INFORMACJA
Zebrania dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej
w trybie stacjonarnym odbędą się w dniu 9.06.2021 roku (środa) o godzinie:
15.30 – dla rodziców uczniów klas 1-3
17.00- dla rodziców uczniów klas 4-8
Konkurs ze znajomości lektur z zakresu klasy VII !
W przeprowadzonym 7 czerwca 2021 roku - konkursie wzięli udział uczniowie klasy 7a i 7b. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą na temat utworów omówionych na zajęciach w tym roku szkolnym, czyli:
- II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza,
-„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa,
-„Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya,
Dzień Dziecka w grupie „Biedronki”
,,Uśmiech dziecka jest największym skarbem...” dlatego staramy się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci ciekawy.
W Dniu Dziecka przedszkolaki z grupy „Biedronki” bawiły się na placu zabaw „sigumą” i chustą animacyjną. Nie zabrakło baniek mydlanych, które kojarzą nam się z dzieciństwem.
Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu hula hop. Ten wyjątkowy i długo oczekiwany dzień na długo zapisze się w pamięci.
SZEŚCIOLATKI OBCHODZĄ DZIEŃ DZIECKA
„My jesteśmy dzieci jak dzieci,
Czasem krnąbrne, czasem czupurne,
Ale chcemy, by księżyc świecił,
A noce nie były pochmurne...
Chcemy, by nie było dnia bez słońca,
Pracy bez pięknej radości.
Chcemy, by ziemia śpiewająca
Pełna była dobrej miłości.(T. Kubiak)
Przedszkolaki w bibliotece szkolnej – grupa „Biedronki”
Wprowadzanie dzieci w świat literatury należy rozpoczynać od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Nasze przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się do biblioteki szkolnej. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować i jak dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania wierszy Jana Brzechwy.
Serdecznie dziękujemy pani Edycie Pająk za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.
„ Motylki" - Święto Dzieci
Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!Dzień Dziecka jest jednym z najpiękniejszych dni w całym roku. To właśnie wtedy i te małe i te duże dzieci mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji, przygód czy niespodzianek. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność, bo lubimy spędzać z nimi czas.
„Mali inżynierowie”
Czas podsumować nasze projekty edukacyjne.
Jednym z projektów realizowanych w 2020/2021r przez klasę IIIa był projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie - „Mali inżynierowie”, w trakcie którego dzieci poznawały prawa fizyki, zależności w świecie przyrody, czy zjawiska chemiczne. Czas nauczania zdalnego był również czasem aktywnej pracy. Efektem ich działań są różnego rodzaju wytwory, budowle i konstrukcje przestrzenne min. iglo z kostek cukru, telefon na sznurku, pachnące mydełka czy pojazdy marzeń oraz domki z pudełek. Kolejny realizowany projekt z zakresu rozbudzania zainteresowań czytelniczych nosił nazwę „Książki z mojej półki”, którego zwieńczeniem było samodzielne napisanie książki. Tego zadania podjęła się Joasia Wojtachnio, która napisała opowieść pod tytułem „Nieznajomy pies”, Natalia Stodulska, która napisała książkę pt. „Czy istnieje Ufo” i Jakub Jakwert, który napisał wzrusza
Spacerkiem po Wąchocku
W ramach poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji społecznej uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem wychowawcy realizowali projekt „Poznajemy naszą miejscowość i jej okolice, czyli - Spacerkiem po Wąchocku”. Głównym celem projektu było zainspirowanie uczniów historią, swojej miejscowości i jej okolic. Przybliżenie im bogactwa kulturowego Wąchocka. Kształtowanie poczucia przynależności do regionu. Budzenie więzi społecznej i pokoleniowej. Efektem pracy dzieci jest przygotowany przez nich mały przewodnik po Wąchocku oraz prezentacja multimedialna. W przewodniku znajdziemy legendy związane z regionem świętokrzyskim i Wąchockiem oraz zdjęcia wybranych miejsc wartych poznania. Przewodnik zachęca naszych gości do odszukania tychże miejsc, poznanie ich historii, skorzystania z atrakcji rekreacyjnych, jak również odszukania innych według nich ciekawych i wartych zobaczenia oraz z
„CHEMIA WOKÓŁ NAS”
Po raz kolejny uczniowie klas VII zmierzyli się z hasłem „CHEMIA WOKÓŁ NAS”. Przygotowali prace na których zobrazowali gdzie i w jakich sytuacjach mamy do czynienia z chemią w życiu codziennym. Gdyż, jak wiadomo chemia jest obecna niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Wtedy, gdy zażywamy leki, gotujemy i spożywamy posiłki, wykonujemy badania medyczne czy dobieramy ubrania odpowiednie do danej pory roku lub uprawianej dziedziny sportu.
PROJEKT EDUKACYJNY „IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU, SZUKAĆ SWEGO PACANOWA” – grupa „Biedronki”
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” w roku szkolnym 2020/2021 wzięły udział w projekcie „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównym założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych i poczucia przynależności narodowej.
Dzieci od września do maja wykonały między innymi takie zadania jak: kącik Koziołka Matołka w sali, zapoznały się z Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem, a także pojęciami: pisarz, rysownik. Przeczytały przygody Koziołka Matołka, wirtualnie odwiedziły Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, wykonały plakat zachęcający do odwiedzin w ECB i przygotowały kartkę pocztową z pozdrowieniami dla Koziołka Matołka. Zaprosiły również gościa specjalnego na spotkanie z książką.
Koziołek zwiedził wiele polskich miast, w tym bliskie nam mia
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Logowanie