OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”. Celem tego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej. Naszą akcję rozpoczęliśmy rozgrzewką przeprowadzoną w poszczególnych grupach na lokalnym boisku sportowym. Następnie przedszkolaki, wyposażone w numery startowe, sprawdziły swoją kondycję podczas biegu na 100 metrów. Okazało się, że nie tylko starszaki, ale również maluszki świetnie poradziły sobie z takim dystansem. Dzieci za udział w wydarzeniu otrzymały medale i biegowe dyplomy poświadczające przynależność do grona małych maratończyków. Wierzymy, że zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozw
„Powietrze nim oddychamy o nie dbamy”
Uczniowie klasy Ib oraz klasy II zdobyli III miejsce w województwie w konkursie ekologicznym nagrywając filmy „Stop smog” oraz „Smogu precz” w ramach projektu edukacyjnego „Powietrze nim oddychamy o nie dbamy” realizowanym przez Fundację Naukową Twórcze Myślenie pod patronatem Fundacji PZU i Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Celem projektu była edukacja dzieci, młodzieży, rodziców i lokalnej społeczności w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu, przyczyn jego powstawania oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.
Uczniowie za zajęcie miejsca na podium otrzymali voucher w wysokości 700 złotych na klasowe wycieczki do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach, gdzie będą mieli możliwość zwiedzania wystawy oraz wezmą udział w warsztatach w laboratorium.
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV
W dniu 28 maja dziewięciu uczniów wzięło udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego, którego celem było wyłonienie Mistrza Języka Angielskiego wśród uczniów klas czwartych. Uczniowie zmierzyli się z trzynastoma zadaniami konkursowymi, których poprawne rozwiązanie wymagało wykazania się szeroką wiedzą oraz wysokimi umiejętnościami językowymi. Z przyjemnością informujemy, że tegoroczną Mistrzynią Języka Angielskiego została uczennica klasy IV a – Wiktoria Staniszewska. Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WARSZTATY MYDLARSKIE SZEŚCIOLATKÓW
Dzieci uczęszczające do grup zerowych w naszym przedszkolu, wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Ich celem było nie tylko samodzielne wykonanie mydełek na bacie glicerynowej z dodatkiem wybranych kompozycji zapachowych oraz suszonych ziół i kwiatów, ale również rozbudzanie kreatywności dzieci oraz poznanie historii mydła od starożytności po czasy współczesne. W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią nie było możliwości, aby warsztaty te zostały poprowadzone przez ich organizatora, który jednak zapewnił nauczycielom wszelkie pomoce dydaktyczne a dzieciom produkty potrzebne do wykonania pracy. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją dotyczącą dbania o higienę na przestrzeni wieków i składników wykorzystywanych dawniej do utrzymania skóry w czystości. Dzieci z ciekawością przyswajały nową wiedzę. Następnie przedstawiono rodzaje zapachów oraz roślin wykorzystywanych jako dodatki do
Finał akcji KARTKA DLA MEDYKA
W wyniku pandemii wiele lekarzy i pielęgniarek z narażeniem własnego życia ratowało życie osób zakażonych koronawirusem, niosąc im pomoc pomimo zmęczenia fizycznego i obciążenia psychicznego, jakie odczuwali na co dzień. Wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przygotowali kartki z podziękowaniami za ich trud i ofiarną pracę, które w dniu 2 czerwca zostały przekazane personelowi Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Pani Doktor Stanisława Szmit – Cebulska oraz Panie Pielęgniarki serdecznie podziękowały dzieciom za ten wspaniały gest uprzejmości skierowany pod ich adresem oraz wyraziły radość z powodu docenienia ich wysiłku, starań i pracy na rzecz pacjentów.
„Moja Mała Ojczyzna” - mini plener rysunkowy
W ramach reintegracji zespołu klasowego oraz realizacji cyklu „Moja Mała Ojczyzna” uczniowie klasy 4b udali się na Górę Św. Rocha.
Celem pobytu był mini plener rysunkowy. W trakcie zajęć mali rysownicy poznali historię kaplicy oraz elementy architektoniczne typowe dla okresu, w którym powstał obiekt. W dalszej części wycieczki uczniowie aktywnie spędzili czas na parku linowym testując swoją kondycję i siłę, które po czasie pandemii wymagają odbudowania. Poza wysiłkiem artystycznym i fizycznym wszyscy relaksowali się na łonie przyrody, cieszyli ze wspaniałej pogody i wspólnie spędzonych chwil. Owocem tej radości było powstanie klasowej piosenki ”Nasza klasa jest wzorowa”
Na pewno często będziemy ją śpiewać!
Literackie podróże w czasie i przestrzeni
Motyw podróży w lekturach klas IV-VII-
projekt edukacyjny w klasie 7a
Maj i czerwiec to czas realizacji projektu edukacyjnego z języka polskiego w kl.7a. Uczniowie mieli za zadanie przygotować w dowolnej formie prezentację ,w której przedstawią, w jaki sposób w poszczególne, wybrane przez samych uczniów lektury z zakresu klas IV-VII ukazują motyw wędrówki.
Aktywny Dzień Dziecka
W dniu 1 czerwca, w Naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Po powrocie uczniów do stacjonarnej nauki, postanowiliśmy zadbać o ich aktywność, zdrowie i dobre samopoczucie. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki dla każdej z klas oraz przygotowali specjalne zadania, które miały zmotywować uczniów do aktywności fizycznej oraz wpłynąć na lepszą integrację rówieśniczą. Nad wykonaniem zadań czuwali wychowawcy, niejednokrotnie doskonale bawiąc się ze swoimi uczniami i zacieśniając klasowe więzi. Relację z wydarzenia w postaci filmu prezentujemy poniżej i zachęcamy do obejrzenia go w całości. Dodatkowo prezentujemy wystąpienia klas, które nie znalazły się w głównym filmie a niewątpliwie zasługują na uwagę.
Innowacja pedagogiczna „Mały Polak- Europejczyk”
W bieżącym semestrze na zajęciach rozwijających uczniowie klasy II realizowali zadania z innowacji pedagogicznej „Mały Polak - Europejczyk”. Zakres podjętych działań związany był tematycznie z tradycjami, obyczajami, kulturą, historią, charakterystyką krajobrazu wybranych regionów Polski oraz państw należących do Unii Europejskiej.
Na wstępie każdych zajęć uczniowie przypominali sobie kierunki geograficzne oraz oznaczenia kolorów na mapie fizycznej. Podczas zajęć drugoklasiści rozwinęli swoją wiedzę na temat położenia geograficznego poznawanych miejsc, zapoznali się z tradycją, obyczajami i kulturą naszej ojczyzny. Zajęcia z powyższego zakresu pozwoliły również na ułatwienie zrozumienia informacji dotyczących Unii Europejskiej. Poszerzyli wiedzę o krajach członkowskich w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, walorami przyrodniczymi, tradycjami kulturowymi i obyczajow
Zdrowa Ziemia
Uczniowie klasy II zrealizowali ostatnie z zadań projektu edukacyjnego Dzieci Uczą Rodziców odnoszące się do dbania o naszą planetę „Zdrowa Ziemia”. Podróżując po świecie ekologii drugoklasiści utrwalili sobie, że ekologia to nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. Utrwalili wiedzę dotyczącą segregacji odpadów i recyklingu.
Wiedzą również, że dbać o środowisko można poprzez sadzenie drzew, które nie tylko oczyszczają powietrze z toksyn, ale są też domem dla wielu zwierząt, segregacja odpadów pozwala na ich przetwarzanie bowiem ze zużytych odpadów możliwa jest produkcja nowych przedmiotów. Zmniejsza to zanieczyszczenie naszej planety śmieciami. Korzystając z zasobów wody warto zadbać o jej oszczędzanie. Wiedzą również, że podróżowanie samochodem jest bardzo wygodne, lecz spaliny, które wydobywają się z ru
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie