Rajd pieszy uczniów klasy VII b na Wykus
W dniu 31 maja 2021 r. uczniowie klasy VII b wspólnie z wychowawcą i o. Kajetanem uczestniczyli w rajdzie pieszym na Wykus. Jednym z celów wspólnego wyjścia było kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów w związku z corocznymi czerwcowymi obchodami upamiętniającymi żołnierzy poległych na tych terenach w walce o niepodległość.
Kolejny cel wycieczki to integracja zespołu klasowego, która po okresie izolacji związanej z pandemią okazała się być bardzo potrzebna. Na Wykusie młodzież zapoznała się bliżej z sylwetką gen. Jana Piwnika Ponurego oraz jego zasługami w walce o wolność ojczyzny. Następnie uczniowie wspólnie z opiekunami zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę w intencji poległych żołnierzy przy kapliczce Matki Boskiej Bolesnej. Chwila ta była okazją do refleksji i zadumy nad ich losem.
Wspólne wyjście było wspaniałą okazją dla uczniów do odnowienia relacji rówieśnic
INFORMACJA
Dyrektor ZPO w Wąchocku informuje, że dzień 4 czerwca 2021 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej.
Tego dnia Przedszkole Publiczne w Wąchocku pracuje zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
4 czerwca 2021 roku autobus szkolny nie kursuje.
Teatr Rodzica
Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy II przygotowali dla całej społeczności szkolnej przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”.
Tytułową postać odegrała Monika Mazurkiewicz. Zatroskaną mamę, a zarazem babcię prezentowała Bernadetta Bodulska. Przebiegłym wilkiem została Magdalena Szymańska, a dbającym o las myśliwym Paulina Rogala. Nad całością zaś czuwał Artur Biniek, stając się narratorem. Piękną scenografię przygotowała Wioletta Górecka.
Jako wychowawca serdecznie dziękuję rodzicom za trud włożony w przygotowania do tak pięknego występu, a wszystkie dzieci te małe i duże zapraszam do obejrzenia bajki.
„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” w klasie pierwszej B
„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” to wielki edukacyjny projekt, w którym uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej B razem ze swoja wychowawczynią Małgorzatą Oziomek. Akcja organizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - największą edukacyjną organizację pozarządową w Polsce i Wydawnictwo Harper Collins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Patronat nad programem pełnią: Biblioteka Narodowa, Fundacja Powszechnego Czytania, TVP ABC, Lustro Biblioteki, RYMS, Wirtualna Polska.
Dzieci poznały 10 książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów. Na zakończenie działań pierwszoklasiści otrzymali książki oraz pakiet niespodzianek.
Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytel
Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?
Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż? – to nazwa projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy pierwszej B pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Oziomek w roku szkolnym 2020-2021 w ramach programu Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Patronat honorowy nad programem pełni Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzieci wzbogaciły swą wiedzę o otaczającym ich świecie oraz rozwinęły umiejętność krytycznego myślenia, obserwacji i wnioskowania oraz kompetencje społeczne i emocjonalne. Uczniowie uczyli się szacunku do przyrody, poznawali prawa panujące w naturze oraz przekonali się, jaki wpływ ma na nią działalność człowieka.
Dzień Mamy i Taty
Maj to życie, maj to kwiatki
Maj to także Święto Matki,
Maj w uczucia jest bogaty,
Bo się zbliża Święto Taty.
Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. W tym roku ta piękna uroczystość odbyła się bez uczestnictwa rodziców, jednak relacje z ich występów można obejrzeć pod poniższymi linkami, a także podziwiać odświętnie ubrane Przedszkolaki w galerii. Wszystkim Mamom, Wszystkim Tatom dzieci życzą dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i dużo radości😊
Przedszkolaki dbają o zielone płuca Ziemi
Przez szereg różnorodnych zajęć teoretycznych i praktycznych nasze przedszkolaki ze wszystkich grup, pogłębiały wiedzę i przekonanie o tym, że należy dbać o naszą planetę. Cykl zajęć zachęciły dzieci do założenia własnych kącików kwiatowych na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci z każdej grupy wybrały i posadziły kwiaty w rabatach. Wśród odmian roślin cieszących pięknymi barwami i zapachami znalazły się aksamitki, szałwie, begonie. Teraz przy każdym wyjściu na plac zabaw dzieci podlewają roślinki, dbają o nie i cieszą się ich widokiem. Przy okazji takiej praktycznej lekcji nauczyciele zachęcają przedszkolaków do sadzenie kolorowych roślin we własnych, przydomowych ogródkach.
„Fairy Tales” - projekt edukacyjny z języka angielskiego w klasach IIIa i IIIb
Klasy IIIa i IIIb w okresie od lutego do maja 2021r. zrealizowały projekt edukacyjny z języka angielskiego „Fairy Tales”. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była pani Emilia Staniszewska.
Celem projektu była nauka języka angielskiego poprzez edukację opartą o bajki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi pojęciami w języku angielskim poprzez omawianie różnych bajek. W projekcie zostały wykorzystane cztery bajki Walta Disneya - „Snow White and the seven dwarfs”- „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Cinderella” – „Kopciuszek”, „Rapunzel”- „Roszponka” oraz „Sleeping beauty” – „ Śpiąca królewna”.
Jednym z elementów pracy na zajęciach było wykorzystanie technik multimedialnych. Nauczyciel przedstawiał rzeczy znane w inny sposób, sposób zachęcający młodych czytelników do praktycznego wykorzystania wiadomości przekazanych przez bajkę. Jej bohater przenosił dziecko
„Chemia po angielsku” - INNOWACJA z CHEMII
W kwietniu i maju odbyły się już dwa ostatnie spotkania innowacji z cyklu „Chemia po angielsku”. Dwa ostatnie tematy spotkań dotyczyły zanieczyszczeń.
Podczas innowacji kwietniowej zajmowano się zagadnieniem: 'Pollution of water' czyli „Zanieczyszczenie wody”.
Najpierw uczniowie przypomnieli sobie z lekcji chemii budowę wody, jej wzór sumaryczny i strukturalny, – 'Structure of water', omówili też jaką rolę odgrywa woda – 'Role of water'.
Podczas innowacji majowej uczniowie poznali nowe słownictwo z języka angielskiego dotyczące zanieczyszczenia powietrza – Air pollution. Uczniowie mogli poznać angielskie nazwy związków chemicznych powodujące zanieczyszczenia naszego powietrza oraz dowiedzieć się, co one powodują i jak działają na orgaznizm człowieka, roślin i zwierząt.
Dzięki powyższym zagadnieniom uczniowie nie tylko przypomnieli sobie z lekcji chemii, co wpływa na zanieczyszczenie
WOLONTARIUSZE – DZIECIOM
Wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przygotowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły niespodziankę w postaci audiobooka książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy Pamiętnik”. Uczniowie nagrali w sumie 36 filmików, każdy z odrębnym rozdziałem z książki. Wolontariusze włożyli wiele wysiłku w ten projekt, choć był on także okazją do świetnej zabawy i sentymentalnego powrotu myślami i wspomnieniami do czasów przedszkola i wczesnej nauki szkolnej. Mamy nadzieję, że projekt ten zostanie doceniony przez najmłodszych uczniów i zaowocuje w przyszłości chęcią do rozwijania wyobraźni poprzez czytanie książek i obcowania z nimi na co dzień. Niestety nie uda nam się zaprezentować efektów pracy wszystkich wolontariuszy na stronie internetowej, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Niemniej jednak pragniemy podzielić się z Wami chociaż namiastką tego dzieła, które wspólnie udał
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie