Jak co roku, już wiosną myślimy o naszych przyszłych przedszkolakach. I to właśnie z myślą o nich organizujemy Dni Otwarte, podczas których mogą poznać naszą placówkę i uczestniczyć we wspólnych zabawach. Rozpoczęcie nauki i zabawy w przedszkolu to przełomowy moment nie tylko w życiu dziecka ale także jego rodziców. Poprzez organizację zajęć otwartych staramy się pomóc złagodzić niepewność i obawy związane z adaptacją dziecka w nowym środowisku. Dzieci miały możliwość zapoznać się z salami przedszkolnymi i wychowawcami a rodzice otrzymali wskazówki jak odpowiednio przygotować dziecko do rozpoczęcia nauki w przedszkolu. Oprócz zabaw w salach, dzieci miały również okazję uczestniczyć w pochodzie z Marzanną i gaikami, który zorganizowaliśmy w związku z nadejściem kalendarzowej wiosny. Przed wspólnym spacerem, dzieci z grupy 6-latków, pod przewodnictwem wychowawcy, p. Doroty Bzinkowskiej, przygotowały krótkie przedstawienie o tematyce wiosennej, dla pozostałych grup przedszkolnych i gości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w ciągu tych trzech dni i biorąc udział w zajęciach oraz zabawach wspólnie tworzyli miłą i przyjazną atmosferę. Zapraszamy ponownie we wrześniu już jako pełnoprawnych przedszkolaków./tekst: Anita Wałęga/
DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA
Szanowni Rodzice
w związku z pojawiającymi się ostatnio w telewizji, radio, prasie informacjami dotyczącymi „zabawy”, gry, wyzwania pod nazwą „Niebieski wieloryb” prosimy o zapoznanie się Państwa z zamieszczonymi poniżej informacjami jak i umieszczonym listem Macieja Kopeć Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
-
Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
-
Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
-
Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
-
Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
-
Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
-
Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
-
Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
-
Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
-
Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
-
Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 17 marca 2017r. w sali MGOK w Wąchocku przeprowadzony został gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności zaś służy rozwijaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Wąchock oraz gimnazjum. Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowali uczniowie z klasy VI: Natalia Dąbrowska, Tymon Margowniczy a także Igor Szpankowski. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Poprawność udzielonych odpowiedzi sprawdzali przybyli na turniej oficerowie Państwowej Straży Pożarnej ze Starachowic. Zmagania uczniów na etapie gminnym zakończyły się zajęciem trzeciego miejsca w gronie uczniów szkół podstawowych przez ucznia naszej szkoły Tymona Margowniczego ( w roku ubiegłym zwycięzcę etapu gminnego). Chłopiec będzie jednym z reprezentantów gminy Wąchock w etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, a Tymonowi życzymy sukcesów w kolejnym etapie rywalizacji./tekst:Marci Paduch/
Przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy Vb z okazji I Dnia Wiosny
We wtorek 21 marca uczniowie klasy Vb wspólnie z wychowawczynią przygotowali i zaprezentowali społeczności uczniowskiej przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie to nie było wierną oryginałowi inscenizacją powszechnie znanej bajki, gdyż osadzone zostało we współczesnych realiach. Duża dawka humoru, porywająca muzyka i fantastyczna gra aktorska zapewniły przedstawieniu niebywały sukces. W role główne wcielili się: Kalina Paduch – Kopciuszek, Mateusz Źyciński – Franciszek, Kacper Sajnóg – Józek, Marta Szczykutowicz – córka, Natalia Garbala – córka, Julia Kułaga – Macocha, Gabriela Rybicka – Wróżka, Paweł Szczykutowicz – narrator. Pozostałe uczennice tj. Emilia Dąbrowska, Maria Rymarska, Klaudia Godlewska, Karolina Mergalska, Kinga Kwaśniewska i Ola Dudek statystowały w poszczególnych scenach, oraz technicznie wspomagały przebieg przedstawienia. Już w fazie przygotowań przedstawienie okazało się być nie lada gratką, przysparzając uczniom wiele radości oraz integrując zespół klasowy. /tekst: Urszula Serwicka-Mierzwa/
W dniach od 03 do 05 kwietnia 2017r.
odbędą się
Rekolekcje Wielkopostne
dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku.
Organizacja zajęć w czasie rekolekcji:
8.00- 8.45 Projekcja filmu religijnego w szkole
9.00-10.00 Msza Święta w Kościele
Po Mszy Świętej uczniowie wracają na lekcje zgodnie z tygodniowym planem zajęć w danej klasie.
Turniej 1 z 9
W dniu 17 marca 2017 r. reprezentanci klas młodszych mieli szanse wykazać przed swoimi koleżankami i kolegami w konkursie sprawdzającym ich wiedzę ogólną. Każdy zawodnik zaczynał grę z 3 szansami. Uczestnicy otrzymywali pytania, na które mieli odpowiedzieć w ciągu 5 sekund. Błędna odpowiedź powodowała utratę jednej szansy. Pytania obejmowały materiał z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także z literatury, ortografii, patrona szkoły oraz były dostosowane do poziomu edukacji uczniów. Jeżeli zawodnik nie udzielił dobrej odpowiedzi, prowadząca pytała zawodnika na kolejnym stanowisku, aż do skutku. Ponieważ poziom uczestników okazał się bardzo wyrównany organizatorki- pani Małgorzata Oziomek i Ewa Maciąg zadecydowały, że ufundowane przez nie słodkie nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy turnieju./tekst: Małgorzata Oziomek/
WĘDRÓWKI PO EUROPIE- FRANCJA
Kolejnym krajem jaki odwiedziliśmy wspólnie z dziećmi z grupy „Biedronek” i „Pszczółek” w ramach projektu edukacyjnego „Wędrówki po Europie” była Francja. Przedszkolaki z wielką chęcią i zaangażowaniem chłonęły wiedzę dotyczącą nowo poznanego kraju, a co najważniejsze dowiedziały się, że stolicą Francji jest Paryż- jedno z największych miast Europy. Bardzo podobała się im Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr, ale najbardziej ich uwaga skupiła się na „Disneyland” i postaciach bajkowych związanych z ich dziecięcym światem. Każde dziecko marzyło, żeby w tym dniu się tam znaleźć. Włączały się w dyskusję odnoszącą się do mody, przysmaków i zwyczajów francuskich.
Przedszkolaki doskonale opanowały kilka słówek oraz piosenkę „Frere Jacque” doskonale znają u nas, jako utwór „Panie Janie”. Nie mogło zabraknąć też nauki tańca francuskiego „Kaczuszki”. Dzieci przypomniały sobie bajki Ch.Perraulta: „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”, „Czerwony kapturek”, „Dzwonnik z Notre Dame”.Mimo wielu atrakcji przygotowanych na dzień francuski najbardziej ekscytujące okazało się po uprzednim przygotowaniu pieczenie ciasteczek z ciasta francuskiego z nadzieniem o różnych wybranych przez dzieci smakach owocowych. W oczekiwaniu na wypieki dzieci kolorowały postaci z bajek o których była mowa podczas zajęć.
Przedszkolaki z niecierpliwością czekają już na poznanie kolejnego europejskiego państwa na trasie swojej wycieczki./tekst: Izabela Fudala/
PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Informujemy, iż do dnia 24 marca można zgłaszać do wychowawców grup chętne dzieci, pragnące wziąć udział w Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim.
Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
I etap – 04 kwiecień 2017r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Biorą w nim udział wszystkie zgłoszone dzieci. Trzech laureatów konkursu z każdej grupy przejdzie do kolejnego etapu.
II etap – 06 kwiecień 2017r. Biorą w nim udział laureaci konkursów wewnątrzgrupowych. II etap konkursu odbędzie się na sali gimnastycznej. Na tym etapie dzieci konkurują w dwóch kategoriach wiekowych:
I – dzieci 3-, 4-letnie
II – dzieci 5-, 6-letnie
Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować dowolny wiersz wybranej autorki:
Doroty Gellner lub Ewy Szelburg – Zarembiny.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Szkolny turniej tenisa stołowego
Dnia 17 marca 2017r odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Do turnieju zakwalifikowali się uczniowie, którzy pomyślnie przeszli eliminacje. Eliminacje klasowe przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w okresie ostatnich dwóch tygodni. Rywalizacja na turnieju była bardzo zacięta. Szkolnym Mistrzem tenisa stołowego został Sebastian Grzelka z klasy VI, wicemistrzem został Natan Ferka z klasy III"a".
Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Oliwia Dąbrowska z klasy VI.
Cały turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, przestrzegane były zasady fair-play. Gratulujemy!!!./tekst: Melania Żurowska/
ŚNIADANIE DAJE MOC
W minionym czasie dzieci z grupy Pszczółek podczas zajęć w obrębie projektu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” zauważyły, że nawet na moment nie mogą spuścić z oka bohatera projektu Wszystkojada…bowiem kosmiczny żarłok nieustannie próbuje zjadać coś niezdrowego. Dlatego też wciąż i z wielką chęcią wyruszają w kolejne misje powstrzymania Wszystkojada. Przedszkolaki zgodnie z zasadą „ Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki” poznawały różne rodzaje kasz, ryżu i ziaren, a także produktów zbożowych. Wiele z nich można zobaczyć w chlebie czy bułkach, bowiem mają wiele składników odżywczych, bez których trudno byłoby nam koncentrować się na zabawie, nauce i zapamiętywaniu ważnych informacji.
Wiedzą już także o tym, że „Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości”, bowiem to one zawierają składniki , które je budują. Pamiętają również o tym, że „Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę”, w czym pomogły liczne zabawy z zestawem rysunków symbolizujących pięć posiłków spożywanych w ciągu dnia. Nie obyło się również bez kosztowania wcześniej przygotowanych posiłków, które przepełnione były witaminami i odpowiednimi składnikami odżywczymi.
Podczas kolejnej podróży przedszkolaki dowiedziały się, że mamy odpowiednie pory dnia na spożywanie określonych posiłków. Po uprzednim przygotowaniu rysunków z odpowiednimi daniami Pszczółki dowiedziały się, że „Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie”, „Kolację należy zjadać wieczorem, nie tuż przed snem”, a także wedle kolejnej zasady należy „Jeść o stałych porach i nie śpieszyć się”.
Na zakończenie mali podróżnicy dostrzegli, że ważnym składnikiem naszych posiłków jest białko, czyli np. mięso, jaja albo ryby. A co najważniejsze podczas zabawy znakomicie potrafiły rozpoznać potrawy należące do tych trzech grup.
Niebawem czeka nas ostatnia podróż z Wszystkojadem, na którą przedszkolaki czekają z niecierpliwością./tekst: Izabela Fudala/
Mobilne planetarium
14 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium „SfeWiedzy „ z Łodzi. Na sali gimnastycznej rozłożona została ogromna kopuła w środku której poszczególne klasy uczestniczyły w fascynującej podróży w kosmos .Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dawał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Dzięki temu, niebo, gwiazdy i planety znajdowały się … na wyciągnięcie ręki.
Uczniowie z klas 1-3 oglądali Ziemię widzianą z kosmosu, planety krążące wokół Słońca, gwiazdozbiory, poznawali znaki zodiaku oraz uczyli się szukać na niebie Gwiazdy Polarnej. Treści te wkomponowane były w bajkowe opowiadania o wyprawie w kosmos. Dla uczniów z klas 4-6 przygotowano seanse omawiające geocentryczną i heliocentryczną teorię budowy wszechświata ,Słońce i jego miejsce we Wszechświecie ,planety skalne, gazowe i karłowe, komety, gromady gwiazd oraz informacje o przyrządach pozwalających oglądać kosmos z naszej planety. Pokazy w planetarium dla dzieci to doskonały sposób na zainteresowanie i pogłębienie wiedzy na temat szeroko rozumianej astronomii, a także na rozwój kreatywności naszych uczniów. Śledzone z wygodnego miejsca, poruszające się po kopule planetarium animacje video, okraszone dodatkowo komentarzem pana Radosława Dziembowskiego , przedstawiające gwiazdy, planety oraz inne kosmiczne obiekty, pozwoliły nie tylko zapewnić rozrywkę, ale także przekazać najważniejsze wiadomości w przystępny sposób, gwarantując skupienie się dziecka. /tekst: Elżbieta Niedziałek/
Z wizytą w Policji.
W czwartek 9 marca klasa IIa miała niepowtarzalną okazję zwiedzić piękny i nowoczesny budynek -siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. Uczniowie podziwiali świetnie wyposażone auto patrolowe, strzelnicę i siłownię. Byli w centrum informacyjnym pełnym monitorów, sprzętu informatycznego, gdzie koordynowana jest cała praca Policji. Dzieci mogły osobiście zobaczyć, a nawet przymierzyć strój ochronny policjanta. Potem sami przyznali, że funkcjonariusz jest bardzo dobrze chroniony, ale musi mu być trudno poruszać się w takiej ciężkiej osłonie. Uczniowie byli nawet w tej części budynku, gdzie znajdują się cele dla więźniów. Dyżurujący tam policjant pokazał im jak działa sprzęt do wykrywania niebezpiecznych przedmiotów u ludzi. Po zakończeniu zwiedzania dzieci udały się do Bawialni Pana Kota. Tam świetnie się bawiły. Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rodzicom, którzy zorganizowali ten wspaniały wyjazd pełen mocnych wrażeń i dobrej zabawy. /tekst Aldona Korycińska/
ZIELONA PLANETA – PROJEKT EDUKACYJNY ŚNIADANIE DAJE MOC
Przedszkolaki z grupy Pszczółek podczas zajęć z zakresu projektu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, poznały kolejne zasady zdrowego odżywiania. Śledząc losy Wszystkojada, Toli i Maksa przypomniały sobie dlaczego należy myć ręce przed każdym posiłkiem, a przede wszystkim poznały schemat prawidłowego mycia rąk. Według zasady „Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony” dzieci wymieniały różne rodzaje warzyw i owoców po czym wskazywały, które z nich są ich zdaniem najzdrowsze i najbardziej przez nie lubiane. Następnie przez liczne zabawy ruchowe, sprawiły, że Wszystkojad nauczył się rozpoznawać wszystkie owoce i warzywa, które można znaleźć na naszej planecie. Aby stać się kosmicznymi agentami wraz z Tolą i Maksem, przedszkolaki pokazały przybyszowi z Zielonej Planety, jak wygląda ich zdrowe i pyszne śniadanie, realizując przy tym zasadę „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”. Po dokładnym omówieniu co powinno znajdować się w składzie prawidłowo skomponowanego śniadania, mali agenci wykonali pracę plastyczną „Moje śniadanie” w której materiałem do wykorzystania była plastelina, z której to dzieci wyklejały „swoje śniadanie” na papierowych talerzykach. /tekst Izabela Fudala/
DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU
8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych, dlatego też w każdej grupie przedszkolnej obchodzono dziś uroczyście Dzień Kobiet. Chłopcy z uśmiechem na twarzy składali życzenia i śpiewali „Sto lat” dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków
i kwiatów...Dzieci wykonały prace plastyczne zadedykowane mamom, babciom i paniom, w które włożyły wiele zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Przedszkolaki obejrzały również przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu małych aktorów ze szkolnego koła teatralnego „Różowy balonik”.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki
i promienny uśmiech...a wszystkim kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia:
"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
Zbigniew Jeżyna
Przedstawienie szkolnego teatrzyku
Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 roku szkolny teatrzyk „Różowy Balonik” pod kierunkiem opiekunek – A. Wrońskiej i E. Szymańskiej przygotował już siódme przedstawienie, w trzyletnim dorobku istnienia grupy teatralnej.
Tym razem uczniowie klas młodszych zaprezentowali społeczności szkolnej i zaproszonym rodzicom i dziadkom baśń Charlesa Perraulta „Śpiąca Królewna” ze zbioru „Bajki babci Gąski”.
W pięknej scenerii baśniowego zamku czternaścioro małych aktorów z wielkim zaangażowaniem odgrywało przydzielone im role: wróżek, dam dworu, księżniczek itp.
Inscenizacja spotkała się z ciepłym przyjęciem widowni, zarówno tych najmniejszych, czyli naszych przedszkolaków, jak i tych trochę starszych - uczniów, rodziców i nauczycieli.
Wszystkim, którzy nas wspierali serdecznie dziękujemy.
Opiekunki: A. Wrońska i E. Szymańska
W średniowiecznym Opactwie Cystersów
Realizując innowację pedagogiczną pt” Świętokrzyskie moja mała ojczyzna” udaliśmy się na tematyczną wycieczkę do wąchockiego opactwa. Naszym przewodnikiem był brat Filip, który przybliżył nam historię kościoła świętego Floriana w Wąchocku od 1179 roku. Zwrócił uwagę na prezbiterium z oknem rozetowym z szesnastopolowym witrażem z motywami roślinnymi oraz umieszczonym po środku neoromańskim ołtarzem wykonanym według projektu księdza biskupa Antoniego Sołkiewicza z obrazem Matki Bożej Miłosiernej –patronki Cystersów. Dzieci z dużą uwagą oglądały rzeźbione ornamenty pokryte polichromią oraz drewniany chór wsparty na czterech drewnianych filarach. Znajdujące się tam organy pochodzą z XVII wieku i wykonane są z czystej cyny co podnosi jakość ich brzmienia. Podczas dalszego zwiedzania udaliśmy się do kapitularza czyli sali zebrań, refektarza gdzie jest wspólna jadalnia mnichów, fraterni czyli sali przeznaczonej dawniej do zajęć mnichów. Prawdopodobnie tu przepisywano ręcznie księgi. Świeżego powietrza zaczerpnęliśmy na dziedzińcu zwanym wirydarzem. Zwiedziliśmy również dormitorium czyli dawną ,wspólną sypialnię zakonników oraz karcer –pomieszczenie dla nieposłusznych mnichów. Na zakończenie pierwszej części pobytu w opactwie udaliśmy się na ogrody klasztorne aby przyjrzeć się bryle budowli i materiałowi z jakiego jest wykonana. Tu przypomnieliśmy sobie też cechy stylu romańskiego o którym uczyliśmy się na lekcjach plastyki w szkole. Druga część naszej wycieczki poświęcona była poznaniu ksiąg parafialnych znajdujących się w kancelarii parafialnej. Najstarsza księga urodzeń jaka się zachowała pochodzi z 1826 roku. Część ksiąg z czasu zaborów pisana była w języku rosyjskim. Dzieci miały możliwość obejrzeć księgi małżeństw swoich rodziców, oraz księgi urodzeń z zapisem swojego chrztu. Dowiedziały się również, że na stronie internetowej genetyka.genealodzy.pl lub WWW.familysearch.org można szukać swoich przodków. Mimo, że opactwo znajduje się w pobliżu szkoły, i codziennie na nie dzieci spoglądają to wycieczka pod fachowym okiem przewodnika wzbogaciła naszą wiedze o wiele cennych informacji. Mamy nadzieję ,że uczniowie zainteresowani swoimi korzeniami przy pomocy rodziców odnajdą w internetowych zasobach kościelnych swoich przodków./tekst: Elżbieta Niedziałek/
Komunikat
W dniu 16.03.17r. w godz.15.30- 17.00 odbędzie sięDzień Otwarty
dla rodziców uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Wąchocku. W tym dniu nauczyciele udzielają konsultacji wszystkim zainteresowanym rodzicom.
DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA
Przedszkole Publiczne w Wąchocku zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6- lat z Mamą, Tatą, Babcią….. w dniach 20- 22 marca 2017 roku.
Dla dzieci jest to wspaniały moment, aby móc się pobawić z rówieśnikami, zaś dla rodziców okazja do poznania naszego przedszkola.
HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH
W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH
20.III.
9.30- 11.oo - zajęcia integracyjne, zabawy dowolne w kącikach tematycznych, udział w zajęciach, zwiedzanie przedszkola, rozmowy z nauczycielem, dyrektorem.
21.III. Witamy wiosnę.
9.30-10.00 –zajęcia dydaktyczne z udziałem gości.
10.00- 11.oo –Wyjście nad rzekę Kamienną z Marzanną i Gaikiem. Wiosenny spacer.
22.III.- grupa popołudniowa
11.30- 13.00- zabawy integracyjne, zabawy dowolne. Rozmowy z nauczycielem.
Uprzejmie prosimy o zaopatrzenie dzieci i siebie w obuwie zmienne.
DYREKCJA I NAUCZYCIELE
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie