Zabawka z recyklingu – gr. popołudniowa
Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki z grupy popołudniowej wzięły udział w rodzinnej zabawie plastyczno-technicznej „Zabawka z recyklingu”.
Powstały piękne i ciekawe prace. Wykorzystane zostały różne techniki plastyczne. Prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. /K.Krasowska4
Dzień Ziemi w grupie popołudniowej
Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Przedszkolaki z grupy popołudniowej wzięły udział w zajęciach pt. „Jak żyć ekologicznie?”. Podczas zajęć dzieci szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.
Na zakończenie zajęć, wspólnie z dziećmi stworzyliśmy plakat pt. „Dnia Ziemi”. /K. Krasowska
ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA – projekt edukacyjny z CHEMII
Projekt edukacyjny „Zanieczyszczenia powietrza” został zrealizowany na lekcjach chemii w klasie VIIb. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była pani Emilia Staniszewska – nauczyciel chemii. Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości powietrza oraz jego wpływu na życie i zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Uczniowie zapoznali się z przyczynami oraz zagrożeniami smogowymi, efektem cieplarnianym, dziurą ozonową oraz kwaśnymi opadami.
Następnie mieli za zadanie stworzyć prezentację lub plakat, w którym zobrazują i opiszą poznane zagrożenia cywilizacyjne.
Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali bardzo ładne prace, za które zostali nagrodzeni ocenami celującymi.
Strofy na Dzień Ziemi
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas I-III układali wierszyki - rymowanki o tematyce ekologicznej. Wszyscy wykazali się pomysłowością tworząc piękne strofy o ochronie środowiska. Cieszy fakt, że uczniowie posiadają rozległą wiedzę na temat ekologii i ochrony naszej planety przed zagładą. Brawo! Zapraszamy do poczytania i podziwiania tych wspaniałych kompozycji.
Dzień Ziemi w przedszkolu
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.
Współczesna cywilizacja podarowała ludziom wygodniejsze życie, zabierając jednocześnie przejrzyste powietrze, czystą wodę, urodzajną glebę, zdrową żywność i to, co najważniejsze – wrażliwość na otaczającą przyrodę.
Aby zmienić model życia dzisiejszego człowieka i zapewnić mu wewnętrzną równowagę, należy od najmłodszych lat kształtować u dzieci zachowania i postawy
Informacja
W związku z powrotem uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej informujemy, że od dnia 26 kwietnia świetlica szkolna będzie czynna do godziny 16.00.
KOMUNKAT DYREKTORA ZPO W WĄCHOCKU
W związku z decyzją Rządu z dnia 21 kwietnia 2021r dotyczącą powrotu klas I- III do nauki w szkole w trybie hybrydowym w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku uczniowie klas I-III będą uczestniczyć w zajęciach wg poniższego harmonogramu:
1.W dniach 26-30.04.2021r w zajęciach stacjonarnych uczestniczą dzieci z klas:
Nie marnujemy- wykorzystujemy
22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Realizując tematykę ekologiczną uczniowie klasy 2 podczas zajęć w pełni uświadomili sobie, że aby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Dlatego też w ramach obchodów Dnia Ziemi pokazali w jaki sposób wykorzystali odpady, nadając często starym lub niepotrzebnym rzeczom nie tylko nowe znaczenie, ale co najważniejsze nowe przeznaczenie. W ten właśnie sposób powstały pojemniki na kredki, wazony na kwiaty cięte, donice na kwiaty ogrodowe, miejsce do mieszkania i zabawy dla kotów i psów, szkatułki na biżuterię, pudełeczka na słodkości, lampka nocna, instrument muzy
WĄCHOCK – MOJE MIEJSCE
Uczniowie klasy 7b realizowali na zajęciach plastyki projekt edukacyjny, który miał przede wszystkim na celu popularyzację fotografii, jako jednego z narzędzi i języka sztuki. Praca przebiegała w 2 etapach. Na lekcjach plastyki uczniowie poznali historię fotografii, kierunki jej rozwoju oraz rodzaje kompozycji.
W kolejnym etapie starali się zastosować w praktyce zdobytą wiedzę i ukazać piękno Wąchocka oraz okolic.
Zadaniem projektu było również zachęcenie wszystkich uczniów do pracy twórczej, rozwijanie i rozbudzanie własnych talentów artystycznych, kształtowanie postawy bacznego obserwowania otaczającej rzeczywistości i czerpania z tego inspiracji twórczej oraz szacunku do własnego regionu.
Uczniowie skupiali się na wykonaniu 5 fotografii przedstawiających Wąchock i okolice w 5 kategoriach: LUDZIE, PRZYRODA, MIEJSCA PAMIĘCI, ZABYTKI, ATRAKCJE.
Każda z prac miała być wykonana w jedn
„Zabawa sztuką” – gr. popołudniowa
W ramach projektu „Zabawa sztuką” przedszkolaki z gr. popołudniowej wykonały własną interpretację obrazu Salvadora Dali „Statek motyli”.
K.Krasowska
9
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025Logowanie