Konkurs ortograficzny w klasach młodszych
Dzieci z klas drugich i trzecich miały szansę zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii w trakcie konkursu przygotowanego przez panią Małgorzatę Oziomek. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorkę.
Klasa druga AI miejsce- Maja Dziurzyńska
„Woda to skarb, woda to życie” – projekt edukacyjny z CHEMII
22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.
W związku z tym uczniowie klas siódmych zrealizowali na lekcjach chemii projekt „Woda to skarb, woda to życie”. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była pani Emilia Staniszewska – nauczyciel chemii. Przedsięwzięcie miało na celu podniesienie wśród młodzieży świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Każdy chętny uczeń miał możliwość wybrania i zaprezentowania swojej pracy w dowolny dla siebie sposób.
Uczniowie wykazali się kreatywnością i przygotowali bardzo interesujące i efektywne plakaty, prezentacje multimedialne oraz proste doświadczenia z wykorzystaniem wody.
Witaj Wiosno!
Płyń sobie Marzanno
szumiącym potokiem,
nad morze szerokie,
nad morze głębokie.
Zgiń, przepadnij zimo,
i nie wracaj do nas,
na przyjęcie wiosny
otwórzmy ramiona.
A teraz, gdy zima
poszła już daleko
zatańcz z nami wiosno
nad zieloną rzeką.21 marca to wyjątkowy dzień dla każdego z nas, cieszą się również z niego nasze przedszkolaki, które z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia Pani Wiosny. Dzierżąc w ręku kolorowe gaiki wybraliśmy się nad rzekę, aby pożegnać Panią Zimę i powitać jej zieloną następczynię. Na czele korowodu znajdowała się Marzanna, która odziana w kolorowe szaty miała tego dnia najważniejsze zadanie do wykonania. Przedszkolaki śpiewając wesołe piosenki z radością powitały wiosnę i z uśmiechem na buziach powróciły do przedszkola świętować jej nadejście.
DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA 2022
ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI
NA DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO
W WĄCHOCKU
W DNIACH 23-24 MARCA 2022 roku.
Dni otwarte to okazja, ażeby mogli Państwo wraz z dziećmi zapoznać się z ofertą naszego przedszkola, porozmawiać z dyrekcją oraz kadrą pedagogiczną, poznać naszą placówkę, a także obejrzeć sale, w których dzieci będą spędzały czas.
Projekt edukacyjny „Mam Super Moc”
Dzieci zwykle odważnie oraz entuzjastycznie podchodzą do tematu pomocy drugiej osobie. Mają SUPER MOC – a my dorośli powinniśmy wspierać ją od najmłodszych lat. Dzieci z grupy „Wiewiórki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Mam Super Moc”.
Głównym celem projektu było przygotowanie przedszkolaków do bezpiecznego przebywania w środowisku w jakim się znajdują, radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia oraz wyrobienie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu w rzeczywistej sytuacji. Za pomocą powyższego projektu przedszkolaki zdobyły następujące umiejętności: ocena bezpieczeństwa, wezwanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej i wykonanie opatrunku, jak również postępowanie w przypadku oparzeń.
Zajęcia kulinarne – wiosenne kanapeczki
Z okazji zbliżającej się wiosny grupa „Wiewiórki” postanowiła wykonać wiosenne kanapeczki, które były: zdrowe, smaczne i kolorowe.
Na początku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należało przestrzegać podczas przygotowywania posiłku. Następnie każdy samodzielnie smarował swoje pieczywo masłem, a później układał na kromkach ulubione składniki. Podczas przygotowania kanapek przedszkolaki kształciły właściwe nawyki żywieniowe, dbały o higienę, a także rozwijały kreatywność i wyobraźnię.
Kanapki, które zostały zrobione przez grupę „Wiewiórki” wyglądały apetycznie i były bardzo smaczne. Było to dla dzieci ciekawe doświadczenie i świetna zabawa.
Zuzanna Laureatką Konkursu Geograficznego
Zuzanna Dwojewska jest uczennicą klasy 7b naszej szkoły i jedyną w powiecie starachowickim tegoroczną Laureatką III Konkursu Geograficznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Jej szczególne zainteresowania to geografia, matematyka, chemia a także biologia. Uczennica lubi zdobywać i poszerzać swoją wiedzę także z języków obcych. W wojewódzkim finałowym etapie konkursu zdobyła 80 procent punktów i tym samym zapewniła sobie tytuł laureatki. To bardzo wielki sukces!
Gratulujemy i życzymy kolejnych, tego typu sukcesów.
Konkurs Literacki
„Człowiek tym staje się większy, im większe napotyka przeszkody.”
Stanisław Lem, „Obłok Magellana”
Konkurs Literacki - Inspiracje Twórczością Stanisława Lema
Konkurs zorganizowany został przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, a jego cele to m.in. rozwijanie wrażliwości i wyobraźni uczniów oraz poszerzanie wiedzy na temat twórczości Stanisława Lema – patrona roku 2021.
Mistrz Ortografii 2021/2022!
Bohomaz, wachlarz, błahostka czy melancholia?
Za nami tegoroczna edycja Konkursu Ortograficznego dla klas 7- 8.
Tym razem w piątek, 11 marca 2022 roku, 11 uczniów zmagało się z testem ortograficznym, który obejmował nie tylko wybór poprawnego zapisu tekstu, ale też sprawdzał znajomość zasad ortografii i ich zastosowania w podanych przykładów. Łatwo nie było…
Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko wypadków znamy
15 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Piotrem Krzakiem pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu dzieci z terenów wiejskich. Podczas spotkania z uczniami klasy IVb prelegent zwrócił uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac rolnych. Wypadkom w rolnictwie na pewno nie sposób zapobiec, ale ogromna większość ich przyczyn zależy od nas samych i powinniśmy o tym pamiętać.
Na zakończenie zachęcił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez wojewódzki oddział KRUS. Celem jego jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowania dzieci podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Logowanie