Dzień Babci i Dziadka w klasie drugiej B
Uczniowie klasy drugiej B przygotowali pod opieka swojej wychowawczyni pani Małgorzaty Oziomek „Koncert dla Babci i Dziadka”, który był okazją do wyrażenia przez dzieci wdzięczności swoim kochanym seniorom za trud włożony w ich wychowanie, opiekę oraz okazywaną im miłość.
Link do filmu: https://youtu.be/S6TiAougwcM
Mali Odkrywcy – eksperymenty w przedszkolu
„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!"
- Konfucjusz
Dzieci od najmłodszych lat wykazują się ogromną ciekawością świata. Pragną wiedzieć więcej, zadają dużo pytań i uwielbiają działać. W grupie popołudniowej odbyły się zajęcia poświęcone eksperymentom, które są bardzo ważne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspokajaniu naturalnej ciekawości poznawania otaczającego świata. Dodatkowo wpływają na nabywanie nowych wrażeń i umożliwiają prowadzenie obserwacji, a także wyciąganie wniosków. Podczas zajęć zostały przeprowadzone następujące eksperymenty: kolorowy deszcz, żywe zapałki, burza w słoiku i gasnąca świeczka. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły na zajęciach. Były bardzo skupione, zaangażowane w przeprowadzane działania.
Uczniowie w roli nauczycieli
Przez kilka tygodni uczniowie klasy IVb uczestniczyli w projekcie zadaniowym pt. „Wymarzona lekcja wychowawcza”. Finalizacja projektu miała miejsce we wtorek 8 lutego. Zdaniem dzieci było zaprojektowanie, przygotowanie i przeprowadzenie lekcji wychowawczej. W rolę nauczycieli wcielili się: Amelia Juda, Nikola Przybylska, Bartosz Operacz i Michał Rogala. Tematem zajęć były ulubione dyscypliny sportu. Prowadzący wykazali się dużą kreatywnością i doskonale poradzili sobie z zadaniem. Do wspólnej zabawy zaangażowali wszystkich uczniów w klasie.
Zajęcia sensoryczne
Zajęcia sensoryczne, czyli zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, są doskonałym wsparciem rozwoju małych dzieci. Rozwój dziecka w pierwszych latach w znaczny sposób wpływa na jego funkcjonowanie w wieku dorosłym, a ćwiczenia sensoryczne mogą pomóc w harmonijnym rozwoju. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.
Projekt edukacyjny z języka angielskiego
Uczniowie klasy 2a wzięli udział w projekcje edukacyjnym z języka angielskiego Let’s get to know each other! – Poznajmy się! Celem projektu było poszerzanie zasobu słownictwa jaki posiadają uczniowie, doskonalenie umiejętności pisania i czytania w języku obcym, znaczenie i funkcjonalność języka angielskiego w komunikacji, nawiązywanie nowych znajomości, rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz współpracy z innym zespołem a także budowanie pozytywnego nastawienia do szkoły i procesu uczenia.
Kodowanie i programowanie z robotem Photon w grupie „Wiewiórki”
Nowoczesne technologie mają coraz większe znaczenie w codziennym życiu. Programowanie natomiast daje możliwość na to, aby odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości, która niesie za sobą wiele innowacyjnych rozwiązań. Kodowanie i programowanie uczy dzieci kluczowych umiejętności, wykorzystywania wiedzy w praktyce, logicznego oraz precyzyjnego myślenia, a także kreatywności i dbałości o szczegóły. Daje także możliwość na to, aby dzieci poznały nowy sposób rozwiązywania problemu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Grupa „Wiewiórki” poprzez zadania, które stawiane były Photonowi określała jego ruch. Głównym celem była „pomoc” Photonowi w dotarciu do określonego pola, z uwzględnieniem obszarów, które należało ominąć. Zadaniem dzieci było kodowanie drogi Photona do wyznaczonego miejsca – „mety”.
Zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny dostarczył
Konkurs geograficzny
Zuzanna Dwojewska uczennica klasy VIIB zakwalifikowała się do III etapu III Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W II etapie konkursu zdobyła 87% punktów i tym samym zapewniła sobie udział w kolejnym etapie konkursu. Jej szczególne zainteresowania to przedmioty matematyczno - przyrodnicze. Do konkursu Zuzannę przygotowała pani Edyta Pająk - nauczyciel geografii.
Uroczyste Obchody 159. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego
Dnia 23.01.2022r. Poczet Sztandarowy, opiekunowie oraz reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięli udział w uroczystych Obchodach 159. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego.
W uroczystościach wzięli udział zaproszeni przez organizatorów goście: minister Jan Józef Kasprzyk - szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, marszałek senior Antoni Macierewicz, parlamentarzyści, samorządowcy, a także organizacje patriotyczne i grupy rekonstrukcyjne.
Tuż po godzinie 11-tej uroczyście otwarto Obchody 159. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego, gdzie przy dworku gen. Mariana Langiewicza złożono kwiaty. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik Langiewicza znajdujący się przed Zespołem Placówek Oświatowych w Wąchocku. Tutaj powitano przybyłych gości, były wzniosłe przemowy i złożono kwiaty.
Następnie, o godz. 12:00 w Opactwie Cystersów, odbyła się msza święta, podc
Innowacja „ODKRYWAMY TAJEMNICE ŚWIATA”
W grupie sześciolatków zrealizowano kolejny moduł innowacji poszerzającej wiedzę dzieci na temat otaczającego nas świata poprzez działanie, doświadczenia i obserwacje. Dzieci z ciekawością uczestniczyły w interesujących zajęciach, dzięki którym dowiedziały się jakie produkty mogą posłużyć nam jako „niewidzialny atrament” i w jaki sposób takie niewidoczne pismo można odczytać. Pod nadzorem nauczyciela poznawały właściwości ognia, obserwowały, co powstaje podczas spalania świecy i sprawdzały czy cukier może się palić. Obserwowały niezwykle widowiskowe i kolorowe mieszanie się różnych substancji. W świat matematyki wyruszyli poznając figury geometryczne, którymi manipulowały doskonaląc kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność współpracy w zespole. W zabawach towarzyszył im również robot edukacyjny Photon, wprowadzając przedszkolaków w zasady programowania. Nie mniej emocji
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Logowanie