiej, uświadamiających dzieciom znaczenie tego niezwykłego wydarzenia a także zachęcających do wspólnej, radosnej zabawy. Przedszkolaki wspaniale radziły sobie z kolejnymi konkurencjami a na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale.
Kilka dni temu obchodziliśmy święto państwowe z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla ówczesnej Polski owa ustawa miała doniosłe znaczenie, bowiem jej twórcy podjęli próbę zreformowania Rzeczypospolitej. Należy również pamiętać, iż był to pierwszy tego typu dokument w Europie i drugi na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji w naszej szkole w poniedziałek 5 maja odbył się uroczysty apel. Chłopcy z klas ósmych w formie prezentacji przybliżyli uczniom oraz przybyłym gościom najważniejsze założenia Ustawy Rządowej z 1791 roku oraz jej losy aż do drugiej połowy XX wieku. W krótkim filmiku dzieci zapoznały się z kulisami uchwalenia Konstytucji 3 maja, a przedstawicielki chóru szkolnego wprowadziły publiczność w podniosły nastrój. Zwieńczeniem apelu był znakomity występ trzecioklasistów, którzy pod kierunkiem swoich wychowawczyń pięknie zatańczyły poloneza. Dzieci wystąpiły w strojach w barwach narodowych, co dodatkowo podkreśliło rangę wydarzenia.
M.J.
W związku z Dniem Języka Angielskiego, który obchodzony jest 23 kwietnia, w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny DIDACTO EDUCATION POLSKA zatytułowany LONDON WEEK. Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa z niezwykłymi ciekawostkami o Londynie z kodami QR do zeskanowania i zobaczenia wyjątkowych miejsc lub usłyszenia wyjątkowych londyńskich dźwięków. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie oglądali filmiki i prezentacje o Londynie oraz rozwiązywali quiz wiedzy o stolicy Wielkiej Brytanii.
Była to fantastyczna okazja do wspólnej zabawy, nauki i głębszego poznania brytyjskiej kultury, a także do integracji naszych zespołów klasowych.
Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, która trwała od 1 listopada 2024 r. do 31 marca 2025 r.
Celem akcji, jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
W kwietniu monety zostały posegregowane i przeliczone przez wolontariuszy a następnie wysłane do organizacji „Towarzystwo Nasz Dom”.
W tym roku zebraliśmy 12,906 kg monet co stanowi 358 złotych i 78 groszy.
Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie tej akcji.
Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, że jeden grosz może mieć ogromną siłę!
„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.”
Majowe święta narodowe to idealna okazja do rozmów o ojczyźnie. W celu przybliżenia dzieciom tematyki patriotycznej, w każdej grupie wiekowej realizowane były działania mające na celu rozbudzanie w dzieciach postaw patriotycznych oraz poszanowania symboli narodowych. Przedszkolaki, aby uczcić Dzień Flagi, wybrały się na pochód ulicami Wąchocka, z dumą trzymając w rękach nasz symbol narodowy.
2 maja 2025 (piątek) jest dniem wolnym
od zajęć edukacyjnych
dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego.
W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty wielkanocne, w których uczestniczyły dzieci wraz z zaproszonymi Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Marcinkowie. Spotkanie upłynęło w radosnej, świątecznej atmosferze.
Pod czujnym okiem Pań Gospodyń przedszkolaki własnoręcznie wykonywały tradycyjne palmy wielkanocne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem splatały gałązki bazi, bukszpanu oraz kolorowe kwiaty z bibuły, ucząc się przy tym dawnych zwyczajów i symboliki świątecznych dekoracji. Każda palma była niepowtarzalna i odzwierciedlała dziecięcą kreatywność oraz radość tworzenia.
Warsztaty nie tylko wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, ale również pozwoliły na międzypokoleniową wymianę doświadczeń i pielęgnowanie pięknych polskich tradycji. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowa za poświęcony czas, serdeczność oraz przekazanie dzieciom kawałka naszej kultury.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie!
W kwietniu, przedszkolaki ze starszych grup, wybrały się z wizytą do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąchocku, gdzie miały możliwość uczestnictwa w zajęciach czytelniczych związanych tematycznie ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. W miłej atmosferze dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące tradycji wielkanocnych a na pamiątkę spotkania wykonały plakaty, które zabrały ze sobą do przedszkola. Celebrowanie różnych zwyczajów i tradycji ma pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny najmłodszych. Dziękujemy paniom z biblioteki za uatrakcyjnianie i wspieranie procesu wychowawczego poprzez zajęcia, które odgrywają dużą rolę w kształtowaniu wartości i tożsamości naszych wychowanków.
Dnia 24 kwietnia nasze przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz zabawy badawcze. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd oraz segregować śmieci. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki pomaszerowały ulicami Wąchocka z wspólnie wykonanymi plakatami oraz zielonymi balonami.
Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zawodoznawczych prowadzonych przez przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Pod hasłem „Widzę siebie w tym zawodzie” odbyły się zajęcia, które łączyły edukację, nowoczesną technologię oraz profesjonalne doradztwo zawodowe. Celem warsztatów było wsparcie młodzieży w świadomym wyborze ścieżki kariery. Dzięki wykorzystaniu technologii Virtual Reality uczniowie mogli „na własnej skórze” doświadczyć, jak wygląda praca m.in. strażaka, inżyniera czy mechanika. Pod czujnym okiem doradców zawodowych mieli okazję poznać specyfikę różnych zawodów, odkrywać swoje mocne strony oraz rozwijać zainteresowania. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Było to niezwykle inspirujące doświadczenie, które – mamy nadzieję – pomoże naszym ósmoklasistom w podejmowaniu pierwszych ważnych decyzji zawodowych.
W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie klasy Vb aktywnie uczestniczyli w zajęciach tematycznych prowadzonych na lekcjach geografii. Zajęcia poświęcone były poznawaniu różnorodnych krajobrazów występujących na naszej planecie. Uczniowie skupili się na ich cechach charakterystycznych, miejscu występowania oraz znaczeniu dla środowiska naturalnego. W trakcie lekcji dzieci zapoznały się z takimi krajobrazami jak: górski, nizinny, pustynny, lasy deszczowe, tundra oraz krajobraz nadmorski. Uczniowie korzystali z map, oglądali zdjęcia i materiały edukacyjne, a także prowadzili rozmowy na temat ochrony środowiska w różnych zakątkach świata. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była praca plastyczna – uczniowie samodzielnie wykonali plakaty przedstawiające piękno naszej planety. Zajęcia miały na celu nie tylko poszerzenie wiedzy geograficznej, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz uświadomienie im, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.
W naszej szkole i przedszkolu zorganizowany został kiermasz zabawek używanych. Było to wydarzenie, w którym dzieci oraz rodzice mogli kupować i sprzedawać używane zabawki, książki i inne przedmioty.
Celem akcji była wymiana przedmiotów, promowanie zrównoważonego podejścia do konsumpcji i wsparcie lokalnej społeczności. W przeprowadzeniu akcji wziął udział szkolny i przedszkolny wolontariat. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup akcesoriów do zajęć teatralnych i artystycznych w przedszkolu.
W dniach 15 - 16 kwietnia uczniowie z klasy IIIa, IVa, Va, VI i VIIa wzięli udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym "Easter Egg Hunt 3". Nasza szkoła uczestniczyła już drugi raz w tym projekcie. Zabawa polegała na wykonaniu trzech zadań językowych związanych ze świętami wielkanocnymi. Wszyscy świetnie się bawili i z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
Dyrekcja, Nauczyciele
oraz Uczniowie ZPO w Wąchocku
składają całej społeczności lokalnej
najlepsze życzenia
zdrowia, spokoju, nadziei
oraz radosnych spotkań w gronie najbliższych.
Wesołego Alleluja!
16 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Wielkanocny, który zgromadził licznych gości – rodziców, nauczycieli, uczniów oraz przedstawicieli lokalnych władz. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Pan Robert Janus, Sekretarz Gminy Wąchock – Pan Norbert Dudek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wąchocku – Pani Ewa Maciąg oraz Prezes Oddziału ZNP w Starachowicach – Pani Mariola Gałka.
Podczas wydarzenia uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym znalazły się wiersze oraz piosenki o tematyce wielkanocnej. Występy młodych artystów wprowadziły wszystkich obecnych w atmosferę świątecznej radości, wywołując wzruszenie i uśmiech na twarzach widzów.
Cała uroczystość przebiegła w serdecznej, rodzinnej atmosferze, niosąc ze sobą ważne przesłanie – pielęgnowania tradycji, wspólnoty i radości płynącej z nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Była to również doskonała okazja do integracji całej społeczności szkolnej oraz wspólnego świętowania w duchu wzajemnego szacunku i życzliwości.
Powered by aSc EduPage