Czy książka może być przyjaciółką przedszkolaków?
W ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu „Czy książka może być przyjaciółką przedszkolaków?”. Była to kolejna już wizyta ich w bibliotece szkolnej czyli miejscu bardzo przyjaznym dla dzieci gdzie każde z nich może mieć bezpośredni kontakt z książką. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom „Baśń o dwunastu miesiącach”, na podstawie której odbył się konkurs związany ze znajomością nazw miesięcy, pór roku. Każdy uczestnik otrzymał książeczkę. Spotkanie to sprawiło najmłodszym czytelnikom wiele radości, wzbudziło w nich chęć poznawania świata a także było doskonałą okazją do tego aby nawyki czytania kształtować od wczesnego dzieciństwa.
Dzień Naleśnika
Naleśniki są z pewnością ulubionym daniem nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Są prostym i bardzo pysznym przysmakiem, który można jeść na wiele różnych sposobów. Grupa Wiewiórki nie mogła pominąć tak pysznego święta i z tej okazji każdy mógł przygotować swojego własnego niepowtarzalnego naleśnika. Do ich przyrządzenia dzieci użyły między innymi: dżemu, owoców, nutelli, twarogu, jogurtu. „Wiewiórki” poznały składniki oraz proporcje, z których powstaje pyszne naleśnikowe ciasto. Dzieci dowiedziały się także na jakie sposoby można zawijać naleśniki oraz jakie kształty można z nich uzyskać. Na zajęciach przedszkolaki miały naleśniki w kształcie koła, serca oraz gwiazdy. Aby w jeszcze lepszym stopniu wczuć się w naleśnikowy klimat dzieci wzięły udział w zabawie, która polegała na „rolowaniu naleśnika”
Konkurs Języka Niemieckiego
XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
„ W ŚWIAT Z NIEMIECKIM”
/etap szkolny/
Pod koniec grudnia z inicjatywy nauczyciela języka niemieckiego Iwony Bidzińskiej czworo uczniów naszej szkoły tj. Oskar Hamera kl. VIIIa, Wiktoria Malinowska kl. VIIIa, Pająk Antoni kl. VIIIa oraz Julia Witkowska kl. VIIIb wzięło udział w I etapie XVI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach.
Celem konkursu jest popularyzowanie języka niemieckiego w powiecie starachowickim, a tym samym motywowanie młodych ludzi do jego nauki, podnoszenie ich umiejętności językowych oraz uświadomienie im roli języka niemieckiego we współczesnym świecie.
Uczniowie na etapie szkolnym sprawdzali swoją wiedzę nie tylko w zakresie gramatyki, lecz także swoje umiejętności reagowania językowego oraz rozumienia tekstu czytanego.
Wszyscy biorący udział w etapie s
Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w grupie „0”
„Nie wystarczy wiedzieć, trzeba to stosować,
Nie wystarczy działać, trzeba jeszcze chcieć”.
/Goethe/
Obowiązkiem każdego człowieka, a zwłaszcza nauczycieli i rodziców jest edukacja ekologiczna dzieci. Ważną rolę w tym procesie odgrywa zapoczątkowana już w przedszkolu edukacja, która polega na kształtowaniu u dzieci odpowiedzialności za stan przyrody poprzez budzenie świadomości ekologicznej.
Wiedzę przyrodniczą kształtujemy przez całe życie, a edukacja przyrodnicza w przedszkolu to jeden z bardzo ważnych etapów tego procesu.
Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ŚWIAT PRZYRODY W OCZACH DZIECKA” dzieci z grupy „Muchomorki” dowiedziały się dlaczego i jak należy prawidłowo segregować powstające w gospodarstwie domowym odpady, a także stworzyły plakat z hasłem ekologicznym: B
Powstanie Styczniowe i jego bohaterowie
W dniach 22/23.01.2022 w Klasztorze w Wąchocku miała miejsce kolejna wystawa patriotyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Tematem wystawy było Powstanie Styczniowe i jego bohaterowie, tak bliskie sercu i naszej szkole. Co roku uczniowie, nauczyciele z ZPO wraz z mieszkańcami gminy kultywują rocznicę powstania.
W tym roku obchodziliśmy już 159 rocznicę zrywu Polaków przeciw carskiej Rosji. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców, którzy nie szczędząc ciepłych słów i pochwał, doceniali wysiłek naszej młodzieży. Po raz kolejny, ku uciesze mieszkańców, uczniowie naszej szkoły wykazali się solidarnością i pomysłowością.
Gdzie słyszysz śpiew . . .
„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają.
Źli ludzie, uwierz mi - ci nigdy nie śpiewają”
Cytat J. W. von Goethego, znany pod rożnymi tłumaczeniami, najbardziej oddaje ducha projektów muzycznych realizowanych w naszej szkole.
Na lekcjach muzyki w klasach 4 - 7 od 3 lat realizowane są długoterminowe projekty, które mają na celu poznanie, upowszechnianie i utrwalanie wartościowej literatury wokalnej związanej z naszą tożsamością narodową i historią.
Pieśni patriotyczne związane z legionami polskimi to duża grupa pieśni patriotycznych, które weszły na stałe do polskiej pamięci. Powstawały często spontanicznie, w marszu i bitwie, na kwaterach i w okopach. Śpiewano je do zasłyszanych melodii.
W październiku i listopadzie, we wszystkich klasach, realizowano projekt „Śpiewamy Niepodległej”.
Każdy uczeń w cyklu 4-letnim poznaje i śpiewa określone pieśni, co przekłada się na
Innowacja ,,Sensoplastyka dla przedszkolaka’’
Malowanie na mleku to kolejna zabawa dla dzieci z serii tych, które nie tylko zaskoczą je, ale z pewnością wywołają uśmiech na buzi. Tym razem potrzebne było mleko, talerz, patyczki kosmetyczne, barwniki spożywcze i płyn do naczyń.
Eksperymenty dla dzieci to świetne połączenie nauki z zabawą i dobry sposób na spędzanie czasu.
Dzień Babci i Dziadka
Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją.
Ty mucho, ty komarze pijcie wodę powoli. Niech się Dziadzio z Babunią nażyją do woli!
W naszym Przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im dziadkowie.
Dzień klocków LEGO
28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Historia ich powstania sięga roku 1932, kiedy to Oleg Kirk Christiansen założył przedsiębiorstwo zabawkarskie – LEGO. Nazwa ta jest skrótem od duńskiego zwrotu „Leg Godt”, co oznacza baw się dobrze. W 1949 roku do sprzedaży trafił pierwszy, najbardziej popularny klocek LEGO z 8 wypustkami. Jego twórcą był syn założyciela firmy Godtfred Kirk Christiansen, który dopiero po 9 latach dokładnie 28 stycznia 1958 roku, opatentował swoje dzieło. Od tamtej pory klocki LEGO znacznie się zmieniły, choć nadal ich największą zaletą jest kompatybilność ze wszystkimi wyprodukowanymi jak dotąd klockami tej firmy.
Klocki LEGO stały się fenomenem na skalę światową, ich wysoka jakość oraz różnorodność spełnia oczekiwania wielu osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedszkolaki z naszego przedszkola również uwielbiają te klocki. Bardz
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Logowanie