Targi Zawodoznawcze
Wybierz swoją drogę startowąII Lotniskowe Targi Zawodoznawcze odbędą się 22.04.2021r. w godz. 8:00 – 15:00. Weźmie w nich udział ponad 30 przedstawicieli różnych firm, służb oraz działów Kraków Airport.
Lista pasażerów
Targi przeznaczone są dla uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców oraz doradców zawodowych.
INFORMACJA
Dyrektor ZPO w Wąchocku informuje, że od dnia 19.04.2021r. w związku z powrotem dzieci do przedszkola autobus szkolny będzie kursował zgodnie ze stałym rozkładem jazdy.
INFORMACJA DYREKTORA ZPO W WĄCHOCKU
Zgodnie z decyzją Rządu z dnia 14 kwietnia 2021r. Przedszkole Publiczne w Wąchocku wznawia działalność od dnia 19 kwietnia 2021r.Jednocześnie informuję, iż do dnia 25 kwietnia 2021r. nadal odbywa się nauka w trybie zdalnym dla uczniów klas I-VIII.
Dorota Janas
Harmonogram korzystania z biblioteki
Harmonogram korzystania z biblioteki szkolnej
dla uczniów klas I-III i klas IV-VIII
(obowiązuje od 25.01.2021 r.)
Poniedziałek 15:15 - 16:15Środa 8:40 - 9:40
Czwartek 9:45 - 11:45
Wirtualny Dzień Otwarty w VI LO w Kielcach
W sobotę 17 kwietnia 2021r. w godz. 9-13 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach dla Uczniów szkół podstawowych.
Więcej informacji w pliku: Zaproszenie_na_Dzien_Otwarty_.pdf
Przedszkolne Pogaduszki
Zachęcam Państwa do przeczytania trzeciego numeru naszej gazetki „Przedszkolne Pogaduszki”, w której zawarte są informacje o ważnych wydarzeniach, uroczystościach oraz inicjatywach, podejmowanych w naszym Przedszkolu w lutym i marcu. W gazetce znajduje się także „Kącik dla rodziców”. W tym numerze tematem wartym zainteresowania jest kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci. Życzę miłej lektury.
Natalia finalistką II Konkursu Geograficznego
Natalia Głodek jest uczennicą klasy ósmej naszej szkoły i drugą w powiecie starachowickim tegoroczną finalistką Konkursu Geograficznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jej szczególne zainteresowania to geografia, matematyka, chemia a także biologia. Uczennica lubi zdobywać i poszerzać swoją wiedzę także z języków obcych. Pasją dziewczynki są dalekie podróże, które dzisiaj odbywa jedynie palcem po mapach. W wojewódzkim finałowym etapie konkursu zdobyła 77 procent punktów i tym samym zapewniła sobie tytuł finalistki. Do konkursu Natalię przygotowała pani Edyta Pająk - nauczyciel geografii. To bardzo wielki sukces! Gratulujemy Natalii i życzymy kolejnych tego typu sukcesów.
Mamy to!
Na stronie internetowej szkoły dostępny jest już link do filmu prezentującego naszą placówkę pn. "Wirtualny Spacer po Szkole". Pomysł nagrania go zrodził się z chęci przypomnienia uczniom korytarzy, sal lekcyjnych i innych miejsc w szkole, której już od tak dawna nie mieli okazji odwiedzić. Tym bardziej, że w międzyczasie ona prawdziwie wypiękniała.
W ciągu tych miesięcy przeprowadzono liczne remonty oraz „zabiegi pielęgnacyjne”, zadbano o nowoczesny wystrój, atrakcyjne pomoce, miejsca do wypoczynku kuszące formą i kolorami.
Obiekt ZPO rzeczywiście budzi podziw i zachwyt. To szkoła, w której dzieci z przyjemnością spędzą czas na nauce i zabawie. Odpoczną między lekcjami, znajdą wśród licznych propozycji zajęć coś dla siebie.
Nasi szkolni aktorzy – narratorzy, którzy zabrali nas na wirtualny spacer, także zauważyli i docenili jej walory.
Film powstał dzięki współpracy nauczycieli:
Mali e-wolontariusze
Promując wybraną inicjatywę „Budujemy zwierzakom nowy dom”, „Remontujemy szkołę w Mołdawii”, „Dzieci uczą rodziców” oraz realizując kolejne zadanie uczniowie klasy II w ramach działań klasowego e-wolontariatu wykonali wspaniałe rysunki, które są wyrazem niesienia pomocy dla dzieci z Mołdawii oraz zwierząt, które coraz częściej potrzebują pomocy. Nasze prace zostały wysłane do siedziby Centrum Rozwoju Lokalnego, a my cieszymy się bardzo, że poprzez nasze działania możemy wspierać potrzebujących.
#EwolontariatCRL
Każdy pisać może...
Jak już kilkukrotnie na tej stronie było pisane, marzec to miesiąc poezji. W związku z tym w naszej szkole podejmowane były działania mające ten fakt podkreślić. Informacje na ich temat przekazywane były na bieżąco. Teraz, kiedy miesiąc się skończył, pora na podsumowanie jednego jeszcze projektu „poetyckiego”. Zakładał on uaktywnienie uczniów w dziedzinie twórczości poetyckiej, być może odkrycie talentów, a na pewno świetną zabawę dla dzieci.
Projekt zakładał wspólne – przez nauczyciela i klasę – pisanie wiersza. Do początku zaproponowanego przez nauczycielkę języka polskiego uczniowie mieli dopisywać następne zwrotki. Temat był właściwie dowolny, ale wiadomo, że poezja to „mowa uczuć, refleksji, przemyśleń” na temat otaczającej rzeczywistości, nic więc dziwnego, że uczniowie pisali o aktualnej sytuacji – epidemii, zdalnym nauczaniu i chęci powrotu do szkoły.
Poniżej prezentujemy
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025Logowanie