Zbiórka dla Ukrainy
Z wdzięcznością patrzymy na Państwa zaangażowanie w prowadzoną zbiórkę na terenie naszej placówki. Chcemy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i hojność. Praktycznie od samego początku spotykamy się z małymi cudami. Jednym z nich był oddzew taty Jowitki, dziewczynki uczęszczającej do naszego przedszkola, który w przeciągu pół godziny od momentu ukazania się informacji o potrzebie zgromadzenia odzieży dla dwóch chłopców w wieku 6 i 12 lat, przywiózł dla nich nowe buty… takich przykładów jest naprawdę wiele i nie sposób ich wszystkich wymienić, ale za każde dziękujemy z całego serca !
Rada Dzieci i Młodzieży solidaryzuje się z Ukrainą
Informujemy i wspieramy!
Pod takim hasłem obradowała wczoraj, 1 marca br. Rada Dzieci i Młodzieży VI kadencji. Podczas spotkania członkowie Rady rozmawiali o wsparciu rówieśników z Ukrainy. Obrady rozpoczęły się od uczczenia ofiar konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.
Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki wyraża pełną solidarność z Ukrainą, w szczególności z naszymi młodymi przyjaciółmi. Ukraina padła ofiarą agresji Federacji Rosyjskiej, która naruszyła jej integralność terytorialną i wszczęła bezprawną wojnę.
Solidarni z Ukrainą
Uczniowie klasy III solidaryzując się z mieszkańcami Ukrainy podczas zajęć po obejrzeniu i zapoznaniu się z najważniejszymi budowlami oraz pomnikami na Ukrainie takimi jak na przykład: Sobór Mądrości Bożej w Kijowie, Monaster św. Michała Archanioła, pomnik – Matka Ojczyzna, Kolumna Niepodległości, Teatr Opery i Baletu wykonali prace plastyczne, na których można znaleźć słowa wsparcia i otuchy: „ Wspieramy Was!”, „Życzymy zwycięstwa!”, „Pomożemy Wam!”, „Jesteśmy z Wami”.
Zbiórka dla Ukrainy
Przedszkolny oraz wczesnoszkolny wolontariat serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom w zbiórkę dla osób z Ukrainy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i dziękujemy nie tylko za ofiarowane artykuły, ale przede wszystkim za wrażliwość otwierającą serce na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Większość produktów już w dzisiejszym dniu została przekazana wolontariuszom Szlachetnej Paczki, a następnie trafiła do uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali dziś do Mirca.
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? - poradnik
Dzieci słyszą, czytają i oglądają dramatyczne obrazy z terenów dotkniętych wojną. Odczuwają nasz niepokój i zdenerwowanie. Dlatego ważne jest, abyśmy w tym trudnym momencie znaleźli czas na rozmowę z nimi. Wybuchy, strzały, wyjące syreny, ranni ludzie – to wszystko mogą zobaczyć dzieci w telewizji i w Internecie. Te obrazy mogą być dla nich niezrozumiałe, a z całą pewnością wzbudzają strach i niepokój.
Nie można zostawić dzieci samych ze swoimi myślami. Psychologowie mówią – trzeba z dziećmi rozmawiać, traktować je poważnie. Na rozmowę trzeba przeznaczyć tyle czasu, ile dziecko będzie potrzebowało.
Każdą rozmowę należy zakończyć pozytywną informacją, żeby nie zostawić dziecka z elementami strachu i lęku. Dobrą informacją do przekazania dziecku będzie wiadomość o tym, jak Ukrainie pomagamy, oraz jakie decyzje podejmują politycy, aby zakończyć wojnę. W serwisie YouTube dostępna jest roz
Zabawa w sklep
Dzieci uczą się głównie poprzez zabawę. W ten sposób mogą zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie. Szlifują swoje wrodzone uzdolnienia, a także zdobywają nowe i bardzo przydatne w życiu umiejętności oraz rozwijają się społecznie. Grupa Wiewiórki wzięła udział w zabawie w sklep, podczas której dzieci doskonaliły swoje matematyczne umiejętności. Wśród produktów, które znajdowały się w sklepie były przygotowane wcześniej przez dzieci pączki z masy solnej. Przedszkolaki uczyły się robić zakupy oraz utrwalały nominały monet i banknotów. Dzieci wykonywały także proste obliczenia matematyczne.
Grupa Wiewiórki poradziła sobie świetnie w roli sprzedawców oraz klientów.
80. rocznica powstania Armii Krajowej
80 lat temu powstała Armia Krajowa.14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie.
Zabawa karnawałowa w klasach I - III
Tegoroczna zabawa karnawałowa zbiegła się z obchodami Tłustego Czwartku. Tego dnia sale lekcyjne wyglądały inaczej niż na co dzień. Udekorowane kolorowymi balonami, serpentynami i łańcuchami zachęcały do wspólnej zabawy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W tym dniu dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Stroje były barwne a wśród nich zaroiło się od Spidermanów, piratów, policjantów, kowbojów, żołnierzy, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, diabły, motyle, biedronki i wiele innych ciekawych postaci. Skoczne tańce, barwne korowody sprawiły wiele radości uczestnikom balu. We wszystkich klasach zastawione były stoły pełne smakołyków a dominowały oczywiście pączki i faworki. Wszystkie te pyszności przygotowali rodzice.
Tegoroczna zabawa karnawałowa była bardzo wyczekiwana i należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Pełne radości
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Logowanie