• Dzień Chemika w grupie „Wiewiórki”
          • Dzień Chemika w grupie „Wiewiórki”

          •    Grupa Wiewiórki w ramach zajęć obchodziła Dzień Chemika. Dzieci dowiedziały się kim jest chemik i jakie są jego atrybuty. Poznały również postać Marii Skłodowskiej – Curie. Przedszkolaki z radością wcieliły się w rolę chemików i robiły różne doświadczenia. Dzieci założyły hodowlę drożdży, wykonały tęcze w szklance, a także zrobiły wulkan – który wzbudził wielki entuzjazm. Był to dzień pełen wrażeń!

            K. Ciepielewska

        • Koło teatralne kl.III i kl.Ib
          • Koło teatralne kl.III i kl.Ib

          •     W minionym roku szkolnym uczniowie kl.III i kl.Ib uczestniczyli w zajęciach kółka teatralnego. Poprzez zajęcia rozwijano u uczniów orientację w czasie i przestrzeni oraz poznanie własnych możliwości recytatorskich, aktorskich. Zabawy w teatr były okazją do uczenia właściwego posługiwania się głosem jako narzędziem komunikowania się. Stosowano tu ćwiczenia emisyjne i oddechowe, które poprawiały kondycję aparatu mowy i doprowadzały do umiejętności głośnego mówienia „pełnym głosem", tak aby nie były potrzebne mikrofony podczas uroczystości szkolnych. Natomiast ćwiczenia dźwiękonaśladowcze poprawiały wyrazistość mowy, dykcję.
            Uczniowie poznawali również piękno ojczystego języka, poprzez rozwijanie wiedzy nie tylko na temat wartości lingwistycznych, ale także rozwijanie wiedzy na temat wielu utworów literackich  takich jak: bajki, opowiadania, wiersze, zawierających bogate treści moralne, uczących odróżniania dobra od zła, właściwych ocen postaw bohaterów, które wyzwalały na tej podstawie chęć pozytywnego działania w odniesieniu do własnej osoby i innych ludzi.
            W toku zajęć teatralnych ważną rolę odgrywała również muzyka, która pobudzała wyobraźnię uczniów, swoim rytmem porządkowała ruchy, wprowadzała w pozytywny nastrój.

            Trzecioklasiści przy użyciu pacynek odgrywali scenki sytuacyjne lub wybrane fragmenty poszczególnych bajek lub wierszy, wcielając się w wybrane postaci, tworząc samorzutnie dialogi wraz z rówieśnikami lub powtarzając narzucone przez nauczyciela  dialogi.  Okazją do prezentacji przez dzieci swoich umiejętności był Konkurs Recytatorski klas I-III. Wychowawcy stosowali również nową formę prezentacji – film. Tradycyjne przedstawienie przed publicznością ma swoje zalety. Aktor jednak nie ma możliwości obejrzenia swojego występu. Film daje taką możliwość i jest materiałem do nauki. Dzięki niemu dzieci mogły obejrzeć własny występ, przeanalizować swoje ruchy, mimikę, dykcję i dokonać poprawy. W takiej formie nagrano krótkie teatrzyki  pt. „Śniadanie Grzesia”, „Kto ma olej w głowie”, „Lokomotywa”.
            Podsumowaniem pracy Koła Teatralnego było nagranie przedstawienia pt. „Ananasy z naszej klasy”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie obu klas, którzy sami dokonali wyboru scenariusza. Chętnie uczyli się ról, wspólnie obejrzeli efekt końcowy swojej pracy.  Rodzice, którzy obejrzeli wszystkie filmy, mogą być dumni ze swoich pociech bo z pewnością jest wśród nich przyszła gwiazda filmowa.

            K. Chojnacka, I. Fudala

            Link do filmu „Ananasy z naszej klasy”:

            https://drive.google.com/file/d/14Ua3M5H-K9f0oJ9lJanTw-wdlAv6XcBG/view?usp=sharing

        • „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” projekt edukacyjny w klasie drugiej B
          • „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” projekt edukacyjny w klasie drugiej B

          •    W roku szkolnym 2021-2022 uczniowie klasy drugiej B realizowali razem ze swoja wychowawczynią, panią Małgorzatą Oziomek, projekt edukacyjny „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W czasie zajęć tego programu uczniowie rozwijali umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, poznawali podstawowe pojęcia i działania matematyczne, ćwiczyli ważne umiejętności potrzebne do dalszej nauki oraz uczyli się jak korzystać z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.

        • Projekt edukacyjny z historii pt.”Wykus i jego bohaterowie”
          • Projekt edukacyjny z historii pt.”Wykus i jego bohaterowie”

          •    Z okazji trzydniowego święta przypadającego co roku w rocznicę śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego”  w klasie Va został zrealizowany projekt pt. „Wykus i jego bohaterowie”.

            Celem projektu było: upowszechnianie historii lokalnej, rozwijanie wiedzy na temat osób i wydarzeń związanych z naszą najbliższą okolicą, rozwijanie umiejętności poszukiwania i selekcjonowania informacji.

            W ramach projektu uczniowie przygotowali prace o następujących tematach:

            „Jan Piwnik „Ponury” – bohater Gór Świętokrzyskich”

            „Wykus – szczególne miejsce w historii naszego regionu”

            „Eugeniusz Gedymin Kaszyński „Nurt”

            K. Duda

        • Projekty edukacyjne z wiedzy o społeczeństwie w klasach VIII a i b
          • Projekty edukacyjne z wiedzy o społeczeństwie w klasach VIII a i b

          •    
                W klasach VIII a i b były realizowane projekty edukacyjne z wiedzy o społeczeństwie. Celami projektów było: pogłębienie wiedzy zdobytej na lekcjach, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, rozwijanie umiejętności poszukiwania  i  selekcjonowania informacji.

            Uczniowie w ramach działu V na lekcjach poznawali ustrój Rzeczypospolitej Polskiej. A w nim takie zagadnienia jak: Konstytucja RP, sejm, senat, Prezydent, Rada Ministrów, sądy i trybunały. W realizacji tego działu uczestniczyli także uczniowie z Ukrainy, którzy także poznawali ustrój RP, ale za zadanie mieli przygotować projekt pt. „Prezydenci Ukrainy po 1991 r.”

            W ramach działu VI uczniowie klas ósmych poznawali zagadnienia dotyczące spraw międzynarodowych. Przygotowywali projekt o Unii Europejskiej na następujące tematy:

            - Stolice Unii Europejskiej

            - Państwa należące do Unii Europejskiej

            - Symbole jednoczącej się Europy

            - Europejska waluta – euro

            - Instytucje Unii Europejskiej

            K. Duda

        • Festyn z okazji Dnia Dziecka
          • Festyn z okazji Dnia Dziecka

          •    Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców.Było mnóstwo atrakcji. Serdeczne podziękowania wolontariuszom Szlachetnej Paczki Wąchock, Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Wielkiej Wsi.Serdecznie dziękujemy sponsorom,którzy przygotowali dla naszych uczniów liczne upominki.

        • Rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka
          • Rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka

          •     3 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego Michał Lefek i Tomasz Dąbrowski zorganizowali rozgrywki sportowe dla uczniów klas 4-8 Najpierw jednak, dość nietypowo, rozgrzewkę przeprowadził nauczyciel historii Kamil Lewandowski. Potem uczniowie rozpoczęli rywalizację w dwóch głównych dyscyplinach tego dnia czyli piłce nożnej i speedball-u, który jest nowością w naszej szkole i już zdobył serca niektórych uczniów. Sprzęt do tej dyscypliny, jak również do kilku innych nietypowych sportów został zakupiony w całości z pieniędzy sponsora - właścicieli sklepu Lewiatan w Wąchocku, za co serdecznie dziękujemy.

        • Konkurs fotograficzny
          • Konkurs fotograficzny

          •    Zakończyła się druga edycja konkursu fotograficznego pn. „Fizyka wokół nas”. Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie klas VII i VIII nadsyłali fotografie przedstawiające prawa i zjawiska fizyczne występujące w przyrodzie.
            Wybór najlepszych zdjęć był bardzo trudny, ponieważ wszystkie fotografie były bardzo dobre, jury konkursowe miało zatem twardy orzech do zgryzienia komu przyznać wyróżnienia i nagrody. Po długich obradach postanowiono uhonorować n/w uczniów:

            Wyróżnienia: Zuzanna Dwojewska, Kacper Opozda, Emilia Szwed, Aleksandra Ciepielewska, Julia Witkowska

            Miejsce I: Paulina Brzeska

            Miejsce II: Lena Bober, Jakub Śpiewak

            Miejsce III: Julia Dwojewska, Filip Woliński

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

        • 5th INTERNATIONAL BIENNALE OF CHILDREN'S DRAWINGS
          • 5th INTERNATIONAL BIENNALE OF CHILDREN'S DRAWINGS

          •       Szkoła Podstawowa im. Božidara Jakaca w Lublanie (Słowenia) zdecydowała się zorganizować „5 biennale rysunków dziecięcych”. Ma ono na celu upamiętnienie patrona szkoły i jego twórczości. Božidar Jakac (zm. w 1989 r.) był słoweńskim malarzem ekspresjonistą i realistą, grafikiem i twórcą filmowym. Ważne miejsce w jego twórczości zajmowała grafika o tematyce społecznej z elementami symbolizmu i fantastyki. Uważany jest za największego słoweńskiego grafika i jednego z najważniejszych artystów malarzy w tym kraju. Jest równocześnie jednym z założycieli Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie.

            W tym międzynarodowym biennale twórczości dzieci i młodzieży naszą szkołę reprezentują uczennice:

            Paulina Brzeska i Wiktoria Staniszewska.

            Dziewczęta przygotowały prace plastyczne nawiązujące do cech twórczości artysty.
            Paulina Brzeska – „Dziwny sen”,
            Wiktoria Staniszewska – „Ognista noc”.
            Wystawa prac odbędzie się 15 czerwca w Słowenii, w Lublanie.

            Ewa Śliwa

        • Dzień dziecka w grupie Wiewiórki
          • Dzień dziecka w grupie Wiewiórki

          •    Dzień dziecka to święto uwielbiane przez małe, jak i duże dzieci. To wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości, prezentów. Grupa „Wiewiórki” ten najradośniejszy dzień świętowała wraz z rodzicami na wycieczce, podczas której dzieci wybrały się w podróż Starachowicką Koleją Wąskotorową. Przejażdżka kolejką bardzo im się podobała – tym bardziej, że zdecydowanie większa część przedszkolaków podróżowała nią pierwszy raz. Na miejscu odbyło się ognisko, a później wspólne zabawy. Rodzice przygotowali także upominki dla dzieci.

            3 czerwca grupa „Wiewiórki” wybrała się na Festyn, który odbył się we współpracy z Radą Rodziców. Dzieci mogły podziwiać wóz strażacki, zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżali, a także skakać na dmuchanym zamku. Przedszkolaki mogły malować twarz, dziewczynki bardzo chętnie robiły kolorowe warkoczyki. Był to piękny dzień, pełen wrażeń oraz uśmiechu na twarzy! 😊

            K. Ciepielewska

        • Podsumowanie innowacji „Mój kraj jest naj…”
          • Podsumowanie innowacji „Mój kraj jest naj…”

          •    Przedszkolaki z grupy Biedronki uczestniczyły w kolejnych zajęciach, realizowanych w ramach innowacji, podczas których omawiana była tematyka związana z historią szkoły. Zapoznały się z hymnem szkolnym, uczestniczyły w wycieczce po szkole, odwiedziły miejsca, w których na co dzień nie przebywają, między innymi poddasze, dowiedziały się, gdzie znajduje się gabinet Dyrekcji, sekretariat, pokój nauczycielski, gabinet Pani pielęgniarki, Pani Intendent, jak od środka wygląda kuchnia, a także co można znaleźć ciekawego w bibliotece. Podczas kolejnych kilku zajęć omówione zostały tematy związane z Wąchockiem, a ich dopełnieniem były spacery krajoznawcze po okolicy między innymi pod pomnik mjr Jana Piwnika „Ponurego”, pałac Schoenberga, pomnik sołtysa, klasztor, nad zalew, a także w inne piękne miejsca, których w Wąchocku nie brakuje. Przeprowadzone zostały także zajęcia dydaktyczne, dotyczące Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dzieci brały udział w pochodzie z flagami po ulicach Wąchocka. Pod pomnikiem Mariana Langiewicza, który jest jednym z patronów naszej placówki, postawiły donicę z kwiatami w naszych barwach narodowych. Wraz ze swoimi rodzicami przygotowały przepiękne prace plastyczne, z których wspólnie wykonaliśmy wystawę pt.: „Wąchock - moja mała ojczyzna”. Podczas prowadzonych zajęć przedszkolaki wykonywały wiele prac plastycznych o charakterze patriotycznym.
             W efekcie przeprowadzonej innowacji udało się uzyskać wiele efektów, między innymi ukształtowano poczucie przynależności do wspólnoty i więzi z regionem i narodem, rozbudzono patriotyzm, zapoznano z historią, zabytkami, postaciami historycznymi, a także miejscami pamięci, zapoznano z tradycjami i zwyczajami, wdrożono do współpracy i odpowiedzialności za powierzone zadanie.
              We wszystkich zajęciach, realizowanych w ramach innowacji, dzieci z grupy Biedronki brały bardzo chętnie udział, z zaciekawieniem słuchały i dopytywały o wiele informacji, a także wykazywały się znacznym zaangażowaniem.

            M. Wejner, K. Lewandowski

        • Czytanie na dywanie
          • Czytanie na dywanie

          •     W ramach akcji Wolontariatu klas młodszych uczniowie klasy III odwiedzili dzieci przedszkolne w ramach akcji „Czytanie na dywanie - Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzięki temu, że dzieci siedzą na kolorowym, ogromnym dywanie, atmosfera jest niemal domowa. Mogą poczuć się bardzo swobodnie, położyć się na dywanie, zamknąć oczy i dać się ponieść opowieści. Taka forma słuchania bajek służy rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do książek nawet najbardziej oporne maluchy. Regularne, głośne czytanie dzieciom pomaga w ich rozwoju i sprawia, że jako dorośli chętniej i częściej sięgają po książki. Pięciolatki podczas akcji uczestniczyły również w licznych zabawach ruchowych, które związane były z tematyką czytanych przez trzecioklasistów książek.

             Izabela Fudala

        • Zawody Wędkarskie
          • Zawody Wędkarskie

          •      Z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca, na zbiorniku wodnym na ul. Św. Rocha w Wąchocku odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie. Organizatorem tej cyklicznej imprezy, przeznaczonej dla uczniów z terenu gminy Wąchock jest Wąchockie Towarzystwo Wędkarskie „Kamienna”. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock - Pan Jarosław Samela, a także Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wąchock - Pan Adrian Malinowski.

            Zawody rozpoczęły się już o godzinie 7.00. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Maria Rożmiej z klasy I, Antoni Magielnicki z klasy II, Igor Stodulski z klasy III, Dawid Stodulski z klasy VII i Wojciech Operacz z klasy VIII. W rywalizacji wzięło udział 10 zawodników. Większość zarzuceń wędki kończyło się przysłowiowym „braniem”. Niestety pogoda spłatała figla, zaczął padać deszcz i odbyła się tylko jedna 2 godzinna runda.

            Zawody zakończyły się zwycięstwem Antoniego Magielnickiego, który złowił aż 26 ryb, a trzecie miejsce przypadło Dawidowi Stodulskiemu z 7 złowionymi rybami. W rywalizacji drużynowej puchar za I miejsce również przypadł zawodnikom z ZPO w Wąchocku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Rywalizacja przyniosła wiele emocji i kończąc je wielu uczestników już planowało swój udział w zawodach w przyszłym roku. Gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym. Dziękujemy - Wąchockiemu Towarzystwu Wędkarskiemu „Kamienna” za wspaniałą organizację zawodów.

        • Dzień Dziecka w grupie Biedronki
          • Dzień Dziecka w grupie Biedronki

          •    1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i niespodzianek … Były tańce, zabawy, upominki, pyszne smakołyki przygotowane przez mamy, kolorowe balony, wesoły klaun, a nawet dwa oraz wiele innych atrakcji. Beztroskie zabawy trwały przez cały dzień pobytu dzieci w przedszkolu. Pogoda i wyśmienite humory nam dopisały.
            W ramach Dnia Dziecka w piątek 3 czerwca, wybraliśmy się także do kina na bajkę "Dogtanian. Psi Muszkieter." Dla niektórych dzieci z grupy Biedronki była to pierwsza wizyta w kinie. Podczas projekcji bajki dzieciaki z zaciekawieniem obserwowały kolejne losy Dogtaniania i jego trzech pozostałych kompanów. Wszystkim obejrzana bajka przypadła do gustu. Przygody bohaterów były następnie długo omawiane przez nasze Biedroneczki.
            Dzień Dziecka dla każdego malucha jest tak samo uroczysty jak urodziny, jednak uśmiech, radość i błysk w oku szczęśliwego dziecka, powinien gościć nie tylko w te dwa dni ale przez cały rok😊

            Mariola Wejner

        • Dzień Dziecka w grupie Muchomorki
          • Dzień Dziecka w grupie Muchomorki


          • „Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,

            uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.”

                                   Antoine de Saint – Exupére

                 
                Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby zapewnić dzieciom niezapomniane wrażenia. W tym roku 1 czerwca dzieci z grupy „0” połączyły zabawę z tańcem. Tego dnia przedszkolaki, aby aktywnie spędzić czas, wzięły udział w zajęciach muzyczno – rytmicznych. Rodzice przygotowali poczęstunek i prezenty dla dzieci. Dzień Dziecka dostarczył wszystkim wielu wrażeń i przyjemnych emocji.
            W piątek 3 czerwca na dziedzińcu szkolnym we współpracy z Radą Rodziców odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym „Muchomorki” wzięły udział. Najwięcej radości sprawiły tatuaże, malowanie twarzy i słodka wata cukrowa.

            A. Nowak

        • Dzień Języków Obcych
          • Dzień Języków Obcych

          •    W dniu 3 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Został on zorganizowany w ramach Dnia Języków Obcych i uświetnił obchodzony przez nas hucznie w tym dniu Dzień Dziecka. Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem swoich nauczycieli języków obcych przygotowali występy prezentując na scenie znane i lubiane utwory zagranicznych artystów. W imprezie wzięli udział zarówno uczniowie klas I-III jak i IV-VIII.
            Głównym celem festiwalu była promocja nauczanego w naszej szkole języka angielskiego i języka niemieckiego oraz aktywizacja uczniów zdolnych muzycznie i językowo. Wspólne spotkanie było nie tylko okazją do wzajemnego lepszego poznania się uczniów i ożywienia ich wzajemnych relacji, ale także do zaistnienia w szerszym gronie i docenienia talentu młodych wykonawców. Wiemy, że festiwal zdobył wielu fanów wśród naszych uczniów, którzy już teraz zapowiedzieli chęć udziału w nim w przyszłym roku szkolnym. Mamy zatem nadzieję, że festiwal ten stanie się w naszej szkole tradycją.
            W związku z Dniem Języków Obcych w klasie I i II odbyły się konkursy języka angielskiego przygotowane i przeprowadzone przez p. Katarzynę Wyskocką i p. Urszulę Serwicką – Mierzwa.
            Po zakończonych występach p. Dyrektor dokonała wręczenia dyplomów  i nagród laureatom. Lista nagrodzonych osób przedstawia się następująco:

            Klasy I
            I miejsce –                      Jan Mamcarz    
            II miejsce ex aequo –    Weronika Łakomiec, Kuba Życiński
            III miejsce –                    Adam Wiktowski

            Klasa II
            I miejsce –                      Olaf Fudala
            II miejsce –                     Tymofii Vizgalin
            III miejsce –                    Oskar Maciąg

            Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

            Dodatkowo obchody Dnia Języków Obcych uświetniła wystawa prac plastycznych i projektów, które nauczyciele języków obcych realizowali  z uczniami klas I-III w bieżącym roku szkolnym.
            Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy oraz do obejrzenia filmików z występami naszych wykonawców.

            Urszula Serwicka- Mierzwa

            Katarzyna Wysocka     

            https://www.youtube.com/watch?v=j2NrjDqw8-o

            https://drive.google.com/file/d/13PHeGsO9NLHyZtnvonNa8_t5851U73wg/view?usp=sharing

            https://drive.google.com/file/d/1amU0WrjkoDDAZ0d0sjllzY4OC0Bi_0nB/view?usp=sharing    

        • Innowacja pedagogiczna - „Tryptyk poetycki - Agnieszka Osiecka, Cyprian Norwid, Bolesław Leśmian”
          • Innowacja pedagogiczna - „Tryptyk poetycki - Agnieszka Osiecka, Cyprian Norwid, Bolesław Leśmian”

          •    W miesiącach marzec - maj br uczniowie klasy 7b realizowali innowację poświęconą twórczości polskich poetów - Agnieszki Osieckiej, Cypriana Norwida, Bolesława Leśmiana. Wbrew pozorom tych troje artystów łączył nie tylko talent, ale też szerokie zainteresowania różnymi aspektami życia, czego dowodem są ich utwory. Norwid i Leśmian obecnie w dość okrojonej ilości znajdują się w lekturze szkolnej, głównie jako poeci - patrioci lub romantycy. Osiecką zupełnie pominięto, niestety.

            Okazuje się, że Norwid (XIX wiek) także pisał wiersze liryczne, erotyki. Poświęcił dużo miejsca na tematykę ogólnoludzką, ponadczasową, np. trzeźwość narodu, wady człowieka, jego próżność, egoizm, znikomość wobec świata.

            Leśmian (dwudziestolecie międzywojenne) to nie tylko pasjonat „malinowych chruśniaków”, ale też człowiek z wielkim poczuciem humoru, zafascynowany folklorem, autor tekstów wręcz naturalistycznych, piewca prawdziwej polskości.

            Z kolei Agnieszka Osiecka (zm. 1997) znana jest przede wszystkim jako autorka tekstów piosenek wykonywanych przez największych polskich artystów, m.in. Marylę Rodowicz, Skaldów, Urszulę Sipińską, Ewę Bem. Jednak mało kto wie, że tworzyła też utwory poetyckie nieprzeznaczone dla muzyki, nie tylko wiersze miłosne, ale też satyryczne.

            Twórcy trzech różnych epok, chociaż pisali o wspólnych tematach każdy własnym stylem, swoimi utworami udowadniają, że poezja łączy pokolenia, a człowiek każdej kolejnej epoki ma takie same wady, zalety, przeżywa takie same rozterki, walczy z podobnymi demonami…

            Podczas realizacji innowacji wykorzystano nieznane teksty i cytaty Norwida, Osieckiej i Leśmiana m.in. nagrania poezji śpiewanej, filmy biograficzne, dostępne prezentacje multimedialne. Uczniowie przygotowali własne prezentacje, plakaty oraz dekoracje i kostiumy do spektaklu fabularnego, łączącego fragmenty utworów polskich poetów, scalone narracją Norwida. „Ballada o Balbusie” została zaprezentowana przez uczniów klasy 7b podczas obchodów Dnia Dziecka - 3 czerwca br.

              Zachęcamy wszystkich do bliższego poznania twórczości polskich poetów!

            Beata Woźniak

            https://okularnicy.org.pl/agnieszka/wybrane-utwory/

            https://polska-poezja.pl/cyprian-kamil-norwid

            https://culture.pl/pl/tworca/boleslaw-lesmian


            Bolesław Leśmian Prezentacja Kuba Kużdub.pptx

        • Chlebek bananowy
          • Chlebek bananowy

          •      Grupa „Wiewiórki” w ramach zajęć kulinarnych upiekła chlebek bananowy. Dzieci dowiedziały się z jakich składników oraz proporcji należy go przygotować. Przedszkolaki samodzielnie dodawały oraz łączyły niezbędne składniki w całość. Po przygotowaniu ciasta dzieci przelały je do odpowiedniej foremki i cierpliwie czekały, aż chlebek się upiecze. Dużą atrakcją dla dzieci było to, iż na zakończenie każdy miał okazję spróbować przygotowanego wspólnie przysmaku.
            Przedszkolakom bardzo smakował chlebek, a samo jego przygotowanie sprawiło im wiele radości.

            K. Ciepielewska

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych
      • (41) 271-59-36
      • ul. Kościelna 10, 27-215 Wąchock, Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych