• Nauka poprzez doświadczenia

• Młodzież klasy ósmej w ramach lekcji fizyki, zdobywa wiedzę z zakresu elektryczności. W ramach lekcji uczniowie montują proste schematy elektryczne. Samodzielnie wykonują obwody składające się z połączeń szeregowych i równoległych żarówek podłączonych do źródła energii. Potrafią też zmierzyć prąd płynący w tych obwodach oraz napięcie elektryczne występujące na poszczególnych żarówkach. W tym celu wykorzystują multimetr elektroniczny, który w swojej strukturze ma wbudowany amperomierz i woltomierz do pomiaru w/w wielkości elektrycznych.  Poprzez takie praktyczne doświadczenia nabywają również wiedzę, dlaczego odbiorniki elektryczne podłączmy do źródła energii równolegle i do czego w obwodach elektrycznych służ bezpieczniki. Cieszy praca uczniów na lekcji i duże zainteresowanie tym działem fizyki... Kto wie, może wśród nich są przyszli elektrycy?

• Turniej „Gramy w ręczną”

• W dniu 18 października 2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły (rocznik 2014 – 2016) uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju „Gramy w Ręczną” w ramach programu organizowanego wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Świętokrzyskim Związkiem Piłki Ręcznej w Kielcach.

Zawody rozegrano w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Kielcach, gdzie udział wzięło ok. 200 zawodniczek i zawodników. Zmaganiom małych szczypiornistów przyglądali się: Stanisław Hojda – Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach, zawodniczki PGNiG Superligi Kobiet Suzuki Korona Handball – Katarzyna Grabarczyk i Marta Rosińska, Trener Kadry Narodowej Piłkarzy Ręcznych – Zygmunt Kamys oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik i Dyrektor ZPO Nr 2 – Tomasz Olesiński.

Dla uczniów naszej szkoły turniej był świetna okazją do integracji, zabawy oraz promocji piłki ręcznej wśród najmłodszych. Bilans zmagań to wszystkie mecze wygrane: 21:10, 17:3, 10:8 i 10:3. Podczas meczów emocje sięgały zenitu, a licznie zgromadzeni na trybunach kibice głośno dopingowali swoich ulubieńców, dla których był to niejednokrotnie pierwszy turniej w życiu. W Turnieju zagrały zespoły z: GR A - SP Kunów, Akademia VIVE, SP Bilcza, SP Połaniec, SP Masłów oraz GR B – SP Wąchock, SP Wilczyce, SP Kielce 32, SP Wolica, SP Kielce 25

Z medalami na piersi, przepiękną statuetką oraz ogromem pozytywnych emocji wróciliśmy do Wąchocka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Następny turniej już 6 grudnia w Chęcinach.