• Życzenia świąteczne

Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości,
            wiosennego nastroju,

czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół
            oraz wesołego Alleluja życzą
            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
            Pracownicy Administracji i Obsługi

oraz Uczniowie
            Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku

• WIELKANOCNE PALMY

• ZAJĘCIA Z RODZICAMI W GRUPIE 6-LATKÓW 30.III.2023R.

Święta Wielkanocne - to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte, podczas których wspólnie wykonaliśmy Wielkanocne Palmy. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
            Dziękujemy Rodzicom za obecność i zaangażowanie w wykonanie przepięknych palm.

Wychowawca Dorota Bzinkowska

• Nasza Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - Julia Dwojewska!

•      Nasza uczennica kl.8b Julka Dwojewska była o krok (dosłownie o punkt) od tytułu Laureata tegorocznego konkursu. Finałowa edycja 2022/23 - pełna szczegółowych pytań z zakresu literatury, nauki o języku, stylistyki, analizy tekstu - odbyła się 20 marca br.
            Julka to błyskotliwy umysł, pasjonatka książek fantasy. Lubi jeździć na rolkach. Wzorowa i ambitna uczennica. Super dziewczyna! W przyszłości myśli o klasie biologiczno-chemicznej w liceum ogólnokształcącym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień tęczy w grupie „Misie” i „Biedronki”

• Tęcza

— A kto ciebie, śliczna tęczo,
            Siedmiobarwny pasie,
            Wymalował na tej chmurce
            Jakby na atłasie?

— Słoneczko mnie malowało
            Po deszczu, po burzy;
            Pożyczyło sobie farby
            Od tej polnej róży.

Pożyczyło sobie farby
            Od kwiatów z ogroda;
            Malowało tęczę na znak,
            Że będzie pogoda!

- M. Konopnicka

Grupa „Misie” i „Biedronki” obchodziła dzień tęczy. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się kiedy i dlaczego powstaje tęcza. Dzieci poznały również symbolikę kolorów, które widnieją na tęczy, a także zapoznały się z ciekawostkami na jej temat. W tym dniu nie obyło się także bez tęczowych eksperymentów oraz prac plastycznych. Był to wesoły i kolorowy dzień.

K. Ciepielewska, P. Wójcicka

• Realizacja innowacji pedagogicznej ”Ruch to zdrowie - ćwiczymy razem” w grupie "Jagódki"

•    Innowacja „Ruch o zdrowie - ćwiczymy razem” stosowana jest we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci. Ruch umożliwia człowiekowi nawiązanie fizycznego kontaktu z otaczającą go rzeczywistością i jest warunkiem jego zdrowia. Udział przedszkolaków w innowacji prowadzonej MRR W. Sherborne ma na celu stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności i związku z tym możliwości ruchowych. Przedszkolaki poprzez udział w innowacji zaczynają mieć większe zaufanie do siebie i zyskują poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń ruchowych dziecko może poznać przestrzeń, w której się znajduje, przestaje być dla niego groźna. Dlatego dziecko czuje się w niej bezpiecznie, staje się bardziej aktywne, przejawia większą inicjatywę, może być bardziej twórcze.

A. Nowak

• Wiosenne kodowanie na dywanie w grupie popołudniowej

•     Zajęcia z kodowania i programowania dostarczają dzieciom ogrom radości, a także otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię oraz kreatywność przedszkolaków. Zachęcają dzieci do działań grupowych, dzięki czemu rozwijają się społecznie. Przedszkolaki z grupy popołudniowej podczas zajęć poznały pierwsze oznaki wiosny. Grupa utrwaliła wygląd i nazwy wiosennych kwiatów. Na zakończenie dzieci przy użyciu maty do kodowania i kolorowych kartoników odkodowały wiosennego, pięknego kwiatuszka. Przedszkolaki chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach.

K. Ciepielewska

• Dzień gofra w grupie „Misie”

•       Grupa „Misie” obchodziła dzień gofra. Podczas zajęć dzieci poznały ciekawostki dotyczące gofrów, a także dowiedziały się skąd pochodzi uwielbiana przez wszystkich chrupiąca przekąska. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętów kuchennych oraz utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania posiłku. „Misie” zapoznały się z przepisem na pyszne gofry. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem przygotowały ciasto, z którego później powstały gofry. Zdecydowanie najlepszą i najbardziej wyczekiwaną częścią zajęć była degustacja!  :)

K. Ciepielewska

• Kiermasz Wielkanocny

•    W niedzielę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych został zorganizowany świąteczny kiermasz ciast. Kiermasz miał na celu wspomóc finansowo Radę Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom i klasom, które zechciały dołączyć się do organizacji kiermaszu.
            Podziękowanie dla księdza proboszcza.