• Finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy!
          • Finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy!

          •   W dwudziestym jubileuszowym konkursie zorganizowanym przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku wzięły udział dzieci z klas od I do VI po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Recytatorzy zaprezentowali po dwa utwory - jeden Jana Brzechwy oraz kolejny – innego polskiego autora.

            W jury konkursu zasiadali: Marta Blicharz, Małgorzata Polakowska, Marian Susfał, Marek Samsonowski.

              W kategorii dzieci z kl. I-III dyplomy i nagrody książkowe otrzymali m.in. nasi uczniowie:

            *miejsca I - Aleksanda Pater, Marysia Rożmiej.

            *miejsca II - Emilia Raunmiagi, Wojciech Jaroszek oraz wyróżnienie - Alicja Kowalik.

            Uczniów przygotowały do konkursu wychowawczynie - p. A. Korycińska, p. D. Polak, p. E. Szymańska, p. K. Chojnacka.

               W kategorii dzieci z kl. IV-VI nagrodzeni zostali m.in. nasi uczniowie:

            *miejsca I - Agata Szymańska, Pola Górecka, Amelia Juda, Natalia Lefek oraz Bartosz Ryś.

            *miejsca II - Marta Operacz, Oliwia Kowalska, Kamil Nowak  oraz wyróżnienie otrzymała Julia Skowronek .

            Przygotowaniem recytacji uczniów kl.IV-VI zajęły się polonistki - p. B. Woźniak, p. M. Jaros oraz p. S. Pociecha-Wójcik.

            Gratulujemy!

          • Podarunek dla dzieci

          •      Rada Rodziców z uzbieranych funduszy zakupiła dla dzieci na świetlice telewizor. Będzie on służył do oglądania bajek oraz jako monitor multimedialny. Radość dzieci i ich uśmiech były bezcenne.

        • Piknik na trawie
          • Piknik na trawie

          •    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

                Rada rodziców z okazji dnia dziecka przyłączyła się do organizacji pikniki na trawie, którego głównym organizatorem był KS Campeones Wąchock. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Było bardzo wesoło i w duchu integracji. Dziękujemy sponsorom, na których możemy zawsze liczyć: Atelier fryzur Michał Maciąg, Ewa Maciąg, Ewelina i Jacek Płusa, Ilona i Michał Kuźdub, Melania Żurowska.

        • Projekt edukacyjny z języka niemieckiego
          • Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

          •    Uczniowie klasy 8b wzięli udział w projekcie edukacyjnym z języka niemieckiego „Gute Besserung!”. Pomysł wyszedł z potrzeby nauki języka niemieckiego za pomocą nowatorskich rozwiązań i chęci wyjścia standardy nauczania. Ważne jest, by nauka odbywała się również w sposób nieformalny, a więc w innych okolicznościach, za pomocą korzystania z różnych technologii  i zasobów internetowych.

            Celem projektu była popularyzacja języka niemieckiego i wypracowanie przyjaznego nastawienia do nauki drugiego języka obcego poprzez lepsze wykorzystanie okazji do obcowania z nim.

            Podczas tego projektu uczniowie poszerzali zakres słownictwa związany z tematyką zdrowia i zastosowali go w sytuacjach typowych np. wizyta u lekarza za granicą. Rozwijali  kompetencje odpowiedzialnego podejmowania decyzji poprzez samodzielne przygotowanie do projektu. W ramach programu „Laboratoria przyszłości” korzystali z technologii cyfrowych (aparat, statyw, mikrofon), nagrywali i filmowali scenki sytuacyjne  improwizujące wizytę u lekarza. W ten sposób udoskonalali także swój warsztat teatralny.

            Projekt ten był również okazją do świetnej zabawy i pozwolił na kreatywne podejście uczniów do prezentowania swojej wiedzy.

             

            https://drive.google.com/file/d/1kSr8IVaElWhNU8bQj3ifna6TdZ8gpM1m/view?usp=drive_link

            https://drive.google.com/file/d/1zWWBMAjbD9EkFzdQvN_vcQfmzuyafSxz/view?usp=drive_link

            https://drive.google.com/file/d/1C4K3ZjgBaHK-cy1DCGgUIP-YOScXIU9o/view?usp=drive_link

          • Projekt edukacyjny

          • ”Nasza zemsta na Aleksandrze F."

                „W uznaniu zasług dla polskiej kultury Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2023 - Rokiem Aleksandra Fredry” - głosi uchwała naszego Sejmu, przypominając, że w tym roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.

               W uzasadnieniu wskazano, że „Fredro to twórca oryginalnej polskiej komedii”. „Doskonale znał teatr europejski i jego tradycje, do których świadomie nawiązywał w swojej twórczości. Napisał kilkadziesiąt utworów scenicznych: jednoaktówek i komedii wieloaktowych, fars, grotesek i wodewilów, które szybko trafiały na sceny teatrów: lwowskiego, warszawskiego i krakowskiego. W roku 1818 napisał swoją pierwszą komedię »Pan Geldhab”.

            Zwrócono uwagę, że Fredro znany jest także jako twórca bajek, m.in. bajek i wierszy dla dzieci „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł” oraz „Osiołkowi w żłoby dano”.

              Przypomniano, że jest również autorem pamiętników z epoki napoleońskiej „Trzy po trzy”, uznanych za klasykę literatury wspomnieniowej. Fredro zmarł we Lwowie w 1876 roku.

               Na przełomie maja i czerwca uczniowie kl.8b i 8c  realizowali projekt pod nazwą „Nasza zemsta na Aleksandrze F.”

               Przygotowali prezentacje multimedialne (poniżej kilka z nich), referaty na temat pisarza, obejrzeli filmy na yt. Połączono naukę z rozrywką, bo przecież Fredro w swoich utworach bawi i poucza zgodnie z przekonaniem - że ”krytyka mądra oświeca, głupia gasi”.

                                                                                                                    B.Woźniak

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          •    5 czerwca uczniowie klas IV, Va, VIa i VIb uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa a także kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. Wycieczka to także wspaniały czas sprzyjający integracji uczniów i wzmocnieniu więzi koleżeńskich. Kraków powitał nas przepiękną, słoneczną pogodą. Gdy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się na spacer Drogą Królewską z Placu Matejki na Rynek Krakowski. Zatrzymaliśmy się pod Pomnikiem Grunwaldzkim gdzie cała grupa w powadze i zadumie odśpiewała „Rotę”. Następnie ulicą Grodzką dotarliśmy na Wzgórze Wawelskie. Zamek zrobił na nas duże wrażenie.
            Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Bije około 30 razy w ciągu roku m.in. w Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie czy święto Konstytucji 3 maja. Groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze to kolejny punkt zwiedzania.
            Poznawaliśmy także Kraków z perspektywy rzeki podczas godzinnego rejsu statkiem po Wiśle. Trasa rejsu obejmowała kilka atrakcji, zabytków i miejsc takich jak: Most Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kościół „Na Skałce”, Most Dębnicki, Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, Dzielnica Zwierzyniec, Salwator, Klasztor Sióstr Norbertanek, Dębniki, Dom Papieski, Podgórze, Kładka ojca Bernatka, Muzeum Tadeusza Kantora, Widok na most Powstańców Śląskich. Po pełnym emocji i atrakcji rejsie udaliśmy się pod rzeźbę smoka wawelskiego, który wszystkim kojarzy się jako symbol Krakowa.
            Ostatnim punktem zwiedzania podczas naszej wycieczki był Kościół Mariacki -jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Polski. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Zmęczeni ale pełni wrażeń i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do Wąchocka. Kraków odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczniowie zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.

        • Wycieczka klas III
          • Wycieczka klas III

          •    W piątek, 2 czerwca, dzieci z klas III, które w tym roku przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, wraz z rodzicami i swoim katechetą wzięły udział w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Program pielgrzymki obejmował: Zwiedzanie Opactwa Cystersów w Mogile i modlitwę przy Cudonym Krzyżu Mogilskim, Mszę świętą w Bazylice Bożego Miłosierdzia, modlitwę przy relikwiach św. Siostry Faustyny w Kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego. Na koniec odwiedzili Sanktuarium św. Jana Pawła II.

        • ZAPROSZENIE
          • ZAPROSZENIE

          •    Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zaprasza uczniów w dniu 7 czerwca 2023 roku po zajęciach dydaktycznych tj. w godzinach 14-16 na zjeżdżalnie. Wstęp bezpłatny. Wchodzimy na hasło "Rada Rodziców Wąchock". Starszych uczniów zapraszamy również na słodki poczęstunek. 
            Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

        • INFORMACJA DYREKTORA ZPO 
          • INFORMACJA DYREKTORA ZPO 

          • Dzień 9 czerwca 2023r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć szkolnych dla uczniów szkoły podstawowej. 

            W tym dniu autobus szkolny nie kursuje. 

            Przedszkole Publiczne tego dnia pracuje zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

          • Wycieczka do kina

          •    31 maja grupa dzieci 3 letnich „Misie” wraz z grupą dzieci 5 letnich „Jagódki” wybrała się do kina na bajkę „Ernest i Celestyna”. Była to jedna z atrakcji, jakie czekały na naszych podopiecznych w związku z Dniem Dziecka. Przedszkolaki były bardzo skupione podczas seansu, z zaciekawieniem śledziły kolejne losy głównych bohaterów animacji. Wizyta w kinie była dla nich pewnego rodzaju przygodą, pozostawiającą wiele niezapomnianych wspomnień oraz pozytywnych emocji.

        • Dzień Dziecka w klasie III b
          • Dzień Dziecka w klasie III b

          •     Pierwszy czerwca jest wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci. Tego dnia w różnorodny sposób dorośli zapewniają wiele atrakcji dzieciom, by w jak najlepszy sposób mogły go uczcić. W naszej szkole Dzień Dziecka był również wyjątkowy. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami lub opiekunami wybrały się na wycieczki lub wyjścia plenerowe. Klasa III b za cel wycieczki obrała plac rekreacyjny na Ratajach. Pogoda była znakomita i służyła wędrówkom, dlatego też z uśmiechem na twarzy z samego rana wybraliśmy się w umówione miejsce. Plac zabaw, siłownia plenerowa oraz boisko do gry w piłkę nożną to niektóre z atrakcji, które czekały na trzecioklasistów. Na miejscu pan M. Paduch rozpalił ognisko, a pani M. Wejner zadbała o pozostałe zaplecze kulinarne. Po kilku godzinach swawolnych harców wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas pyszne lody na ochłodę. Uczniowie z klasy III b na długo zapamiętają ten dzień😊

        • Dzień Dziecka w grupie Biedronki
          • Dzień Dziecka w grupie Biedronki

          •      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! 
            W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w warsztatach bębniarskich, które poprowadziła Pani Martyna Dolęga. 
            Przedszkolaki były zachwycone grą na nowym instrumencie. Oprócz warsztatów dla dzieci były przygotowane jeszcze tatuaże, bańki mydlane i oczywiście kiełbaska z grilla oraz lody. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał.

        • INFORMACJA
          • INFORMACJA

          • W dniu 1.06.2023 z okazji Dnia Dziecka odbędą się zajęcia dla uczniów w plenerze pod opieką nauczycieli (m.in. rozgrywki sportowe, ogniska klasowe).

            Odwóz uczniów po skończonych zajęciach o godzinie 12.30.

        • Hazard? Nie daj się wciągnąć!
          • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

          • W dniu 30 maja 2023r. przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Starachowicach przeprowadzili w naszej szkole, dla uczniów klas VII i VIII prelekcje pod hasłem  „Hazard? Nie daj się wciągnąć !”

            Celem prowadzonej kampanii, którą  honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki,  jest uświadomienie młodych ludzi, że:

            • nielegalny hazard jest w Polsce zakazany
            • hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie
            • osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach

            Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Pokazuje również z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

        • Innowacja w grupie "Jagódki"
          • Innowacja w grupie "Jagódki"

          •     Opracowany przez Weronikę Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi.

            Ze względu na swą prostotę, naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach, jest to metoda dla każdegoKażdy może w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla niego możliwe. Nie ma słabszych, gorszych, czy smutnych. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięscy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.

            Weronika Sherborne w metodzie Ruchu Rozwijającego wyróżnia ćwiczenia, które wspomagają rozwój dziecka. Do nich należą:
            • ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała,
            • ćwiczenia pomagające zdobyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu,
            • ćwiczenia ułatwiające nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem i grupą,
            • ćwiczenia twórcze.

        • Dzień Mamy i Taty w grupach przedszkolnych
          • Dzień Mamy i Taty w grupach przedszkolnych

          • Mamo, tato – co ci dam? To serduszko, które mam.
            A w serduszku miłość jest. Mamo, tato – kocham Cię!   

                 Z okazji Święta Mamy i Taty dzieci z grupy "Misie", "Biedronki" i "Jagódki" wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z całego serca dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, czas, poświęcenie, dobre rady, wsparcie, poczucie bezpieczeństwa. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, ale także  przez rodziców.

        • Kodowanie na dywanie w grupie popołudniowej  
          • Kodowanie na dywanie w grupie popołudniowej  

          •    Zajęcia z kodowania i programowania polegają głównie na rozwiązywaniu zagadek oraz problemów w jak najbardziej kreatywny sposób. Z obserwacji wynika, iż dzieci od najmłodszych lat mają wiedzę jak poruszać się w cyfrowym świecie.
            Kodowanie i programowanie uczy dzieci kluczowych umiejętności, wykorzystywania wiedzy w praktyce, logicznego oraz precyzyjnego myślenia, a także kreatywności i dbałości o szczegóły. Daje także możliwość na to, aby dzieci poznawały nowy sposób rozwiązywania problemu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Podczas zabaw w kodowanie przedszkolaki stopniowo zapoznają się z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe. Przedszkolaki z grupy popołudniowej wzięły udział w zajęciach z kodowania z wykorzystaniem kolorowych kartoników oraz maty. Była to dla dzieci świetna i ciekawa zabawa. 

            K. Ciepielewska 

        • Konkurs plastyczny w Grupie „Jagódki”
          • Konkurs plastyczny w Grupie „Jagódki”

          •     Dzieci z grupy „Jagódki” wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. „MOJA PRZYJACIÓŁKA PSZCZÓŁKA” organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krynkach. Celami konkursu było rozwijanie inwencji twórczej poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, uwrażliwianie na piękno przyrody i dostrzeganie znaczenia pszczół w naszym życiu. Do konkursu zgłoszono  trzy prace: Doriana Makowskiego, Jagody Piórczyk i Mikołaja Sypka. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych przedszkolaków.                 

             A. Nowak

        • PROJEKT EDUKACYJNY „POCZTÓWKA OD PRZYJACIELA ” w grupie „Jagódki”
          • PROJEKT EDUKACYJNY „POCZTÓWKA OD PRZYJACIELA ” w grupie „Jagódki”

          •     Dzieci z grupy „Jagódki” otrzymały certyfikat za udział w projekcie „Pocztówka od przyjaciela”. Udział w projekcie mały na celu rozwijać w dzieciach od najmłodszych lat zainteresowanie ciekawą formą komunikacji tj. – pocztówkami, aby w późniejszych latach one same kontynuowały tradycję wysyłania kartek pocztowych. W czasie trwania projektu dzieci miały możliwość skontaktować się z innymi dziećmi z różnych zakątków Polski, wzbogacić wiedzę na temat swojego kraju, a także poznać ciekawe miejsca.

            A. Nowak

        • Zebrania z rodzicami
          • Zebrania z rodzicami

          • Zebrania z rodzicami uczniów odbędą się:

            29 maja 2023 r. godz. 15.30 dla uczniów klas 1 - 3

            29 maja 2023 r. godz. 17.00 dla uczniów klas 4 - 8

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych
      • (41) 271-59-36
      • ul. Kościelna 10, 27-215 Wąchock, Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych