Eksperymenty w przedszkolu w wykonaniu klasy 7b
W poniedziałek uczniowie i uczennice z klasy 7b Kacper Opozda, Emilia Szwed, Zuzanna Dwojewska, Gabrysia Grzelka, Julia Dwojewska, Patrycja Dąbrowska i Jakub Sowa pod kierunkiem p. Emilii Staniszewskiej w ramach Festiwalu Naukowego zaprezentowali takie eksperymenty jak: "Chemiczna lampa”, "Lawa”, ”Wulkan”, "Kolorowa chmurka”, "Mozaika z mleka”, ”Samozapłon z nadmanganianu potasu (KMnO4)”. Najbardziej przedszkolakom z grupy „Muchomorki” podobała się „Płonąca pięść”.
INFORMACJA DYREKTORA ZPO
Wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów klas I- VIII
trwa od 14 do 19 kwietnia 2022r.
Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.
W dniach przerwy świątecznej autobus szkolny nie kursuje.
Światowy Dzień Zdrowia
Każdy Ci to powie, ważne jest zdrowie.
Trzeba o nie dbać, no i długo spać.
Nie chodzić w kaloszach podczas burzy,
gdy ci się dzień dłuży i nie skakać po murze,
i nie rzucać się z kolegą błotem, bo to może być kłopotem.
Żeby zdrowie mieć, trzeba tylko chcieć.
Jeść witaminki, nie kwasząc przy tym minki.
Zdrowo się odżywiać, i zimną wodą się obmywać.
No i ćwiczyć codziennie, wtedy będziesz zdrowym pewnie.
Gazetka szkolna - wydanie nr 4
Zapraszamy do czwartego wydania naszej gazetki szkolnej „Gadu, Gadu.Com”, a w nim: wybrane informacje z życia szkoły, ciekawe artykuły, trochę humoru i wiele in.
Życzymy miłej lektury.
Ścieżka Sensoryczna
Ścieżka sensoryczna odpowiada przede wszystkim za stymulowanie zmysłu dotyku u dzieci. Pozwala również rozwijać wyobraźnie dotykową i wpływa na motorykę dużą. Poprawia równowagę i koordynację wzrokowo – ruchową. Jest to także świetna zabawa dla dzieci. Grupa „Wiewiórki” wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej. Dzieci były bardzo zainteresowane oraz z przyjemnością uczestniczyły w realizowanej aktywności.
Dzień Zdrowia
Zdrowie mam, bo o siebie dbam
Dbam o siebie, ręce myję,
zęby, buzię oraz szyję.
Kąpię w wannie po dniu całym,
by zarazki pospadały.
I odżywiam się też zdrowo!
Zdrowo znaczy kolorowo.
Przy jedzeniu nie grymaszę,
jem warzywa oraz kaszę.
Na spacery co dzień chodzę,
przy pogodzie, niepogodzie.
Nie przegrzewam się, nie ziębię,
mam ubranie odpowiednie.
Gimnastyka to podstawa,
więc z ochotą ją uprawiam.
Na rowerze jeżdżę sobie,
albo tańczę- sport to zdrowie!
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy"
Dziesięcioro uczniów naszej szkoły postanowiło przystąpić do XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” organizowanego przez KRUS. Konkurs ten jest jednym z działań prewencyjnych promujących pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie. Różnorodność prac naszych uczniów pokazała, że mają oni zarówno talent jak i bogatą wyobraźnię pozwalającą ciekawie zobrazować przesłanie konkursu. Wszystkie zgłoszone przez uczniów prace zostały przekazane do oddziału KRUS w Starachowicach. Etap wojewódzki konkursu zostanie rozstrzygnięty do końca kwietnia natomiast wyniki etapu centralnego poznamy przed zakończe
Nietypowa lekcja WF
W klasie VIIIb odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego, gdyż została przeprowadzona przez nauczyciela historii Pana Kamila Lewandowskiego. Był to trening Kickboxingu. Młodzież zapoznała się z różnymi elementami treningu. Na początek była mocna rozgrzewka, gdzie widać było, że kilka osób nie wytrzymywało tempa. Po rozgrzewce były podstawy kickboxingu: prawidłowa postawa, trzymanie gardy, zadawanie prostych ciosów i poruszanie się. Następnie była technika w parach, między innymi elementy Tajskiego Boksu, jakim jest walka w klinczu z kolanami. W treningu została wykorzystana tarcza służąca do trenowania mocnych kopnięć. Pod koniec treningu Pan Kamil zaprezentował obalenia i tzw. dosiad wykorzystywany w MMA. Trening został zakończony wykonaniem serii brzuszków i rozciąganiem. Młodzież była w zajęcia bardzo zaangażowana, choć widać było, że dużo rzeczy było dla nich nowe i niezn
Siejemy rzeżuchę
Trudno wyobrazić sobie wiosnę oraz zbliżającą się Wielkanoc bez okazałej rzeżuchy! Jest to czas, w którym gości ona często na naszych stołach – nie tylko jako element dekoracyjny, ale także jako smaczny dodatek do wiosennych kanapeczek. Grupa „Wiewiórki” zasiała własną rzeżuchę. Każdy przedszkolak przygotował kubeczek, w którym znalazła się wata, woda oraz ziarenka, które dzieci z ochotą i zaangażowaniem siały. W sali zapachniało zbliżającymi się świętami.
Odyseja kosmiczna
Podczas siódmej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy III wyruszyli w pełną wrażeń podróż do gwiazd, podczas której szkolni astronauci poznali najbliższe otoczenie Ziemi, w tym planety Układu Słonecznego. Podczas rozmowy kierowanej i po zaciekawieniu uczniów tematyką astronomii zostały omówione terminy takie jak "wszechświat", "galaktyka", "planeta" czy "kosmos". Kolorowa, pełna ciekawostek prezentacja multimedialna pozwoliła na przybliżenie trzecioklasistom wielu efektów działalności człowieka w kosmosie, a także przypomnienie położenia planet w Układzie Słonecznym oraz ich wielkości i składzie. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali modele rakiet kosmicznych.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie